Ką sėjame šiandien, pjausime rytoj

Ką sėjame šiandien, pjausime rytoj
Apvalykime lietuvių kalbą nuo didžiausios šiukšlės – keiksmažodžių, išmokime klausytis tylėdami, prisiminkime dvasinį žmonių suartėjimą ir panašiais žodžiais vikaras Marius Talutis mėgino belstis į moksleivių širdis per Rugsėjo 1-osios šventę  „Versmės“  gimnazijoje ir  „Ąžuolyno“  mokykloje. Jis kalbėjo, kad visa Lietuva moksleivių rankose. Kunigui tarsi pritarė „Versmės“ gimnazistai taip gražiai kartoję dainos prasmingus žodžius „Ką pasėsime šiandien, pjausime – rytoj“ .
Rugsėjo 1-ąją savivaldybės moksleiviai skubėjo į mokyklą. Vieni, pasiilgę draugų, dalinosi įspūdžiais ir matavosi, kiek kuris ūgtelėjo per vasarą, kiti nedrąsiai atėjo į I klasę ar į priešmokyklinę grupę.


Elektrėnų darželyje – mokykloje „Žiogelis“

Į Elektrėnų darželio-mokyklos „Žiogelis“ priešmokyklinę grupę susirinko net 43 vaikučiai. Vieni vaikai „Žiogelio“ himną mokėjo kuo puikiausiai, nes iki tol mokėsi tame pačiame darželyje, kiti vaikai mokėsi  šventės metu. Muzikos mokytoja Neringa Lapinskienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogės Marija Parulienė bei Jūratė Petravičienė parengė programėlę, kurioje vaikai šoko, dainavo bei sprendė kryžiažodį. Sprendžiant kryžiažodį paaiškėjo, kad priešmokyklinėje grupėje yra vaikų jau mokančių skaityti, nes jie paraidžiui sakė kokius žodžius reikia rašyti į kryžiažodį.

Vievio gimnazijoje

Vievio gimnazijoje šventė prasidėjo 10 val. ryto. Šventės pradžioje abiturientai atvedė mažiausius mokyklos bendruomenės narius – penktokus. Vėliau stropiausi abiturientai iškilmingai  pakėlė valstybės ir mokyklos vėliavas. Gimnazijos direktorius džiaugėsi, kad vaikai atėjo į atnaujintą, gražią mokyklą, tačiau kalbėjo, jog mokyklos vidinį grožį lemia mokinių darbai, kuriuos daryti ir buvo pakviesti moksleiviai. Šventėje dalyvavęs seniūnas Zenonas Pukėnas ragino vyresnius vaikus nešiukšlinti,  nerūkyti, sveikintis susitikus gatvėje. Klebonas Alfonsas Kelmelis patarė vaikams tinkamai išnaudoti laiką.

Vievio pradinėje mokykloje

Palydėję penktokus į klases, abiturientai, vedini už rankų pirmokų, atskubėjo į Vievio pradinę mokyklą. Šie mokslo metai Vievio pradinei mokyklai išskirtini net dėl dviejų priežasčių. Siekdami demonstruoti bendrystę, moksleiviai ir mokytojai pasipuošė uniformomis. Kita džiugi žinia, kad šiais mokslo metais bus pradėti rekonstrukcijos darbai, po kurių mokykla taps graži ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės. Rugsėjo 1-osios šventę mokykla skyrė Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui. Moksleiviai iš popierinių geltonų, žalių ir raudonų ąžuolo lapų padarė valstybės vėliavą, simbolizuojančią tūkstantmetį. Šventės metu pasveikinta mokytoja Jūratė Kizienė, kuri jau 50 metų dėsto Vievio pradinėje mokykloje. Ji nenorėjo daug kalbėti, tepasakė, kad džiaugiasi būdama mokytoja, myli vaikus, tėvus ir visuomenę. Belieka tik didžiuotis tokiu mokytojos atsidavimu ir kiekvienai mokytojai palinkėti pajausti širdy tokį patį atsidavimą mokytojavimui.
Visuomet malonu dalyvauti Rugsėjo pirmosios šventėje. Ten visada prisimeni savo Rugsėjo pirmąsias, tačiau šiais metais atkreipiau dėmesį į himno giedojimą. Tiek Vievio gimnazijoje, tiek pradinėje mokykloje buvo paleista fonograma. Tuo tarpu moksleiviai, mokytojai ir valdžios atstovai stovėjo sustingusiais veidais, vienas kitas žiopčiojo pagal fonogramą kaip muzikos žvaigždė. Telieka tik įsivaizduoti kaip nuostabiai skambėtų gimtoji mūsų giesmė iš visų susirinkusiųjų lūpų.

