Dvynių šou: panašūs, bet minčių neskaito

Dvynių šou: panašūs, bet minčių neskaito

Julija KIRKILIENĖ

Statistika teigia, kad pasaulyje gyvena per 100 milijonų dvynių, o Elektrėnų savivaldybėje dvynius suskaičiuoti galima ant rankos pirštų. Elektrėnų kultūros centro direktoriaus pavaduotojai kultūrai Vidai Ališauskienei gimė įdomi mintis – surengti dvynių varžybas. Ir jai pasisekė.

Prisistatymas

Lietuvoje dvynių vaikų įvairius konkursus retkarčiais atsiranda organizuojančių, o suaugusiųjų dvynių varžytuvės, pasak V. Ališauskienės, bene pirmą kartą Lietuvoje įvyko Elektrėnuose. Septynios dvynių poros viena už kitą išradingiau prisistatė gausiai į renginį susirinkusiems žiūrovams ir kompetentingai vertinimo komisijai. Renginio vedėjos Justina Rimkienė ir Laura Buividavičienė dalijosi patirtimi, kaip dvynius galima atskirti, o patys dvyniai – savo prisiminimais, kaip jie pasinaudojo savo panašumu. Geriausią dvynių prisistatymo nominaciją vertinimo komisija atidavė dvyniams Broniui Kersnauskui ir Irutei Maciulevičienei iš Kaišiadorių rajono. Jie eiliuotai aprašė savo atėjimą į pasaulį ir gyvenimą jame. Įdomiai prisistatė broliai Stepas ir Vytautas Kasparavičiai, marškinėlius papuošę savo vaikystės nuotraukomis.

Daug žinojo

Dvynių poros pasirodė ne iš kelmo spirtos, daug žinojo apie dvynius, teisingai atspėjo, ką groja Arūnas ir Saulius, kokius šokius šoko Raminta Geležiūtė ir Kęstutis Mikutavičius, nedaug klydo, atsakydami, kokias spalvas ir patiekalus mėgsta, tik į negyvenamąją salą dvyniai skirtingus daiktus imtų. Įdomiausias atsakymas buvo vienos iš sesių, į negyvenamąją salą pasiimti pasišovusiai veidrodėlį. Kiti pasiimtų kas šautuvą, kas savo dvynį – sesę ar brolį. Žodžiu, konkurse paaiškėjo, kad dvyniai yra panašūs ir išvaizda, ir pomėgiais, bet vienas kito minčių neskaito.

Dvynių konkurse penki užduočių raundai neužtruko. Kol komisija skaičiavo balus, į sceną kilo dvynių antrosios pusės su gėlėmis, dovanomis. Scena virto tikra šokių arena.

Laimėtojai

Konkursinis šou baigėsi, žinoma, rezultatų suvedimu. Žiūrovų simpatijas pelnė žaviosios blondinės iš Kietaviškių – Rasa Povilaitienė ir Asta Mikalajūnienė. Suskaičiavus visus balus, daugiausiai jų surinko broliai Raimondas Šulga ir Gintautas Šulga. Bet rėmėjų dovanomis apdovanoti buvo visi šventėje dalyvavę dvyniai. Renginys, atrodo, tiek dalyviams, tiek žiūrovams, tiek patiems organizatoriam paliko gerą įspūdį, todėl dvynių šou Elektrėnuose gali tapti tradicija. To atsisveikindamos ir palinkėjo renginio vedėjos.

Statistikai nustatė, kad 87-iems „normaliems“ gimimams tenka vienas dvynių gimimas, 87-iems dvynių gimimams tenka vienas trynukų, o 87-iems trynukų atvejams tenka vienas ketvertukų gimimas ir t.t. Teigiama, kad aštuntadalis nėštumų yra dvyniai, bet tik 30 proc. jų gimsta. Gal gražiai Elektrėnuose įvertinti dvyniai tą statistiką pakeis geron pusėn.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų