Elektrėnų graži ateitis

Elektrėnų graži ateitis

Julija Kirkilienė

Jauna žurnalistė iš Kazokiškių Ineta Bricaitė internetiniame laikraštyje „Bernardinai“, straipsnyje „Elektrėnai – sovietiniai griuvėsiai arba modernus kurortas“, apie Elektrėnus taip rašo: nors patys Elektrėnai miestu pavirto per keletą metų, į kurortą miestui transformuotis, matyt, lemta per ilgesnį laiką, nei planuota savivaldybės įkūrimo pradžioje. Dabar jau pokyčiai ir planuojami, ir vyksta lėtesniais tempais, bet svarbiausia – vyksta. Atgimė Ledo rūmai, kelių entuziastų dėka vėl veikia jachtklubas ir marias burėmis spalvina vandens pramogų mėgėjai. Vietiniai mielai naudojasi nutiestais dviračių takais, jaunimas raižo riedlenčių rampą, tuščia nebūna mažojo futbolo aikštelė. Prieš keletą metų renovuotame paplūdimyje galima sutikti ne tik vietinių, bet ir iš kitų miestų atvykusių žmonių. O kaip atrodys Elektrėnai po septynerių metų, rugsėjo 17 dieną Elektrėnų savivaldybės vadovai kartu su visuomene kalbėjosi ir planavo Elektrėnų viešojoje bibliotekoje.

Elektrėnams pasisekė

Elektrėnų miestui pasisekė, kaip sakė meras Kęstutis Vaitukaitis, kad po aktyvaus lobistinio darbo įtikino Regionų plėtros tarybą ir Vidaus reikalų ministeriją Elektrėnus priskirti prie tikslinės teritorijos ir iš 2014-2020 m. Europos Sąjungos finansavimo periodo papildomai gauti 16,5 mln. litų miesto infrastruktūrai vystyti. Kur tuos papildomus pinigus tikslingai išleisti, Elektrėnų savivaldybės vadovai bibliotekoje norėjo pasitarti su visuomene. Visuomenė, kaip visada, Elektrėnuose nėra labai aktyvi, bet į susitikimą su vadovais atėjo visuomeninių organizacijų pirmininkai, keletos įstaigų vadovai, keletas verslininkų. Jie atidžiai išklausė, ką savivaldybės vadovai suplanavo per ateinančius septynerius metus gero nuveikti miesto labui ir ne ką pridurti beturėjo. Miestas per tuos metus turėtų labai išgražėti, tik prie gražaus paplūdimio, tikriausiai, taip ir liks apleistas senasis „Perkūnkiemis“, o suremontuota Elektrėnų sporto mokykla taip ir nesulauks visus reikalavimus atitinkančios sporto salės.

Tikri miestai turi aikštes

Iš tų 16,5 milijonų, dar pridėjus kokius 4 milijonus planuojamų lėšų iš kitų šaltinių, Elektrėnai turėtų tiesiog išgražėti ir iš sovietinių griuvėsių liktų tik tas nelaimingai privatizuotas „Perkūnkiemis“. Su jo savininkais savivaldybės vadovai sako nei geruoju, nei piktuoju susitarti negalintys, negali jų priversti nors aplinką sutvarkyti.

Elektrėnus tikru miestu bus galima vadinti tada, kai mieste bus miesto aikštė su konkrečiu pavadinimu. Aikštės tarp bibliotekos ir buvusios rusų mokyklos, kur dar šiais metais turėtų persikelti Elektrėnų savivaldybės administracija, įrengimui tame plane numatyta apie 4 mln. litų. Už tuos pačius pinigus sutvarkyti planuojama ir Taikos gatvę nuo šviesoforo iki tvenkinio Šviesos gatvėje.

Kaip turėtų atrodyti miesto aikštė, kokiu vardu ją pavadinti ir kaip reikėtų remontuoti gatves apie miesto aikštę, savivaldybė turi planų ir planuoja turėti pinigų. Bet miesto gyventojams reikėtų būti irgi aktyviems ir patarti valdininkams iki remonto darbų, kad vėliau nereikėtų priekaištauti.

Stadione antys nebeplaukios

6 mln. litų savivaldybė planuoja Sporto mokyklos pastato remontui ir infrastruktūros apie mokyklą sutvarkymui. Sportininkai, žinoma, visada aktyvūs: jie žino, ko reikia, ir tikriausiai aktyviai dalyvaus ir planavime, ir darbų vykdyme. Ir Sporto mokyklą, ir teritoriją apie ją planuojama pritaikyti daugiafunkcei veiklai. Naujame stadione (tikriausiai su amfiteatru) vyks ne tik sporto varžybos, bet gal ir įvairūs festivaliai, kitokie kultūriniai renginiai. Šalia Sporto mokyklos įkurtas Elektrėnų profesinis mokymo centras, iš 2007-2014 metų finansavimo lėšų pastatęs naują pastatą, suremontavęs senąją mokyklą ir gražiai sutvarkęs aplinką, labai laukia, kad į kompleksą gražiai įsilietų ir kaimyniniai pastatai.