Kietaviškių pradinėje mokykloje

Rugsėjo 1-osios šventė Kietaviškių pagrindinėje mokykloje tradiciškai pradėta šv. Mišiomis, po kurių visi susirinko mokyklos sporto salėje. Šiemet mokykloje itin mažai pirmokų – tik 8. Jiems pirmoko pasus įteikė mokyklos direktorė Elena Janavičienė ir mero pavaduotoja Danguolė Kliucevičienė. Nors pirmokų mažai, tačiau ikimokyklinė grupė itin gausi. Direktorė telefonu sakė, kad visi 15 priimtų vaikų antradienį susirinko į grupę, tačiau paraiškas buvo pateikę ir daugiau tėvelių. Kietaviškių pagrindinės mokyklos bendruomenė dėkinga savo ištikimai draugei „Boen Lietuva“ už kasmet teikiamas dovanas. Nors šie metai įmonėms ir nelengvi, tačiau vaikai nebuvo pamiršti. Už padarytas krepšinio lentas lauko aikštelėje buvo pagerbtas iniciatyvus tėvelis Raimundas Kučinskas.

Elektrėnų pradinėje mokykloje

Į Elektrėnų pradinę mokyklą patrulis “Amsis” atvedė 87 pirmokėlius ir 275 sugrįžusius į mokyklą po atostogų. Pirmokėlius šventės vedėja, mokytoja Angelė Pačėsienė vadino tūkstantmečio pirmokais, nes jie į mokyklą atėjo jubiliejiniais, Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantaisiais metais. Šventėje dalyvavęs meras Arvydas Vyšniauskas džiaugėsi labai draugiška mokyklos bendruomene ir linkėjo kantrybės tiek mokytojams, tiek moksleiviams. Meras perskaitė Seimo nario Broniaus Bradausko sveikinimo laišką.

„Versmės“ gimnazijoje

„Versmės” gimnazijoje Rugsėjo 1-osios šventė buvo paminėta išradingai. Atostogų metu moksleiviai spėjo paruošti programą ir pristatyti mokyklos bendruomenei. Gimnazistai, kaip ir kiekvienais metais, nepamiršo iškilmingai pasveikinti savo mokytojų.  Į „Versmės” gimnaziją šiais metais atėjo 100 moksleivių mažiau nei pernai, bet darbo krūvį mokytojams papildė suaugusiųjų klasių (vakarinių) mokiniai.

Profesinio mokymo centras

Profesinio mokymo centre, skirtingai nei bendrojo lavinimo mokyklose, visi norintys mokytis sutilpti negalėjo. Centro direktorė Silvija Lengvinienė mano, kad tiek daug šioje mokymo įstaigoje nori mokytis todėl, kad nuo šių metų įvesta naujų paklausių profesijų. Direktorė džiaugiasi mokyklos populiarumu ir planuoja kitais mokslo metais organizuoti  mandatinę komisiją, nes vėliau dokumentus padavusiems moksleiviams nėra kaip paaiškinti, kodėl jų nebegali priimti.

„Ąžuolyne“

Ąžuolyniečius iš kitų moksleivių atpažinti galima ir gatvėje. Jie visi į mokyklą skubėjo uniformuoti – ant megztinių išsiuvinėtais ąžuolo lapais. Deja, dešimtokų į mokyklą sugrįžo vos 20, bet pirmokų sugužėjo net 139. Viso šiais metais „Ąžuolyno“ mokykloje 57 mokytojai mokys  virš 620 moksleivių.  Mokyklos bendruomenė savo vieningumą parodė ne tik įsigydami uniformas, bet šiais metais įsigijo ir naują vėliavą, kurią pašventino kun. M. Talutis. „Ąžuolyno gaudesy  mylimas esi“,- giedojo  mokyklos bendruomenė. Išklausę svečių – Seimo nario Broniaus Bradausko  padėjėjo Stasio Lančinsko ir seniūno pavaduotojo Algirdo  Norvilo – sveikinimų ir palinkėjimų, į klases gausų penktokų būrį palydėjo dešimtokai.  

Šventė „Vaikų pasaulyje”

