Elektrėnuose liko tik vienas notaras

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 01 spalio 2010
Gražina Radzvilavičiūtė

IMG_1688fghfghdhrdPrieš kelias savaites į pelnytą poilsį išėjus Elektrėnuose dirbusiai notarei Dalytei Marijai Uldukienei, mūsų savivaldybėje vienas liko darbuotis notaras Česlovas Tomaševičius.
Elektrėniečiai pastebėjo, jog netruko nutįsti eilės žmonių, kuriems reikalingos notarų paslaugos. Be to, kai kurie netgi ėmė abejoti, ar pagrįsti monopolistu tapusio notaro paslaugų įkainių dydžiai.

Nusidriekė eilės

Lietuvoje notarai į pensiją išeina sulaukę 65 metų. Tokio jubiliejaus sulaukusi savo biurą Elektrėnuose uždarė ir notarė D. M. Uldukienė. Taigi dabar Elektrėnų savivaldybės gyventojus aptarnauja vienas notaras, prie kurio kabineto, pasak į redakciją besikreipusių elektrėniečių, netruko nusidriekti eilės.
Be to, į redakciją kreipėsi elektrėnietė, kuri suabejojo, ar pagrįstai už nepilnamečio paveldėjimo teisės liudijimą notarui sumokėjo apie 150 Lt.

Užtruko priėmimas

Situaciją dėl eilių paaiškino Notarų rūmų atstovas spaudai Aleksandras Matonis. Jis sako, kad gyventojų eilės galėjo susidaryti dėl to, jog notarui Č. Tomaševičiui reikėjo perimti iš notarės D. M. Uldukienės dokumentus, o jų priėmimas užtruko. Tuo metu notaras turėjo tik vieną padėjėją.
Pats notaras Č. Tomaševičius sakė, jog ilgos eilės buvo nebent kelias dienas ir tai – tik laikinos problemos. Dabar notaro biure dirba dvi padėjėjos, kurių viena – naujai priimta, dar tik įgyja patirties.
Dėl dokumento už 150 Lt notaras sakė, jog šiuo atveju reikėtų tiksliai pasižiūrėti, kokios procedūros atliktos, ir veikiausiai ten buvo ne vien liudijimas išduodas. Notarinių veiksmų įkainius nustato Teisingumo ministerija,  jų dydis gali svyruoti atsižvelgiant į paveldėto turto vertę.

Gyventojų skaičius – ne vienintelis kriterijus

Pagal Teisingumo ministro įsakymą, vienas notaras gali aptarnauti nuo 10 iki 15 tūkst. gyventojų.
Tačiau A. Matonis „Elektrėnų kronikai“ sakė, kad gyventojų skaičius – ne vienintelis kriterijus, pagal kurį sprendžiama, kiek notarų savivaldybėje turi dirbti. Elektrėnuose, kaip ir visoje Lietuvoje, gyventojai pastaraisiais metais atlieka gan mažai notarinių veiksmų. O Notarų rūmų Viešųjų ryšių komisijos pirmininkė Dalytė Krikštolaitytė pridūrė, jog dauguma jų – mažos vertės, todėl keliems notarams biurus su padėjėjais Elektrėnuose išlaikyti sunku.
O kad nereikėtų gaišti laiko stovint eilėje prie notaro kabineto, A. Matonis pataria registruotis vizitams telefonu.
Notarų rūmai metų pabaigoje vertins statistiką, kiek notaras Č. Tomaševičius aptarnavo klientų, kokius notarinius veiksmus atliko. Tada, jei bus reikalas, Notarų rūmai kreipsis į Teisingumo ministeriją, kad ši organizuotų konkursą naujai notarinei įstaigai Elektrėnuose steigti.
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.