Adrija Kerbelytė
VU komunikacijos fakulteto
studentė praktikantė
Elektrėnuose gimusios ir augusios Miglė Pileckienė ir Emilija Černiauskienė įkūrė švenčių studiją „Mu2kartu“. Nors po mokyklos baigimo Emilija studijavo architektūrą bei keletą metų dirbo architekte sostinėje, sutikus Miglę, studijavusią aprangos technologijas ir verslą, šių merginų gyvenimas pakrypo visai kitokia vaga.
Emilijai verslo idėją pakišo asmeninė patirtis
Miglė ir Emilija įkūrė studiją, kurioje padeda žmonėms įgyvendinti savo švenčių idėjas. Pačios merginos juokauja, kad kartu praleidžia daugiau laiko nei su savo vyrais, nes kartu ne tik dirba, bet ir leidžia laisvalaikį. „Jeigu kas mums būtų pasakęs, kad vieną dieną tai išaugs į verslą – net nebūtume patikėjusios. 2017 metais mes abi ruošėmės savo vestuvėms, Miglės turėjo įvykti balandžio mėnesį, o mano (Emilijos) rugsėjo mėnesį. Besiruošdamos vestuvėms pradėjome ieškoti smulkių paslaugų, kurių įprastai prireikia jauniesiems: vaišių staliuko prie bažnyčios, momentinio fotoaparato, dekoracijų nuomos ir panašiai.
Beieškodamos supratom, kad artimiausi tiekėjai yra Vilniuje ir Kaune, jei tavo vestuvės Elektrėnuose, turi vykti vestuvėms reikalingų dalykų pasiimti į kitus miestus, tada juos grąžinti ir panašiai. Taip besiruošiant vestuvėms Miglė pradėjo regzti mintį, gal mums pačioms reiktų kažkuo panašiu užsiimti ir viską siūlyti Elektrėnų savivaldybės žmonėms. Po truputį pradėjo kalbinti ir mane, o iš pradžių tam labai priešinausi. Bet po kurio laiko susėdus ir pakalbėjus nusprendėme – mes teiksime vaišių staliuko paslaugą Elektrėnuose, tai bus puikus būdas padirbėti papildomai savaitgaliais. Vieną vasaros dieną gulėdamos prie ežero bandėme sugalvoti pavadinimą, tą patį vakarą sukūrėme „Facebook“ puslapį ir paleidome „Mu2kartu“ į dienos šviesą! Aišku, pradžia buvo šiek tiek juokinga bei silpna (Facebook‘e gavome įvairiausių komentarų ir dalis jų tikrai nebuvo palaikantys), bet mes pradėjome! Ir įvyko tai, ko nesitikėjome – užsakymai pradėjo plūsti iš aplinkinių miestų, o Elektrėnuose beveik nedirbome.
Gal būtų verta paminėti mūsų pavadinimo reikšmę ir ką jis reiškia mums: „Mu2kartu“ – juk viskas kas gražu prasideda nuo dviejų: tai dvi sielos, du žmonės, dvi susitikusios šeimos, du gyvenimai, kurie kuria laimę aplink save. Ne veltui ir mes esame dviese“, – pasakoja Emilija.
Siūlomų paslaugų kiekis greitai išaugo
„Laikui bėgant, pradėjome galvoti, ką dar mes galėtume pasiūlyti savo klientams? Žmonės klausdavo – o gal kartais ir dekoruojate, ne tik teikiate vaišių staliuko paslaugą? Ir mes atsakydavome – žinoma, galime pabandyti! Taip prisidėjo dekoravimo paslauga.
Pradėjusios dekoravimą, supratome, kad reikia ir floristikos žinių, tad pabaigėme trumpus kursus, kad galėtume bent minimaliai dirbti ir su gėlėmis. Vėliau klientai pradėjo klausti, ar neteikiame ir vestuvių koordinavimo paslaugos, ši sritis pasirodė įdomi Emilijai, tad ji pradėjo koordinuoti šventes, na o dar vėliau prisidėjo ir vestuvių planavimas nuo „a iki z“.
Šiandien mes nuomojamės patalpas Elektrėnuose, mūsų įmonė MB „Mu2kartu“ skaičiuoja 6 metus, šiais metais įsigijome ir darbinį automobilį (krovininį autobusiuką), turime daug dekoracijų, teikiame vestuvių bei kitų švenčių planavimo, koordinavimo, dekoravimo ir floristikos paslaugas. Dirbame tik dviese, nors sezono metu kartais pasikviečiame pagalbos“, – sako Miglė.
Vestuvių tendencijos šiuo metu
Merginos pasakoja, kad vis dažniau jaunieji renkasi vestuves be vedėjų, dažnai nedideles šventes su artimiausiais žmonėmis, niekas jau nebekviečia visų dėdžių ir tetų į savo šventę. Šiuolaikinėse šventėse svarbiausias akcentas jaunieji ir svarbiausia, ko nori jie, o ne ko nori mama, sesė ar draugai. Svarbiausia, kad vestuvių šventė patiktų jiems.
Vis dažniau ieškoma netradicinių, bet kartu ir tvarių sprendimų – dekore naudojami vaisiai, pievų/laukų gėlės. Lietuvoje vis labiau skatinama palaikyti lietuviškus gėlių ūkius ir užsisakinėti tiesiai iš jų, o ne iš užsienio didžiųjų gėlių ūkių.
Iššūkiai kasdienėje veikloje
„Kiekviena šventė yra tarsi mini iššūkis, nes kiekvienas klientas ateina su savo vizija, norais, pageidavimais, tad sunku išskirti, bet turbūt ne menkas iššūkis mums asmeniškai buvo, kai teko dekoruoti vestuves daugiau nei 100 asmenų. Tą kartą dekoravome šešiese ir tai buvo sunku…
Kalbant apie kasdienybę, sunkiausia šiuo metu turbūt mums fiziškai. Nors daug kam gali atrodyti, kad dekoratorių darbas lengvas ir smagus, taip nėra: tenka tampyti sunkias dėžes, pakrauti ir iškrauti mašiną, mūsų studija yra trečiame aukšte, o tas lengvumo irgi neprideda, beje, šiuo metu ieškome Elektrėnuose naujų patalpų.
Dar vienas iššūkis, kai iš eilės tenka atlaikyti kelias šventes – tiek fiziškai, tiek emociškai būna didelis nuovargis: skirtingi Lietuvos kraštai, daug kilometrų, daug komunikacijos, daug dekoracijų, daug gėlių, kartais tenka padirbėti ir naktimis.
O su šeima nėra sunku derinti darbą, per tiek metų jau pripratome, mokame atrasti laiko vieni kitiems ne tik savaitgaliais, kaip daugelis pripratę. Kartais mums dekoruoti padeda ir vyrai, kartu dažnai važiuoja nurinkti dekoro – jie mūsų didžiausias palaikymas, kaip mes juokaujame, kartais mes „Muketuri“ komanda“, – patirtimi dalijosi merginos.
Merginos, paklaustos, ar pradėti verslą mažame miestelyje buvo kliūtis, tokią nuostatą paneigė: „Turint omenyje kokia Lietuva maža šalis, verslą galima pradėti tiek Prienuose, tiek Kupiškyje, tiek Utenoje – svarbiausia žinoti, koks tai verslas bus, gerai išanalizuoti rinką ir judėti pirmyn žingsnis po žingsnio.“