Julija Kirkilienė
Aktyvūs vieviškiai lapkričio 23 d. vakarą į kultūros namų salę rinkosi ne koncerto paklausyti, o susipažinti su naująja seniūne. Naujoji seniūnė Kristina Vitartė stebėjosi tokiu seniūnijos gyventojų aktyvumu ir šmaikštavo, kad žmonių susirinko, kaip į kokį Cicino koncertą. Visus tuos 23 savivaldybės gyvavimo metus vieviškiai susitikti su savivaldybės vadovais visada rinkdavosi aktyviai, nes turėdavo daug priekaištų ir prašymų, o daugiausia priekaištų išsakydavo dėl seniūno darbo. Šį kartą susitikime sklido pozityvios nuotaikos ir tikėjimas, kad Vievyje viskas pasikeis į gera. Tikėjimą sustiprino seniūnės paprasti žodžiai, kviečiantys visus bendradarbiauti ir padaryti, kad „Vievio seniūnijoje gyventi būtų faina“.
Pristatymas
Į susitikimą su gyventojais atvyko savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojų delegacija, Vievio parapijos klebonas Alfonsas Kelmelis, šventikas Vladimir Rinkevič, visų 9 seniūnaitijų seniūnaičiai, keli bendruomenių pirmininkai, Vievyje įkurtų įstaigų vadovai, visuomeninių organizacijų atstovai ir kiti aktyvūs seniūnijos gyventojai. Seniūnę K. Vitartę susirinkusiems pristatė meras Gediminas Ratkevičius. Jis informavo, kaip vyksta seniūnų rinkimai, neigė gandus, kad rinkimai esą vykę neskaidriai. Konkursą į Vievio seniūno postą pagal įstatymą organizavo Vidaus reikalų ministerija, komisijoje dalyvavo 7 nariai: du ministerijos atstovai, du savivaldybės ir trys bendruomenių atstovai. Dokumentus pateikę buvo 17 kandidatų, bet tik 12 iš jų atitiko konkurso reikalavimus, todėl konkurse liko 7 pretendentai. Komisija iš tų septynių išrinko du, iš kurių administracijos direktorė išsirinko Kristiną Vitartę. Nors konkursas įvyko spalio 18 d., į pareigas seniūnė paskirta tik po mėnesio – lapkričio 17 d. Tiek laiko STT užtruko, kol parašė pažymą, kad seniūnė niekuo nėra prasižengusi. Direktorius teisinosi ir dėl įrašytų keistų specialiųjų reikalavimų konkurso dalyviui: prie išsilavinimo viena iš studijų krypčių – žemės ūkio. K. Vitartė iš tikrųjų Aleksandro Stulginskio universitete įsigijo vadybos ir verslo administravimo bakalauro ir ekonomikos magistro diplomus, bet ne žemės ūkio specialistės. Merui antrino jo pavaduotojas, vieviškis Marius Urvakis, užtikrindamas, kad Kristina buvusi geriausia tarp visų kandidatų ir į didžiausios seniūnijos vadovės pareigas išrinkta pelnytai.
Prisistatymas
Seniūnė vieviškiams prisistatė trumpai papasakodama apie save. Yra ištekėjusi, augina dvi dukras, savivaldybės administracijoje dirba nuo 2006 metų. Seniūno darbo patirties įgijo 6 metus dirbdama Gilučių seniūne. Kol bus išrinktas naujas Gilučių seniūnas, Kristina dirbs abiejose seniūnijose. Kadangi K. Vitartė jau kurį laiką laikinai dirbo Vievio seniūne, tai yra susipažinusi su darbu ir turinti planų, kaip Vievio seniūnija galėtų tapti pavyzdine seniūnija visoje savivaldybėje. Bet kad taip atsitiktų, pirmiausia reikėtų atkurti seniūnijos santykius su gyventojais. Ji planuoja vystyti dialogą ir sulaukti grįžtamojo ryšio. Naujoji seniūnijos vadovė pažadėjo būti aktyvi seniūnijos „Facebook“ paskyroje, visą parą pažadėjo atsakinėti į telefono skambučius ir seniūnijos gyventojus kvietė visada užsukti pas ją į kabinetą, kur jie visada būsią išklausyti ir pagal galimybes kiekvienam stengsis padėti. O tai padaryti jai padėti galėtų visų devynių seniūnaitijų seniūnaičiai, kurie naująją savo vadovę pasitiko su gėlėmis, dovanomis ir nuoširdžiomis kalbomis. Seniūnė nerimavo, kad jai Vievio seniūnijoje naujovė tai, kad čia įsikūrę daug verslo įmonių, su kuriomis teks ieškoti bendros kalbos.
