Juozui Kralikauskui - 100

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 15 spalio 2010
IMGP0232gfhfhdhfutSpalio 9 d. rašytojui Juozui Kralikauskui būtų sukakę 100 metų. Ta proga spalio 8 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo minimos šimtosios rašytojo gimimo metinės.

Mokytoja Danutė Gudelienė susirinkusiems priminė svarbiausius J. Kralikausko biografijos ir kūrybos faktus, apžvelgė nemažą jo istorinių knygų bagažą, parodė filmuotos medžiagos ištrauką iš susitikimo su rašytoju, kai šis lankėsi Kietaviškėse.
Jaukioje aplinkoje, rašytojo asmeninių daiktų pašonėje, mokyklos direktorė, mokytojai ir mokiniai skaitė J. Kralikausko  prisiminimus, perpintus ištraukomis iš rašytojo kūrybos. Minėjimo dalyviai turėjo galimybę išgirsti, ką teko rašytojui išgyventi toli nuo gimtinės, apie ką mąstyti, kokiomis tiesomis vadovavosi, kas padėjo jam išlikti.
Vienas didžiausių rašytojo troškimų buvo „amžinai būti Tėviškėje: medeliu, krūmu, paukšte, vėjeliu, erškėtrože, tulpe, laumžirgiu, kregžde ar kitaip. Kareivonyse, Piliakalnyje, Kietaviškėse ar Aujėdo ežero nendrėse...“. Prieš 3 metus, sulaukęs 97 m., atgulė rašytojas J. Kralikauskas  Kietaviškių bažnyčios šventoriuje.
Po minėjimo Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai su mokytoja D. Gudeliene prie rašytojo koplytstulpio pasodino medelių. Dalis mokinių su mokytoja Marijona Binkuliene aplankė rašytojo kapą, nunešė gėlių, uždegė žvakelę.
Ir šlama rašytojui Tėviškės medeliai, ir čiulba jam Tėviškės paukščiai, ir girdi jis ežero nendres...

Ramunė Matonienė,
Kietaviškių pagr. m-klos
direktoriaus pavaduotoja
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.