Golfo žaisti – su 20 litų kišenėje

Golfo žaisti – su 20 litų kišenėje

Ineta BRICAITĖ

Saulėtą savaitgalį Pastrėvio seniūnijoje įsikūręs „Sostinių golfo klubas“ plačiai atvėrė duris visiems, norintiems susipažinti su šiuo žaidimu. Galima sakyti, kad atvirų durų dienos pradžia buvo dar šeštadienį. Tada golfo lazdą rankoje palaikė ir bent vieną kamuoliuką smūgiavo žygio „Žalio Velnio takais“ dalyviai. Kai kuriems jų taip patiko, kad atvyko ir sekmadienį.

Ne tik pensininkų žaidimas

Atvirų durų dieną „Sostinių golfo klubo“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Tomas Pranevičius ir treneris Šarūnas mokė susirinkusiuosius smūgiuoti į tolį, ridenti, aprodė golfo laukus, papasakojo apie žaidimą, jo taisykles, etiketą, istoriją. O po renginio surengė loteriją, po kurios dar nemažas būrys dalyvių į klubą tikrai grįš, nes gavo dovanų kuponus pasinaudoti treniruočių lauko paslaugomis.

T. Pranevičius su golfu savo gyvenimą sieja jau 11 metų: per tą laiką ir teisėjauja, ir turnyrus rengia, ir, žinoma, žaidžia. Direktoriaus pavaduotojas sakė, kad pats tiesiog gyvena šiuo žaidimu ir gaila, kad golfas kol kas toks nepopuliarus Lietuvoje: „Mes labai atsiliekame nuo kaimynų latvių ir dar labiau nuo estų. Estijoje yra 3000 žaidėjų, o Lietuvoje – 500. Tad skirtumas yra didžiulis. Bet žaidėjų kasdien daugėja ir pas mus“.

Pasak T. Pranevičiaus, golfo nepopuliarumui daug įtakos turi mitai, giliai įsišakniję visuomenėje. Tuos mitus „Sostinių golfo klubas“ ir nori paneigti besikviesdamas žmones į atvirų durų dienas ir parodydamas, kas iš tikrųjų yra tas golfas. „Dažnai žmonės susikuria barjerą tarp savęs ir golfo sakydami, kad tai – turtuolių ir pensininkų žaidimas. Mano tikslas yra parodyti, kad taip nėra“, – sakė T. Pranevičius.

„Pasaulyje golfą žaidžia apie 80 mln. gyventojų, kitose šalyse tai yra populiari sporto šaka. Ji netgi įtraukta į 2016 metų olimpiadą. Lietuvoje golfas kartais apskritai nelaikomas sporto šaka“,- pasakojo direktoriaus pavaduotojas. Mitą, kad šis sportas – tik pensininkams, paneigti galima buvo vos apsidairius aikštyne – ten kaip tik treniravosi vaikų būrelis. O pamušinėjus kamuoliuką pasirodė, kad sportas ir fizinės jėgos reikalauja.

Aikštynas užima 1000 hektarų, žaidėjas per vieną žaidimą nueina apie 15 kilometrų. Per varžybas, kurios trunka keletą dienų, žingsniuoti reikia dar daugiau. Profesionalų varžybos trunka apie 4 dienas, mėgėjų – daugiausiai tris.

Direktoriaus pavaduotojas vieną po kito vardijo golfo privalumus: aikštynai yra gryname ore, gražiai sutvarkytoje aplinkoje – tai atgaiva kūnui ir sielai, kartu gali žaisti ir 5 metų vaikas ir 80 metų senelis, vyrai su moterimis gali varžytis vienoje grupėje. Pasak T. Pranevičiaus, visi įsidėmi, kad golfo žaidime sudaroma nemažai sandorių (einant link nuskriejusio kamuoliuko lieka laiko pasikalbėti), tačiau pamiršta tai, kad taip ir šeimos daugiau bendrauja. Pats ekskursijos vadovas sakė, kad žaidžia golfą su žmona ir šešerių sūnumi.