Priėmimas
Seniūnaičiams seniūnė turėjo dovanų. Kiekvieną pasikvietė prieš visą salę, kiekvienam įteikė po užrašinę, į kurią surašytų seniūnaitijų poreikius, savo užduotis ir reikalingus atlikti darbus. Tą knygutę seniūnė pavadino nauja darbo knygute. Seniūnaičiai savo naujajai vadovei irgi skyrė gražiausių žodžių ir prasmingų dovanų. Vievyje gyvenanti dailininkė Vaiva Vilkaitienė, seniūnaičių užsakymu, nutapė paveikslą „Vakarėjantis spalis. Vievio Šv.Onos bažnyčia“. 50×70 cm dydžio paveikslas gražiai tiks suremontuotoms seniūnės kabineto sienoms. Vievio miesto antrosios seniūnaitijos seniūnaitė Irina Kazlauskienė savo kalba sujaudino ir susitikimo dalyvius, ir seniūnę: „Priimame Jus į savo gyvenvietes ir savo širdis“. Dar vienas seniūnaitis Elektrėnuose gyvenančiai seniūnei priminė, kad dabar Vievis bus jos trečias vaikas. Kitas seniūnaitis padovanojo angelą, kad jis globotų ją ir visus Vievio gyventojus. Susipažinus su seniūnaičiais, naująją seniūnijos vadovę sveikino ką tik Vievyje įsikūrusių senjorų namų „Gemma“ vadovės, Trečiojo amžiaus universiteto atstovės, bendruomenės ir keletas tarybos narių. Seniūnijos gyventojas ir tarybos narys Rimantas Baravykas seniūnei padovanojo šepetį-šluotą, palinkėdamas gerai šluoti, o jei reikės, ir paskraidyti…. Seniūnė visiems dėkodama už tokį netikėtą jos pasitikimą kvietė visus kartu Vievio seniūniją padaryti „fainą“.
Pamiršti
Tarp tų linksmų kalbų, buvo ir konkrečių klausimų. Nors klausimai nebuvo pikti, kaip anksčiau Vievyje buvo įprasta, bet svarbūs. Pirmiausia žmonės klausė apie kelių priežiūrą. Seniūnė informavo, kurie keliai priklauso seniūnijai, kurie Kelių direkcijai ir pasidalino patirtimi, kaip seniūnija su Elektrėnų komunaliniu ūkiu bandė barstyti viaduko pėsčiųjų taką ir gavę rimtų pastabų, kad svetima teritorija nesirūpintų. Į klausimą apie autobusų stotelių paviljonų nuo vėjo pastatymus atsakė savivaldybės Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vedėja Giedrė Tomkevičiūtė-Kalinauskienė. Ji atskleidė planus iki 2025 metų atnaujinti visus savivaldybei priklausančius autobusų stotelių paviljonus. O Kelių direkcijai priklausančiuose keliuose atobusų stotelių paviljonų savivaldybė statyti negali, bet gali bendradarbiauti su Direkcija ir tokių paviljonų reikalauti. Visoje toje gražioje seniūnės pristatymo šventėje niekas nepasigedo buvusio seniūno Zenono Pukėno, ir niekas nesidomėjo, kaip vyksta teismo procesas dėl seniūnijoje iššvaistytų lėšų ir ar tos lėšos bus grąžinamos į biudžetą. Primename, kad Z. Pukėnas iš darbo atleistas buvo po to, kai mirus seniūnijos buhalterei, seniūnijos biudžete buvo išaiškintas pinigų trūkumas.
Nuotraukoje: K. Vitartė (dešinėje) su visa didele palaikymo komanda – devyniais seniūnaičiais ir savivaldybės vadovais