Prasidėjo ruduo, o kartu su juo – ir nauji darbai. Tačiau norėtume dar bent akimirkai sugrįžti į šiltąją vasarą ir kartu su Jumis pasidžiaugti jos metu Elektrėnų bibliotekos vykdytomis veiklomis (bei jų gausa!).
Daugeliui atrodo, jog vienintelis bibliotekininko darbas – skaityti ir skolinti knygas. Ar galite patikėti, kad knygas skaitome tik laisvalaikiu, o Bibliotekoje dirbame daugybę pačių įvairiausių darbų, be jų dar nuolat galvojame, kaip prisidėti prie vaikų ir suaugusiųjų užimtumo, skaitymo skatinimo, įsitraukimo į kultūrinį gyvenimą didinimo… Tad rimtai galime teigti, jog Elektrėnų biblioteka vasarą neatostogavo – dirbome iki paskutinio prakaito lašo.
Stengdamiesi užtikrinti kokybišką vaikų vasaros užimtumą birželio mėnesį, Bibliotekoje vykdėme projektą „Pažinimo vasara bibliotekoje“ (iš dalies finansuojamą Elektrėnų savivaldybės švietimo ir ugdymo programos vaikų vasaros užimtumo projekto lėšomis). Jo metu organizuota penkias dienas vykusi dienos stovykla, kurioje dalyvavo 12 vaikų. Stovyklos metu vyko daugybė veiklų Bibliotekoje ir lauke, tarp jų – mankštos, išvyka į Robotikos edukaciją Elektrėnų profesinio mokymo centre bei Saugaus eismo pamoką Elektrėnų policijos komisariate. Vaikams organizuotos Vilniaus muzikinio teatro „GyviTeatre“ aktorės Agnės Levickaitės aktorystės ir grimo pamokos, susitikimai su pasakų kūrėja Neringa Tik, rašytoja Alvile Rimaite, Pepe Ilgakojine iš „Vakvikio“, vaikai taip pat dalyvavo Saugaus elgesio prie vandens dienoje ir dar daugybėje kitų užsiėmimų.
Iš viso vasarą bibliotekoje įvyko 94 įvairūs renginiai ir edukacijos, pvz.: Aušros Chlevickaitės knygos „Fuga“ pristatymas, susitikimas su rašytoja Nika Piperita, knygos „Gervė smėlynuose“ autore, bei parodos „Šokančios spalvos“ autore J. Kanapickaite, V. Krupickaitės tapybos parodos „Gražu yra tai, ko nėra“ ir poezijos knygos „Žiedlapiai kyla aukštyn“ pristatymas ir pan. Liepos 26 d. Bibliotekos kieme svečiavosi ELVIS autobusas – po įvairius Lietuvos miestus ir atokiausius kaimus keliaujanti biblioteka, skirta vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sunku skaityti. Jos darbuotojai pasakojo apie bibliotekose (tarp jų ir Elektrėnų) nemokamai skolinamus grotuvus garsinėms knygoms klausyti.
Bibliotekoje taip pat vyko (ir tebevyksta!) Raudonojo kryžiaus organizuojami „Bingo“ žaidimai senjorams, užsiėmimai suaugusiems, pvz.: performansas „Įsiklausyk ir nutapyk“, tapymas kava, skaitmeninio raštingumo mokymai ir kt.
Kiekvieną mėnesį Bibliotekos darbuotojai lankosi Elektrėnų savarankiško gyvenimo namuose, tad vasara – ne išimtis. Bibliotekininkės ne tik pristatė ir skaitė knygas, žurnalus, bet ir demonstravo virtualius akinius, mokė naudotis garsinių knygų grotuvais.
Viena didžiausių ir labiausiai pasisekusių Bibliotekos vasaros iniciatyvų – Vasaros skaitykla, veikusi „Vaikų pasaulyje“. Joje vyko įvairios edukacijos, dirbtuvėlės, eksperimentai, žaidimai, viktorinos, skaitymai, pažintis su išmaniosiomis technologijomis, diskgolfu ir daugybė kitų įdomių veiklų vaikams. Ir nors Vasaros skaitykla buvo labiau orientuota į vaikų ir šeimų užimtumą, joje laiką galėjo leisti visi. Čia buvo laikraščių, žurnalų, knygų, stalo žaidimų, daugybė sėdmaišių vasariškam poilsiui nuostabiame parke.
Iš visų vasarą vykusių 94 renginių – net 72 edukacijos ir edukaciniai užsiėmimai buvo skirti vaikams!
Vasaros laikotarpiu Bibliotekoje surengtos 22 literatūrinės parodos, 10 meninių parodų, 5 parodų atidarymai. Keletas iš jų: Galinos Šumilovos tapybos darbų paroda „Moters emocijų kalba“, technologijų mokytojų ir mokinių darbų paroda, kūrybinių darbų ir fotografijų paroda „Oi tu žirge, žirge“, Reginos Palevičienės tapybos paroda „Tau nešu aš širdies amuletą“, V. Krupickaitės tapybos paroda „Gražu yra tai, ko nėra“, Gretos Skaraitienės paroda „Džiazo sluoksniai“, Gretos Alice iliustracijų paroda „Vilniaus pokeris“, Jolantos Kanapickaitės tapybos darbų paroda „Šokančios spalvos“.
Mes, Elektrėnų bibliotekos darbuotojai, tikimės, jog mūsų vasaros veikla atitiko Jūsų lūkesčius ir pažadame, jog ir toliau stengsimės ir dirbsime Jums ir dėl Jūsų. O kad galėtume dar labiau pasistengti, laukiame atsiliepimų (gerų ir blogų), pastabų, pasiūlymų! Mūsų el. paštas: elektrenai@esvb.lt.
Ką vasarą veikė Elektrėnų biblioteka?
