Iškarpa iš laikraščio „Leninietis” 1954 m. kovo mėn. 13 d.
… „Ankštos mažos patalpos nepritaikytos bibliotekai, vos kelių šimtų knygų fondas, sena spinta ir stalas – visas „kraitis“, ką gavo įsisteigusi biblioteka. Nebuvo lentynų, trūko žibalo, tačiau nestigo entuziastų, kurie noriai lankė biblioteką, pamilo ją. Jaunimas būrėsi į saviveiklos ratelius, repetuodavo bibliotekoje, o senesnio amžiaus žmonės ilgiau užsibūdavo prie laikraščių ir žurnalų, pasikalbėdavo, pabendraudavo. Bėgo laikas, gyvenimas nestovėjo vietoje, viskas keitėsi, nuošalyje neliko ir biblioteka“… (Nedidelė ištrauka iš bibliotekos metraščio).
1945–1949 m. biblioteka buvo Vilniaus g. 49 namo patalpose, tame pačiame name gyveno ir bibliotekos vedėjas Vladas Šimanskas (iki 1950 m.). 1949 m. biblioteka perkelta į kultūros namus Trakų g. 7, įėjimas į biblioteką priestate iš kiemo pusės, vėliau, pastačius kultūros namų antrą aukštą, persikėlė ten ilgesniam laikui.

1950 m. Vieviui tapus rajono centru, rajoninė biblioteka buvo perkelta į erdvesnes patalpas, įsigyta daugiau grožinės literatūros. Tačiau Vaikų literatūros skyrius netilpo ir liko kitame pastate (Vilniaus g. 57). Keliavo iš vienų patalpų į kitas, buvo jungiamas su mokyklų biblioteka, vėl perduotas miesto bibliotekai, net buvo savarankiška Vievio rajoninė vaikų biblioteka Trakų g. 19.
1950 m. rugsėjo 20 d. Vievio rajoninėje bibliotekoje pradėjo dirbti Gražina Venckevičiūtė-Steckevičienė (1933–2022), pirmoji kvalifikuota bibliotekininkė. Jai dirbant, buvo sudaryti abėcėlinis ir sisteminis katalogai, visas bibliotekos fondas aprašytas pagal tuometinius reikalavimus. Knygų buvo nedaug, nesiekė vieno tūkstančio, tilpo į vieną lentyną. Grožinės literatūros buvo tik keli šimtai knygų, jos buvo sudėtos atskirai nuo politinės ir šakinės literatūros. Knygas biblioteka gaudavo iš kolektoriaus centralizuotai. 1952 m. bibliotekoje jau dirbo keturios darbuotojos specialistės. 1952–1956 m. Gražina dirbo Vievio vaikų bibliotekos vedėja. 1956 m. buvo paskirta Vievio rajoninės bibliotekos vedėja ir ėjo šias pareigas iki 1962 m. Laikraščio „Spartuolis“ korespondentas Aleksandras Juozapaitis 1988 m. rugsėjo 10 d. kalbino G. Steckevičienę, Vievio LDT vykdomojo komiteto darbuotoją, LTSR rusiškų šaškių čempionę, LTSR rinktinės narę. Į klausimą, kas paskatino ją pamėgti šį žaidimą, Gražina atsakė: „Mokydamasi mokykloje šiam žaidimui neskyriau dėmesio. Šiek tiek paaugusi, pradėjau dirbti Vievio bibliotekoje. Čia kiekvieną vakarą susirinkdavo gana nemažai žmonių. Vieni knygas, laikraščius skaitydavo, kiti – šaškėmis, šachmatais žaisdavo. Net nepajutau kaip įsitraukiau į šį įdomų pasaulį. Mano pirmieji mokytojai buvo šios bibliotekos lankytojai“. 1958 m. Šiauliuose vykusiose pirmosiose respublikinėse moterų šaškių pirmenybėse Gražina laimėjo pirmąją vietą. Vėliau Gražinos gyvenime šaškių turnyrų buvo daugybė. 1993 m. G. Steckevičienei buvo suteiktas Lietuvos Respublikos šaškių nacionalinio meistro vardas.
2022 m. balandžio 23 d. eidama 90-uosius metus Gražina iškeliavo Anapilin. O mums beliko šviesūs prisiminimai apie jos nuveiktus darbus bibliotekoje, pasiektus laimėjimus šaškių turnyruose ir meilę knygai.
Panaudota medžiaga iš Vievio miesto bibliotekos kraštotyros fondo
Vievio miesto Lazdynų Pelėdos bibliotekos vedėja Irena Senulienė