Elektrėniškių indėlis prie Ambasadoriaus taurės

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 28 spalio 2016

DSCN0343Rankinis – sporto šaka, kurioje gražių rezultatų yra pasiekę elektrėniškiai.

Todėl į Lietuvos rankininkų senjorų rinktinę tarptautinėms varžyboms „Ambasadoriaus taurė“ laimėti pakviesti buvo Kęstutis Jasiukaitis, Sigitas Jaruševičius ir Vidmantas Liutkus. O elektrėniškis Rimantas Griščenka, turintis ukrainietiško kraujo, žaidė už Ukrainos komandą. Toks sprendimas pavadintas buvo simboliniu tiltu tarp dviejų panašų likimą turinčių šalių – Lietuvos ir Ukrainos, nes „Ambasadoriaus taurės“ turnyras ir buvo skirtas Ukrainos žmonių siekių bei Nepriklausomybės įtvirtinimui pažymėti.

Rungtynes Ukrainos ambasadoriaus taurei laimėti spalio 10–16 dienomis Garliavoje organizavo Lietuvos pilietis, ukrainietis, buvęs Kauno „Granito“ rankinio klubo vartininkas, daugkartinis Sovietų Sąjungos čempionatų bei tautų spartakiadų prizininkas, Lietuvos ir Vokietijos čempionas Michailas Juzko. Po 30 metų pertraukos į Lietuvą atvyko ir rungtynių dalyvius palaikė olimpinis ir pasaulio čempionas Sergejus Kušniriukas. O Lietuvoje besigydantys Ukrainos kariai vieni patys žaidė, kiti nebežinojo, už kurią komandą sirgti – savo šalies, kuriai atstovavo dvi komandos, ar draugiškosios Lietuvos komandą.

Po draugiškų rungtynių ir rezultatas buvo draugiškas: pirma vieta atiteko Lietuvos rinktinei, antra – Ukrainos rinktinei, trečia – Zaporožės komandai. Gražuolė pereinamoji Ambasadoriaus taurė metams liko Lietuvoje. Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyr Jacenkivskis po rungtynių kalbėjo, kad „Ambasadoriaus taurė“ tikrai nebus paskutinė, nes esant tokiam entuziazmui ir ateityje pažadėjo jį organizuoti ir plėsti.

Red. inf.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.