Bus atšauktas vasaros laikas

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 29 spalio 2010
Aplinkos ministerija priminė, kad šį sekmadienį, spalio 31 dieną, Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje (ES), bus atšauktas vasaros laikas.

Vyriausybės nutarimu vasaros laikas nuo 2003-iųjų šalyje kasmet atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Vasaros laikas įvedamas kovo paskutinį sekmadienį 3 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda pirmyn.
Toks Vyriausybės nutarimas buvo priimtas atsižvelgus į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl vasaros laiko susitarimų.
Daugelis Europos Sąjungos šalių vasaros laiką įsivedė praėjusio amžiaus 9-ajame dešimtmetyje. Pirmoji ES direktyva dėl vasaros laiko susitarimų priimta 1980 metais. Ji numatė bendrą vasaros laiko taikymo pradžios datą. Pabaigos datą - paskutinį spalio sekmadienį - nustatė 1996 metais įsigaliojusi septintoji direktyva.
Pastarąjį laikotarpį vadovaujamasi 2001 metais priimtos devintosios direktyvos nuostatomis - vasaros laikas įvedamas kovo paskutinį sekmadienį, o atšaukiamas spalio paskutinį sekmadienį.
Apie šių nuostatų taikymo poveikį įvairioms ūkio šakoms ir kitiems sektoriams Europos Komisija, kaip ir įpareigojo direktyva, 2006 metais paskelbė ataskaitą, parengtą pagal ES šalių atsiųstą informaciją. Nė viena valstybė nepareiškė noro atsisakyti vasaros laiko ar keisti direktyvos nuostatas.
Remdamasi minėtosios ataskaitos išvadomis, Europos Komisija paskelbė komunikatą, skirtą 2007-2011 metų laikotarpiui.

Paruošta pagal BNS pranešimą
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.