Per trejetą metų Žebertonyse įvyko tarsi koks stebuklas: atgijo senosios mokyklos pastatas. Bendruomenės namais pavadintas moderniu pastatu padarytas ne tik iš išorės, bet ir viduje. Žebertoniškiai dabar ten gali švęsti asmenines šventes, dalyvauti paskaitose, koncertuose, konferencijose bei susiburti bendruomenės renginiuose. O šalia bendruomenės pastato praėjusiais metais išdygo ir sporto aikštynas. Apie 200 gyventojų turinčios kaimiškos gyvenvietės žmonės turi kur leisti laisvalaikį. Visa tai neatsirado iš niekur. Žebertoniškiams pasisekė, kad į jų kaimą grįžo kažkada iš jo išėjusi energingoji Rasuolė Bražinskaitė – Mistrulli ir ėmėsi savo kaimo gražinimo. Pirmiausia, ji subūrė bendruomenę, vėliau tapo Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupės narė, rašė projektus ir pagal LEADER programą į Žebertonis pritraukė apie pusę milijono litų lėšų. Dabar bendruomenės pastate pastatyta duonkepė, įrengta virtuvė su šiuolaikiška įranga, yra vaikų žaidimų kambarys, konferencijų ir renginių salės, o svarbiausia, čia nuolatos vyksta renginiai, mokymai, užsiėmimai, nors nėra pastato prižiūrėtojo ar renginių organizatoriaus etato. Bendruomenės pirmininkė dirba visuomeniniais pagrindais, be atlyginimo, bendruomenės nariams reikia patiems ne tik pastato aplinką prižiūrėti, bet ir saugoti brangų turtą – įrangą, sporto aikštelės inventorių.
Rugsėjo paskutinį šeštadienį žebertoniškiai į bendruomenės namus rinkosi pasidžiaugti rudens derliumi. Į svečius jie pasikvietė Elektrėnų kultūros centro mėgėjišką teatrą, vadovaujamą Nijolės Skorupskienės, kuris parodė nuotaikingą spektaklį „Sidabrinės skyrybos“. Kartu rudens derliumi pasidžiaugti atvyko Pakalniškių bendruomenės „Jorė“ nariai. Geriausiai Žebertonyse šiais metais užderėjo bulvės, todėl plokštainio, kepto kaimiškoje duonkepėje, užteko visai bendruomenei ir svečiams. Žinoma, žebertoniškės moterys atsinešė viena už kitą skanesnių naminių pyragų, savo surinktų žolynų arbatos, o duonos žebertoniškiams pirkti nereikėjo, jos išsikepė bendruomenės duonkepėje. Antrame aukšte, konferencijų salėje, tautodailininkė Ona Patronaitienė renginio dalyvius ne tik austi mokė, bet iš žolynėlių ir ateitį būrė. Kas nenorėjo nei austi, nei ateities sužinoti, tie galėjo audinių parodą apžiūrėti, tautinių kostiumų ir žebertoniškės žolininkės Ievutės Burokienės žolelių įsigyti.
Bendruomenės pirmininkė Rasuolė Mistrulli už aktyvų darbą bendruomenėje padėkos raštais apdovanojo aktyviausius savo pagalbininkus: Ireną Kubilinskienę, Gražiną Martinaitienę, Dalią ir Juozą Matkevičius, Saulę ir Kęstą Gusčius, Aldoną Rainienę, Ievutę Burokienę, Vytautą Bražinską, Elvyrą Vandelskienę, Rimutę ir Kęstą Jerašius. Tai jie yra dešinioji bendruomenės pirmininkės ranka kuriant vizijas, ieškant idėjų, organizuojant renginius ir prižiūrint patalpas. Visa bendruomenė kartu ieško būdų suburti kuo daugiau gyventojų. Juk visoje Lietuvoje dabar tik su bendruomenėmis tariasi ne tik seniūnai, bet ir savivaldybių vadovai socialiniais ir kitais svarbiais klausimais