Į aikštyną – tik su Žalia kortele

Kitas mitas, kurį paneigė „Sostinių golfo klubo“ atstovas – tai, kad šis žaidimas labai brangus. Pirmą kartą atvažiavus į aikštyną užtenka atsivežti 20 litų. 5 litus kainuoja golfo lazdos nuoma, 12 litų – 40 kamuoliukų. Daugeliui atvirų durų dienos lankytojų tokio kiekio kamuoliukų pakako – vieniems paskaudo pirštus, kitiems – delnus, treti spėjo nuospaudas ant rankų prisitrinti. Tačiau mokantis žaisti golfą būtina mokytis ir ridenimo technikos – tam čia reikia turėti savo kamuoliuką, kuris kainuoja keletą litų.

Šios treniruotės vyksta atskirose mokymuisi pritaikytose aikštelėse. Einant į patį aikštyną reikia gauti Žalią kortelę. Ji būtina kaip vairuotojo pažymėjimas vairuoti norinčiam žmogui. „Nusipirk „Ferarri“, bet jei nežinai, kur greičio pedalas, kur stabdžiai, galėsi tik žiūrėti. Tas pats ir aikštyne“, – sakė T. Pranevičius.

Žalios kortelės kursai – 6 pamokos apie techniką ir egzaminas. Ją gauti trunka apie mėnesį. Su šiuo dokumentu galima žaisti visame pasaulyje visą gyvenimą. Kursų dalyvius treneris aprūpina visa reikiama įranga. Jei grupėje mokosi 4 žmonės, kiekvienam jų kursai kainuoja po 290 litų. Kai žaidėjas turi Žalią kortelę, jau gali eiti žaisti į aikštyną, kurį sudaro dvi dalys po 9 duobutes. Tas 9 duobutes net ir geriau įgudęs golfo žaidėjas „apeina“ per keturias valandas. Tų keturių valandų malonumas, jei žaidi su dar trimis kolegomis, kainuoja po 100 litų.

Jei būtų dar pigiau, tai padalinus iš praleidžiamo laiko, mūsų paslaugos kainuotų pigiau nei biliardas. O pas mus 1000 hektarų žolės, kurios dalį reikia šienauti kasdien, o kitą – kas antrą dieną“, – argumentavo T. Pranevičius. Jei klientas Žalios kortelės kursą perėjo praėjusiais arba šiais metais, jo žaidimui taikoma 50 procentų nuolaida.

Tūkstančio hektarų žaliuojanti aikštė, įrengta 2006 m., vis dar nuostolinga – kasmet savininkai jos išlaikymą dotuoja. Tačiau reikalai krypsta į gerąją pusę – treneris vis labiau užimtas, kiekvieną savaitgalį atvyksta vis daugiau žmonių ne tik į aikštyną, bet ir į treniruočių laukus, vyksta vaikų būreliai. Tačiau lankytojai dažnai čia atvažiuoja iš Vilniaus, Kauno, o dar dažniau – iš užsienio, ir retai – iš Elektrėnų savivaldybės. „Jei ne užsieniečiai, seniai visi laukai būtų uždaryti ir bulvėmis užsėti. O vietinių žaidėjų mums trūksta. Tačiau tik laiko klausimas, kada jie pasirodys, nes ši sporto šaka populiarėja“, – sakė „Sostinių golfo klubo“ atstovas.

Ir iš tiesų – į atvirų durų dieną atvyko keliasdešimt žmonių, o elektrėniškių čia buvo tik maža dalis. Elektrėniškė Alina Kulbokienė čia lankėsi jau ne pirmą kartą – jai čia labai patiko, todėl šįkart atsivežė ir vaikus, kuriems nepabodo po išpuoselėtą žolę bėgioti. Ji sakė, kad kartą čia apsilankius norisi sugrįžti. Svarbiausia – surasti progą atvykti pirmą kartą. Ji apie atvirų durų dieną sužinojo golfo klubo „Facebook“ paskyroje. Ten pat informaciją rado ir elektrėniškis Giedrius Sakalinskas. O apie renginį dar kartą prisiminė jo išvakarėse, nes dalyvavo žygyje „Žalio Velnio takais“.

Dar keturi žygio dalyviai susigundė Abromiškėse užsibūti viena naktimi ilgiau, kad galėtų ir visai netoliese esančiuose golfo laukuose nrmokamai pabūti.

Kitą atvirų durų dieną „Sostinių golfo klubas“ planuoja rengti rugpjūčio 17 dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Europos Pulsas

Keliai aukštumų link