Pokalbis su Prezidente: apie žiniasklaidos verslą, misiją ir pavojus

Pokalbis su Prezidente: apie žiniasklaidos verslą, misiją ir pavojus
Julija Kirkilienė

Regioninės žiniasklaidos atstovus Prezidentė Dalia Grybauskaitė rugsėjo 2 dieną pakvietė į istorinę Kauno Prezidentūrą. Gausiai susirinkusių ne tik rajoninės, bet ir respublikinės informacijos priemonių atstovų Prezidentė pirmiausia paprašė išjungti kameras, kad diskusija būtų atvira ir nuoširdi. Paprastai kandūs žurnalistai šį kartą mandagiai pakluso Prezidentės pageidavimui. 

Pusantros valandos informacinių priemonių vadovai kalbėjo apie sunkmečiu iškilusius pavojus žiniasklaidos misijai kuo sąžiningiau ir objektyviau informuoti skaitytojus apie tai, kas vyksta. Informacinėms priemonėms, pakėlus PVM mokestį nuo 5 iki 21 procentų, sumažėjus reklamų srautui, padaugėjus nemokių užsakovų bei mažėjant gyventojų pajamoms, vis sunkiau suderinti žurnalistikos verslą ir misiją. Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos pirmininkė Ramutė Šimukauskaitė ir pavaduotoja Vilija Butkuvienė informavo Prezidentę apie pražūtingą rajoninei spaudai pašto paslaugų kainų kėlimą, viešųjų pirkimų konkursus informacijai platinti, klaidingą Vyriausybės sprendimą dėl PVM kompensacijos rajoninei spaudai, skaidrų tiražų deklaravimą ir pan. Prezidentė stebino kiekvieno klausimo žinojimu ir supratimu, bet sakė rajoninę žiniasklaidą kviečianti bendradarbiauti ne tik todėl, kad jie objektyviau nušviečia įvykius ir yra arčiausiai žmonių, bet ir dėl to, kad geriausiai gali perduoti informaciją Prezidentūrai apie šalyje vykstančius procesus, žmonių nuomones ir nuotaikas. „Per jus noriu matyti ir girdėti, kas vyksta šalyje“,- kalbėjo Prezidentė, kviesdama regionines informacines priemones bendradarbiauti ir ragindama atsakingai suprasti žurnalisto profesiją. Pasak Prezidentės, pilietinę visuomenę galima sukurti, pradedant nuo savęs. Taip daro Prezidentė, taip ragino daryti žurnalistus.

Rajoninė spauda dabar išgyvena sunkiausius laikus per visus 20 Lietuvos nepriklausomybės metų ir tikrai ne visi galės išgyventi, jei Vyriausybė neperžiūrės PVM mokesčių rajoninei žiniasklaidai, jei patys skaitytojai nesupras spausdinto žodžio reikšmės. Nesąžiningiems žurnalistams taip pat teks keisti įprotį meluoti savo skaitytojams.

Nors Prezidentė dirba dar tik nepilnus du mėnesius, bet ja jau patikėjo net kritiškai mąstyti įpratę žurnalistai. Nebuvo kandžių pasisakymų, kaip būdavo susitikimuose su Prezidentais Valdu Adamkumi ar Rolandu Paksu. Dalia Grybauskaitė yra tokia Prezidentė, kokios rinkėjai norėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų