Vievio Lazdynų Pelėdos ir Semeliškių bibliotekose lankėsi rašytoja Asta Jolanta Miškinytė, vyko knygos „Bitlas, Ana Orka ir aš“ pristatymas. Tai dalis projekto „Priklausomybė – gyvenimas nelaisvėje“.
Asta Jolanta Miškinyte – rašytoja, aistringa keliautoja, trijų dukrų mama, pristatė savo pirmą debiutinį romaną „Bitlas, Ana Orka ir aš“, skirtą jaunuoliams ir jų tėvams. Susitikimo dalyviams rašytoja įtraukiančiai pristatė pagrindinę knygos temą, ryškiausius veikėjus. Istorija pasakojama iš paauglio perspektyvos, todėl nebuvo nei vieno abejingo klausytojo. Šeimos santykiai, tėvų skyrybos, ryšiai tarp bendraamžių, priklausomybės, vienokios ar kitokios problemos paliečia kiekvieną. Rašydama knygas autorė įsijaučia į savo herojus, susitapatina ir mąsto. Istorija parašyta 16-mečio akimis, kuri suteikia siužetui gyvumo, bet kartu ir supurto savo tikroviškumu. Lengvabūdiški poelgiai ir jų pasekmės, itin atpažįstamas gyvenimiškas motyvas, kuris atsikartoja ir knygoje. Autorė teigia, kad knyga gali padėti jaunuolio brandai, atsispirti stipresnės srovės nešimui, skatinti saugumo jausmą ir pasitikėjimą. Rašytoja įkvėpė susimąstyti ir padiskutuoti svarbiomis socialinėmis temos.
Knygos autorė yra Karaliaus Mindaugo šaulių sąjungos narė, dėstanti pilietiškumo pamokas švietimo įstaigose. Važinėdama po Lietuvos mokyklas susipažįsta su įvairiomis situacijomis, kurios nesvetimos šiuolaikiniam jaunimui. Knygą „Bitlas, Ana Orka ir aš“ pradėjo rašyti būdama 60 metų ir, šiuo metu, yra išleidusi tris romanus. Pristatomai knygai yra sukurtas scenarijus, tad nekantriai lauksime ekranizacijos.
Išgirdome daug padrąsinimų, linkėjimų susirinkusiam jaunimui –turėti svajonę, koks nori būti, realizuotis veikloje, kuri patinka, daryti tai, kas įdomu, ir lengvo kelio žengiant į suaugusiųjų gyvenimą.
Dėkojame A. J. Miškinytei už dalyvavimą projekto veikloje, ji visiems linki sutikti savo Bitlą, kuris būtų autoritetas, patartų, suprastų ir išklausytų.
Rasa Rapkevičienė
Vyriausioji bibliotekininkė
Vievio Lazdynų Pelėdos biblioteka