Gal po septynerių metų sportininkai nebepyks, kad miesto stadione neįmanoma ne tik varžybų rengti, bet ir treniruotis, bus įvykdytas futbolininkų verslo planas: kokybiškai įrengtas stadionas bus nuomojamas pigiau nei stadionai Vilniuje ar Kaune, todėl į Elektrėnus sportuoti skubės vilniečiai ir kauniečiai. Penkiasdešimt kilometrų nuo miestų magistraliniu keliu atkakti į Elektrėnus nei laiko, nei pinigų daug nereikia.

Vaikų pasaulis – visuomenės poreikiams

5 mln. litų savivaldybė planuoja investuoti į teritoriją, dabar „Vaikų pasauliu“ vadinamą. Kas ten turėtų būti, Elektrėnų savivaldybės vadovai dar nesugalvojo, todėl jiems reikia žmonių minčių, fantazijų, vizijų. Pačioje ežero pakrantėje esantys sovietiniai atrakcionai nusidėvėjo ir morališkai, ir fiziškai, todėl jų naudą įvertinti begali tik metalų supirktuvės. Savivaldybės vadovai įsitikinę, kad jie vadovaus ir tuos ateinančius metus, todėl garsiai planuoja, iš kur dar galima būtų pritraukti lėšų, kad visa teritorija nuo Sporto, turizmo ir pramogų centro pagal ežerą taptų edukaciniu centru. Tas centras jungtų ir „Vaikų pasaulį“, ir jachtklubą, ir Ledo rūmus, ir baseiną. Įrengti planuojama įvairias trasas ant vandens, ant ledo ir pan. O į tą centrą gražiai įsilietų vietoj apleisto pastato pastatytas viešbutis. Investuotojai, pasak mero, taip pat planuoja gauti europinių lėšų ir tada jau vietoj senojo „Poseidono“ statyti naują komercinį pastatą. Tiesa, „drambliuką“ – čiuožyklą į vandenį – paplūdimyje suremontuoti meras pažadėjo anksčiau, nei į savivaldybę ateis tie planuojami milijonai.

Daug visko reikia

Elektrėnuose netrukus turėtų būti pastatytas pėsčiųjų tiltas virš greitkelio. Tai – Susisiekimo ministerijos projektas, kuris labai tiktų prie jau vykdomų ir planuojamų pokyčių. Dar vienas naujas įvažiavimas į Elektrėnus nuo Kauno jau beveik pastatytas kartu su naująja degaline, bet naujo įvažiavimo nuo Vilniaus dar teks palaukti. Meras sako neprarandąs vilties, kad tunelis po autostrada atsiras. O kai tiek daug įvažiavimų į Elektrėnus bus pastatyta, reikės ir gražios autobusų stoties, kur būtų miesto pavadinimas įrašytas. Dar ir turgų sutvarkyti reikia, ir mokyklas remontuoti, ir kapinėse koplyčią atnaujinti, ir skaitmeninį stendą, ir sporto salę pastatyti, ir aikšteles prie daugiabučių įrengti… Tiek visko reikia, kad tų 20 planuojamų milijonų planuose taip greitai ištirpo, o svajonių ir vizijų liko.

Vieviui – atskirai

Vieviui ateinantiems septyneriems metams finansavimas planuojamas atskirai, numatoma skirti apie 3-5 milijonus. Visi jie, greičiausiai, bus investuoti į taip išsvajotą naująjį kultūros centrą. Bet anksčiau nei ateis europinės injekcijos, Vievyje iškils naujasis prekybos centas, o prie jo – prašmatni turgavietė, kurios, pasak mero, elektrėniečiai labai pavydės. Naują prekybos centrą ir turgavietę Vievis, kaip tą žvirblį, rankoje jau tarsi ir laiko. O planuojami milijonai – dar tik stumbras girioje. Jis pagautas bus, jei neatsitiks jokių neplanuotų kliūčių. Psichologai tikina, jog planavimas neleidžia gyvenimui tiesiog prabėgti, planai sukuria gyvenimo ritmą, įneša aiškumo. Tad visi kartu ir paplanuokime, kaip galime Elektrėnus iš sovietinių griuvėsių paversti europietišku miestu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų