Neįgaliųjų sąjungos susirinkime: žmonės turi gyventi ilgiau ir geriau

Neįgaliųjų sąjungos susirinkime: žmonės turi gyventi ilgiau ir geriau
Elektrėnų krašto neigaliųjų sąjungos nariai balandžio 12 dieną rinkosi į keturioliktąjį  organizacijos ataskaitinį susirinkimą. Beveik keturis šimtus  narių nuo 6 iki 96 metų  jungiančiai organizacijai vadovauja pirmininkė Saulė Jakštienė. Susirinkime žmonės ne tik išklausė pirmininkės ataskaitą apie veiklą ir kaip buvo išleistas metinis 3 tūkst. litų biudžetas, bet ir sprendė problemas nuo medžių kirtimo Elektrėnuose iki referendumo dėl atominės elektrinės statybos. Susirinkusieji turėjo kam pasiskųsti ir su kuo pasitarti, mat, į susirinkimą atėjo mero pavaduotojas Viktoras Valiušis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė, Socialinių paslaugų centro direktorė Dalytė Kutyrevienė.

S. Jakštienė savo ataskaitoje kalbėjo skaičiais ir faktais apie vykdomą socialinę veiklą, dėkojo savitarpio pagalbos grupėms ir valdybos nariams už altruistišką darbą.  Tarp kitų atliktų darbų paminėjo, kad jų narių pagamintais naujametiniais žaislais buvo papuošta eglė Briuselyje, o sąjunga už tai gavo Padėkos raštą. Organizacija aktyviai dalyvauja Elektrėnų kultūros centro ir bibliotekos organizuojamuose renginiuose, žinomos jau tapo  Ubagų vestuvės, organizuojamos per Užgavėnes, ir kiti kultūriniai renginiai. Bet  daugiausia organizacija dirbo socialinį darbą, nes organizacija tam ir sukurta, kad teiktų kokybiškas socialines paslaugas, organizuotų paslaugų prieinamumą neįgaliesiems. Į organizaciją, pasak pirmininkės, renkasi aktyvūs žmonės, kurie rūpinasi savo sveikata, viskuo besidomintys, norintys tobulėti, sužinoti, pažinti. „Stengiamės visus išgirsti, patarti, paremti… Jeigu norime, kad oganizacija būtų stipri ir naudinga mums, turime patys būti aktyvūs, gernoriški, vieni kitus suprasti“,- kalbėjo Neįgaliųjų sąjungos pirmininkė.         
Aktyvios sąjungos narės, mokytojos pensininkės, mėgino įkalbėti mero pavaduotoją V. Valiušį nepamiršti savo buvusių mokytojų ir surasti savivaldybės biudžete lėšų organizacijos kultūrinei veiklai, kelionėms ar nors pigesniems bilietams į baseiną.  Vytautas Navaglauskas atvirkščiai – sakė galįs pats pridėti iš pensijos pinigų, kad tik mieste nebūtų kertami medžiai. Keletas moterų klausė V. Valiušio patarimo, ar reikia joms pasirašyti, kad būtų organizuotas referendumas dėl atominės elektrinės statybos.   
Socialinės paramos skyriaus vedėja V. Šimkūnienė pasiskundė, kaip sunku skirstyti projektams varganas lėšas ir dėkojo nevyriausybinėms organizacijoms, sugebančioms dirbti, padėti vieni kitiems, spręsti kasdienines problemas ir be pinigų. Socialinių paslaugų centro direktorė D. Kutyrevienė Neįgaliųjų sąjungą vadino artimiausia pagalbininke ir sakė savo darbe galinti iš jų pasimokyti.
Elektrėnų krašto neįgaliųjų sąjungoje, pasak S. Jakštienės, vietos užtenka ir negalią turintiems jauniems, ir pensinio amžiaus žmonėms. Čia žmonės turi galimybę dalyvauti visuomeniniame gyvenime, kultūringai praleisti laisvalaikį, propaguoti sveiką gyvenimo būdą, gauti reikalingas socialines paslaugas ir reabilitaciją – viską, kad žmogus gyventų ilgiau ir geriau.


Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų