Patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti vaismedžius

Patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti vaismedžius

Vaismedžių priežiūra apima reguliarų genėjimą, tręšimą, laistymą ir purškimą nuo ligų ar kenkėjų. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip teisingai prižiūrėti vaismedžius ir kaip tai svarbu geram medžių augimui. Sužinokite, kaip prižiūrėti vaismedžius sode, kad jie visus metus būtų sveiki ir duotų skanų derlių.

Vaismedžių genėjimas

Tinkamu vaismedžių genėjimu siekiama palengvinti vaismedžius, reguliuoti jų augimą ir paskatinti augalus duoti geresnį derlių. Todėl nuo vaismedžių pašalinamos senos, ligotos ar nulūžusios šakos. Nupjovus dalį šakų, šviesa geriau pasiekia medžio vainiką, o tai turi įtakos vėliau užaugančių vaisių dydžiui ir kokybei. Juk saulėje sunokę vaisiai yra saldesni, skanesni ir intensyvesnės spalvos.

Genint vaismedžius atsiveria vietos, į kurias, deja, gali patekti grybelių ir bakterijų, todėl šią priežiūros procedūrą reikia atlikti ne tik sumaniai, bet ir tinkamu laiku. Pirmasis genėjimas atliekamas pavasarį. Vaismedžiai dažniausiai genimi vasario pabaigoje arba kovo pradžioje, nors persikus arba nektarinus geriausia genėti vėliau – rausvųjų pumpurų stadijoje arba žydėjimo metu. Slyvas, vyšnias, abrikosus ir trešnes geriausia genėti vasarą, kai vaisiai jau nuskinti.

Vaismedžių trąšos ir purškalai

Tinkamų maistinių medžiagų patekimas į žemę, kad augalai jas pasisavintų, yra pagrindinis veiksnys, lemiantis tinkamą vaismedžių vystymąsi. Geriausia natūrali trąša šios rūšies augalams yra kompostas. Ypač jo reikia jauniems vaismedžiams, kurių šaknų sistema dar nėra stipriai išsivysčiusi. Rinkoje yra ir jau paruoštos trąšos vaismedžiams, jų galima rasti tokių, kuriose yra daug kalio ir fosforo (atsakingų už tinkamą vaisių derėjimą ir apsaugą nuo ligų). Dėl šių makroelementų trūkumo vaisiai būna ne tokie spalvingi.

Ligoms atsparioms medžių veislėms papildomos apsaugos nereikia. Taip pat įprasta sakyti, kad prevencija geriau nei gydymas, todėl patartina sodinti tinkamoje dirvoje, kurioje būtų pakankamai šviesos. Tačiau daugumai vaismedžių reikia specialių cheminių purškalų. Šį apdorojimą būtina atlikti vegetacijos sezono metu.

Vaismedžių laistymas

Tinkama vaismedžių priežiūra pasireiškia ir augalų laistymu. Esant karštam ar sausam orui, ypač svarbu laistyti ką tik pasodintus ir jaunus medelius. Gegužės ir birželio mėnesiais medeliams labiausiai gresia sausra. Tačiau paprastai augalus patartina laistyti saikingai: rečiau, bet gausiai. Vaismedžiai geriau pakenčia vandens trūkumą nei perteklių.

Remiama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Europos balsas

Europos Pulsas