Gruodžio 16 d.

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Antradienis, 27 gruodžio 2011

VRP_tarybos_nariai_prie_ledo_rmGruodžio 16 d. Elektrėnuose vyko Vilniaus regiono plėtros tarybos posėdis. Pirmiausia tarybos nariai apsilankė Vilniaus apskrities Kazokiškių komunalinių atliekų sąvartyne. Meras Kęstutis Vaitukaitis ir mero pavaduotojas Viktoras Valiušis supažindino su esamomis problemomis, pabrėžė būtinumą kuo skubiau spręsti atliekų rūšiavimo klausimą, kad kuo mažiau atliekų patektų į sąvartyną. Vėliau Vilniaus regioninės plėtros tarybos nariai apžiūrėjo nacionalinės svarbos objektą – rekonstruojamus Elektrėnų ledo rūmus. Administracijos direktorius Henrikas Petrauskas papasakojo apie šio projekto įgyvendinimą, vykdomus darbus, iškilusias problemas, ieškomus sprendimo būdus. Pasak tarybos pirmininkės, ministro primininko patarėjos Paulės Kuzmickienės, naudinga būtų ir toliau daryti posėdžius iš dviejų dalių – apžiūrėti objektus, kurie savivaldybėms kelia daugiausia problemų, o vėliau svarstyti darbotvarkėje numatytus klausimus.

Informaciją parengė vyr. spec. R. Bartkevičienė

 

Posėdžio pradžioje dalyviai supažindinti su Europos Sąjungos parama Elektrėnų savivaldybėje. Susisiekimo ministerijos atstovė pristatė dviračių transporto infrastruktūros plėtros iššūkius ir galimybes Lietuvos savivaldybėse, informavo, kaip šie klausimai sprendžiami kitose ES šalyse.

Svarstyti klausimai dėl 2007–2013 metų laikotarpio ES struktūrinės paramos panaudojimo optimizavimo, dėl planuojamo ES struktūrinės paramos 2014–2020 metų laikotarpio. Pabrėžti regioninės politikos įgyvendinimo 2014–2020 m. aspektai: kompleksiškumas, esamų pastatų ir teritorijų konversija (ne naujų statyba) ir modernizavimas, „minkštų“ ir „kietų“ investicijų derinimas, įvairių sričių investicijų koncentravimas teritoriniu principu. Pranešėjas Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus apskrities skyriaus vedėjas Ričardas Sabaliauskas paprašė pateikti pasiūlymų iki 2012 m. vasario 1d.

Posėdyje patikslinti regiono projektų sąrašai, patikslintas ir Elektrėnų savivaldybės projekto „Daugiafunkcio centro steigimas buvusios Kazokiškių pagrindinės mokyklos bazėje“ (Kazokiškių daugiafunkcis centras) pavadinimas į „Daugiafunkcių centrų steigimas Kazokiškėse ir Beižionyse“. Projekto tikslas yra spręsti nepakankamos švietimo ir socialinių, kultūrinių paslaugų kokybės, pasiūlos ir prieinamumo Kazokiškių, Beižionių ir aplinkinių kaimų vietovėse problemą.

Taip pat atkreiptas dėmesys į atstovų į Lietuvos delegacijas skyrimo klausimą. Tarybos nariams neaišku, kokia tvarka skiriami delegatai į ES Regionų komitetą, todėl nuspręsta kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją ir Vidaus reikalų ministeriją dėl išaiškinimo.

Tarybai pateikti svarstyti pavyzdiniai nuostatai bei darbo reglamentas, pastabas nurodyta teikti Vilniaus regiono plėtros tarybos sekretoriatui.

Kitą Vilniaus regiono plėtros tarybos pasėdį planuojama organizuoti Švenčionių rajono savivaldybėje.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.