Renovacija pradėta nuo Vievio

Renovacija pradėta nuo Vievio

Julija KIRKILIENĖ

Nuo šiol visų savivaldybės daugiabučių gyventojų akys nukryps į Vievio Šviesos g. dviejų namų gyventojus: tai jie pirmieji savivaldybėje bus daugiabučių namų renovacijos ambasadoriai. Jie galės kitiems pasakyti verta ar neverta renovuoti daugiabučius, kaip reikia prižiūrėti rangovų atliekamus darbus ir kiek sumažės mokesčiai už šildymą. Rugsėjo 2 d. Vievio Šviesos g. 3 ir 5 namuose pradėti pirmieji daugiabučių renovavimo darbai.

Pasitikėjimas

Šių 12 butų namų gyventojus lengviausia įkalbėti buvo todėl, kad, pasak gyventojos Valerijos Astravienės, čia gyvena daugiausia pagyvenę, bet protingi pensininkai ir jie pasitiki Elektrėnų komunalinio ūkio direktoriumi, išeiviu iš Vievio, Ričardu Lecku. Dauguma gyventojų čia gyvena nuo namų pastatymo – 1985 metų. Namą gyventojai pagal išgales prižiūrėjo, bet ne kartą ir apgauti buvo. Pavyzdžiui, savo lėšomis stogą remontuoti samdė tuometinę komunalines paslaugas teikusią įmonę „Gelvita“, kuri tą stogą ne suremontavo, o sugadino.

O ir pats namas, statytas sovietiniais laikais, nekokybiškas: sienos dažytos tik kalkėmis, blogai įrengti šildymo sistemos vamzdynai, lietaus vandens nutekėjimo sistemos ir pan.

Visą tą broką ištaisyti ir kitus renovacijos darbus atlikti vieviečiai patikėjo įmonei „Santerma“ ir jos jaunam vadovui Tomui Andriejūnui. Pasak UAB „Santerma“ direktoriaus, Vievio namai – pirmieji jų renovuojami daugiabučiai, todėl jiems labai svarbu užsitarnauti savivaldybės gyventojų pasitikėjimą. 2002 m. įkurta specializuota bendrovė, vykdanti statinių statybos ir inžinerinių tinklų tiesimo darbus, deklaruoja daug žadantį kredo: verslas geras tada, kai abi šalys patenkintos rezultatais.

Laikas ir kainos

Pastoliai rugsėjo 1 d. prie renovuojamų daugiabučių statomi dar nebuvo, bet darbas pradėtas rūsiuose. Įmonė iki šildymo sezono pradžios įsipareigojo suremontuoti šilumos punktus: pakeisti šildymo sistemos vamzdynus, įrengti balansinius ventilius ant stovų ir termostatinius ventilius butuose, įrengti ventiliacijos sistemas.

Sutvarkę šilumos punktus, darbininkai imsis apšiltinimo darbų: šiltins stogą, sienas, nuogrindas, kur reikia, keis langus, stiklins balkonus ir juos apšiltins iš vidaus, keis laiptinių ir tamburų duris. Takus apie namą išklos plytelėmis. Visus tuos darbus bendrovė atlikti pažadėjo dar šiais metais ir už mažiau nei 300 tūkst. litų. Iš jų 40 proc. bus padengta pagal programą „Jessica”.

Pasak EKŪ generalinio direktoriaus R. Lecko, tai yra mažiausia renovacijos kaina Lietuvoje – 170-180 Lt už kvadratinį metrą. EKŪ direktorius sako, kad jiems pasisekė darbus nupirkti labai pigiai, bet gerai užsirekomendavusi ir įgijusi pasitikėjimo įmonė turės daugiau galimybių laimėti kitus konkursus, kurių dar bus ne vienas. Savivaldybėje daugiabučiuose gyvena apie 80 proc. žmonių, todėl jie, pamatę renovacijos naudą Vievyje, tikrai aktyviau pradės renovuoti savo daugiabučius.

Priežiūra

Žinoma, kokybiškai ir už mažą kainą atlikti darbus įmonei nėra pati lengviausia užduotis, bet darbininkus atidžiai prižiūrės ne tik laiko turintys pensinio amžiaus renovuojamų namų gyventojai, bet ir savivaldybės pasamdytas Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros kokybės kontrolės specialistas Ramūnas Aučyna.

Žmonės užsirašė jo telefono numerį ir žadėjo nedelsiant skambinti, jei tik pamatys nekokybiškai ar ne taip, kaip numatyta techniniame projekte, atliekamus darbus. Elektrėnų komunalinis ūkis bei visi savivaldybės vadovai taip pat žadėjo atidžiai stebėti statybininkų darbą, nes visi yra suinteresuoti, kad pirmasis blynas neprisviltų ir kad renovacijos naudą pamatytų kitų daugiabučių gyventojai. Juk renovuotuose namuose ne tik pagerėja žmonių gyvenimo sąlygos, bet ir pakeičiamas visas miesto estetinis vaizdas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų