Atvertos durys į naujas kūrybines erdves

Atvertos durys į naujas kūrybines erdves

Julija KIRKILIENĖ

Aktyvūs gilutiškiai jau nebetelpa senajame kolūkio pastate, kur dabar be jokių projektų tapo tikru daugiafunkciu centru. Čia po vienu stogu draugiškai veikia seniūnija, biblioteka, mokykla, med. punktas ir kultūros namai. O amatų kūrybinėms dirbtuvėms patalpas įsirengti teko rūsyje. Gilučių bibliotekos vedėja Veronika Tamošiūnienė, padedant bendruomenei, pateikė projektą „Liaudies amatų kūrybinės dirbtuvės“, iš Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupės laimėjo beveik 30 tūkst. litų ir rūsyje įkūrė amatų kambarėlį.

Projektui lėšos buvo skirtos pagal prioritetą „Bendruomeniškumo ugdymas kuriant, rekonstruojant buveines ir išsaugant kultūros paveldą“. Kultūros paveldą perimti dar turi iš ko, o saugoti teks jaunajai kartai. Audimo paslapčių gilutiškius moko tautodailininkė Ona Patronaitienė, keramikos pamokas veda Kietaviškių pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja ir keramikos būrelio „Molinukas“ vadovė Ramutė Štočkūnienė, vėlimo meną žino kultūrinių renginių organizatorė Vida Vičkačkienė, o kiek dar senųjų amatų žino atgimusio etnografinio ansamblio „Obelėlė“ dainininkės.  

Kartu su gilutiškiais pasidžiaugti amatų dirbtuvėmis sugužėjo daug svečių iš savivaldybės centro ir Gilučių. Svečius gražiai daina pasitiko ir išlydėjo ansamblis „Obelėlė“, vadovaujamas Dianos Norušienės. O kalbų ir palinkėjimų dirbtuvėse netrūko nei projekto vadovei Veronikai, nei gražiajai Gilučių bendruomenei, taryba vadinamai. Administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas dėkojo, kad Gilučiai atsigręžė į amatus, mero pavaduotojas Vytautas Vėželis prisiminė, kad kolūkio laikais rūsyje buvęs sandėlys dabar kūrybinėmis dirbtuvėmis tapo, administracijos direktoriaus pavaduotojas Vaidas Ratkevičius improvizavo pagal „Obelėlės“ atliktą dainą, kad vietoj uzbono gavo Joną. Elektrėnų pradinės mokyklos, kurios filialas yra Gilučių pradinė mokykla, direktorė Virginija Stanislovaitienė dėkojo Gilučių bendruomenei, kad amatų mokytis gali ir vaikai, etnografė Ona Rasutė Šakienė skaitė senųjų gilutiškių pasakotus prisiminimus ir tautosaką, o Elektrėnų bibliotekos vedėja Genė Dapkevičienė negalėjo atsistebėti projekto vadovės ir Gilučių bibliotekininkės darbštumu ir kūrybiškumu. Ona Patronaitienė gilutiškiams priminė, kad kiekviena audėja turi mokėti kankliuoti. Ir dar daug kitokios išminties tą pavakarę buvo prikalbėta, pasidžiaugta, kad amatai subūrė skirtingų kartų gilutiškius bendrai veiklai.

Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo daug Gilučių seniūnijos gyventojų. V. Tamošiūnienė dėkojo   Joanai Vaiciukevičienei, padovanojusiai daug siūlų, Gediminui Povilavičiui, padovanojusiam audimo stakleles, o šventėje Gilučių ūkininkai svečius vaišino namuose kepta duona, sūriais, medumi. V. Tamošiūnienė sako, kad amatų dirbtuvėse ypač noriai amatų mokosi vaikai. „Visą liepos mėnesį bibliotekoje mažos vaikų rankelės lietė siūlų gijas, mėgino savo gabumus ir išmonę, stengėsi pajusti senelių dvasią, kuri sklandė virš audimo staklelių“,- kalbėjo Veronika. Gilučių amatų dirbtuvėlės, pasak jos, kelių kartų gyvensenos pažinimas ir pritaikymas šiuolaikinėms reikmėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Europos Pulsas

Keliai aukštumų link