Rugsėjo 1-osios šventę vainikavo gražus Sporto, turizmo ir pramogų centro „Vaikų pasaulyje” organizuotas renginys „Aš buvau ir būsiu mokinys“.  Į šventę sugužėjo vaikai ir suaugusieji, kuriuos linksmino, šokdino, mokė įvairiausių žaidimų ir triukų savivaldybės meniniai kolektyvai ir svečiai.
Renginį vedė Ingrida Žiliūtė, labiausiai pažįstama kaip roko operų ir miuziklų atlikėja,  muzikinio projekto „Žvaigždžių vartai” (TV3) dalyvė, 2008 Eurovizijoje finale pristačiusi dainą „You&I”, kurią prodiusavo Mario Basanov (Marijus Adomaitis), o šiuo metu Ingrida ruošiasi dalyvauti TV3 projekte „Lietuvos talentai”. Ingrida negailėjo pagyrimų vaikams už atliktas užduotis, skatino juos dalyvauti įvairiuose konkursuose bei žaidimuose ir laimėti įvairių prizų. Mokinukai labai noriai lipo į sceną ir dalyvavo programoje, kiekvienas dalyvis buvo pastebėtas ir apdovanotas. Vaikus sveikino ir prisiminimais apie moksleiviškas dienas dalijosi meras Arvydas Vyšniauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Deimantas Tarulis.
Tikras džiaugsmas klausytojams ir patiems atlikėjams buvo saviveiklinių kolektyvų pasirodymas. Nuostabias dainas dainavo Neringos Lapinkienės „YAMAHA“ mokyklos auklėtiniai, darželio-mokyklos „Pasaka“, Irenos Kybartienės auklėtiniai Akvilė ir Lukas deklamavo Juozo Erlicko eilėraščius. Audros Gudeliūnienės „Pipirai“ iš Beižionių kultūros klubo žiūrovus linksmimo  vaikiškomis  liaudiškomis dainelėmis, Astros Suslavičienės vadovaujamo sportinių šokių kolektyvo  „Reveransas“ šokėjai susilaukė daugybės žiūrovų „bravo“. Netikėtas buvo grupės „Laisvai“ iš Elektrėnų pasirodymas, o Elektrėnų meno mokyklos mokytojo Arno Knizikevičiaus auklėtinis Giedrius Petkevičius grojo saksafonu kaip tikras virtuozas, gražiai pasirodė Adomo Sabaliausko vadovaujama breiko grupė.
Savivaldybės vaikai ne tik muzika, bet ir sportu domisi. Šaškių didmeistris Anatolijus Šugajevas prie šaškių lentų sukvietė visą būrį šaškių mėgėjų ir žaidė vienas prieš visus. Didmeistris sakė, kad jam buvę sunkoka, nes vaikai moka galvoti ir nori žaisti.  
Vėliau į šventę atvyko ir svečių. Pirmiausia atvyko profesionalūs cirko artistai ir Laima bei Anatolijus, kurie vaikus pamokė įvairių gudrybių su balionais, lankais ir t.t. Vaikai buvo labai susidomėję, kai kurie buvo kviečiami į sceną.
Dar vienas labai garbingas ir linksmas svečias buvo “Street dance” šokių mokytojas “Skruzdėliukas” – Dainius Žebrauskas, kuris pravedė šokio pamoką pagal Maiklą Džeksoną. Vaikai šoko viena kryptimi, buvo malonu žiūrėti kaip visi stengiasi atkartoti šokėjo žingsnelius ir nesvarbu mažas ar didelis, visi kartu, visi drauge. Taigi Dainius išrinko tris nugalėtojus, kurie jo ir žiūrovu manymu buvo patys smagiausi.
Vėliau į sceną įžengė iliuzionistas, stebukladarys Arvydas Stonys, kuris su savo kolega Mantu Wizard parodė neįtikėčiausių triukų. Šiame iliuzijų spektaklyje buvo pasakojama istorija apie jauną burtininką, kuris keliauja pas Didžiuosius magus. Aplanko Senąjį Burtininką, ekscentriškąjį grafą Arvydinį ir galiausiai pats tampa stebukladariu. Šiame 45 min. pasirodyme dalyvavo įvairūs personažai, demonstruodami klasikinius ir modernius triukus, į pasirodymą taip pat buvo įtraukiami ir žiūrovai.
O finale  pasirodė visų vaikų lauktas „Šokoledas“. Šios merginos visus privertė šokti pagal jų atliekamas populiariausias dainas „Man nebeliko nieko“, „Aš šalia“, „Mano skonis šokolado“, „Ten“ ir t.t.
Taigi šventės pabaigoje įsiliepsnojus laužui ir skambant „Šokoledo“ dainoms visi kartu mokinukai pasitiko NAUJUS MOKSLO METUS.
Taigi Ačiū visiems atėjusiems ir dalyvavusiems šventėje!!!
VšĮ Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras dėkoja rėmėjams už pagalbą, rengiant Elektrėnų savivaldybės vaikų šventę „Aš esu, buvau ir būsiu mokinys“:
• Elektrėnų kultūros centrui: direktoriui – Remigijui Suslavičiui, įgarsintojui  Dariui Biekša, Sigito Petrausko įmonei už įsteigtus prizus, UAB „Oriflame kosmetikai“ už prizus šokėjams, Neringai Bubelevičienei, Elektrėnų policijos prevencijos skyriaus viršininkei už  patrulį  „AMSĮ“,   didžiausiam kosmetikos parduotuvių tinklui Lietuvoje „EUROKOS“ už nuostabius prizus ir dovanas vaikams ir visažistės paslaugas jų mamytėms ir mokytojoms, Centro darbuotojams, kurie geranoriškai ir su entuziazmu prisidėjo prie šventės kūrimo, apipavidalinimo.

Virginija Jacinavičiūtė,
Julija Kirkilienė,
Neringa Milašienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aplinkos apsauga


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Archyvas


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Darbo partija


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų krašto šviesuoliai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Europietiška savivaldybė


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai aukštumų link


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai link aukštumų


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69