Julija Kirkilienė
Šią savaitę policijos pareigūnai gyventojus nustebino pranešimais apie tarnybinių automobilių neblaivius vairuotojus. Gruodžio 8 d. Elektrėnuose, Sabališkių g., šiukšliavežio vairuotojas sukėlė eismo įvykį, kurio metu susidūrė su priešinga kryptimi važiuojančiu automobiliu „VW Passat“. Laimei, niekas nenukentėjo, tik apgadintos transporto priemonės. Bet… kaltininkui nustatytas 2,04 prom. girtumas!

O praėjus kelioms dienoms po eismo įvykio, sukelto girto šiukšliavežio vairuotojo, policija registravo dar įdomesnį įvykį. Kakliniškių k., prie degalinės „Orlen“, eismo įvykį ligoninės automobiliu, pažymėtu specialiaisiais greitosios pagalbos ženklais, sukėlė 1956 m. gimęs ligoninės vairuotojas, kuriam nustatytas 1,73 prom. girtumas. Įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadintos dvi transporto priemonės.
Policija praneša, kad transporto priemonių vairavimas, kai vairuotojui nustatytas 1,5 ir daugiau promilių neblaivumas, yra viena iš dažniausiai padaromų nusikalstamų veikų Elektrėnų savivaldybėje. Tai viena pavojingesnių veikų, kai vairuotojų, keleivių ir kitų eismo dalyvių gyvybėms gresia net mirtinas pavojus. Policija pašo ir ragina vairuotojus būti sąmoningiems ir nesėsti už vairo pavartojus alkoholio, nerizikuoti kitų sveikata ir gyvybe. „Dėl alkoholio įtakos galite priimti neapdairius sprendimus, dėl kurių vėliau stipriai gailėsitės, bet ištaisyti klaidą jau bus vėlu“,– rašoma policijos pranešime.
Laikraščio skaitytojai šmaikštauja, kad savivaldybėje eisme gal dalyvauja ir kitų tarnybų, pavyzdžiui ugniagesių ar policijos, neblaivūs vairuotojai, bet kol neįvyksta nelaimė, vairuotojų niekas nepatikrina.
Elektrėnų komunalinio ūkio generalinis direktorius Ričardas Leckas sako, kad paskutinį kartą išgėręs šiukšliavežio vairuotojas sustabdytas buvo tik prieš 10 metų. Pasak direktoriaus, dėl mažų atlyginimų įmonėje geri specialistai darbintis neskuba, todėl tenka verstis su tais žmonėmis, kokius turi. Nors įmonėje visi darbuotojai rytais tikrinami alkotesteriu, bet nusikaltimui užbėgti už akių vis tiek nepavyko. Nusikaltusio vairuotojo taip pat skubiai neturi kuo pakeisti – nėra žmonių.
Ligoninės direktorius dr. Žydrūnas Martinėnas sako, kad įvykis labai nemalonus ir informavo, kad automobiliu, su žyma greitoji pagalba, žmonės vežiojami retai. Tuo automobiliu dažniausiai vežami įvairūs tyrimai. Tą dieną automobilį vairavęs neblaivus vairuotojas, sako direktorius, pagal pareigas nesąs vairuotojas, bet, reikalui esant, vairuotoją pavaduojantis.
Abi savivaldybės įstaigos, kurių neblaivūs vairuotojai sukėlė eismo įvykius, pažeidėjų iš darbo neatleido. Kadangi iš abiejų vairuotojų atimti vairuotojo pažymėjimai, jiems darbdavys davė kitokių darbų.