Praėjusį penktadienį Elektrėnų socialinės slaugos namuose šventei buvo net trys progos: Socialinio darbuotojo dienos išvakarėse Slaugos namams suėjo jau 14 metų ir buvo pašventintas kiemelyje pastatytas kryždirbio Alberto Lunskio kryžius. Kaip pastebėjo viena šventės dalyvių, visas šitas šventes vienija meilė žmogui. Socialinio darbuotojo pareigos gyvuoja iš meilės žmogui, Globos namai įkurti iš meilės žmogui, o kryžius simbolizuoja Jėzaus Kristaus meilę žmogui, dėl to jis sutiko mirti prikaltas prie kryžiaus.
Kryžiaus šventinimas prasidėjo 15 valandą, būtent tada, kai, pasak vikaro Mariaus Talučio, Dievo sūnus Jėzus Kristus atpirko visas žmogaus ateities ir praeities skolas, nubraukdamas jas savo krauju ir taip išlaisvindamas visus, pakviesdamas į naują gyvenimą.
Jis dėkojo Socialinės slaugos namų direktorei Danutei Suchockienei už sutikimą bei pagalbą, kad kryžius stovėtų šių namų kiemelyje, vyrams, kurie kasė griovį, Giedriui, Algiui už vežiotą cementą, firmai, kuri paskolino automobilį, seniūnijai, kuri sumokėjo už EKŪ kraną, nes EKŪ to negalėjo padaryti, žmogui, kuris dovanojo medį, ir kryždirbiui A. Lunskiui už mažiausia kaina išdrožtą kryžių.
Slaugos namų gyventojus sergės dviejų dalių kryžius. Iš vienos pusės nukryžiuotasis žiūri į gatvę ir praeinantiems žmonėms kalba apie Dievo meilę. Iš kitos pusės Mergelės Marijos skulptūra ir užrašas „Visas Tavo, o Marija“. Pasak vikaro, šiuo užrašu menininkas stengėsi, kad praėjęs žmogus pasimelstų net ir pats to nenorėdamas.
Prie kryžiaus Marius Talutis smilkė nuo Kristaus kapo bažnyčios, nuo Golgotos kalno parsivežtus smilkalus. Tai ta vieta, kur prieš 2000 metų Kristus kabojo ant kryžiaus. Po paraginimo praeinat pagarbinti kryžių, vikaras pašventino kryžių. Vėliau kiekvienas šventinime dalyvavęs asmuo pabučiuodamas pagarbino kryžių. Atlikus šventinimo apeigas, šventė nusikėlė į Slaugos namų salę, kurioje buvo sveikinami darbuotojai 14-ojo gimtadienio proga. Pasveikinti atvyko meras Arvydas Vyšniauskas, Administracijos direktorius Henrikas Petrauskas, Sveikatos ir socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Arcabienė, Slaugos ir socialinių paslaugų centro direktorė Dalytė Kutyrevienė. Pasveikinti kolegių atvyko ir Paberžės socialinės globos namų direktorė Rasa Tamošiūnienė, kuri sakė, jog pas Danutę Suchockienę prieš metus, kai įsikūrė namai, atvyko konsultuotis dėl Slaugos namų darbo ir nuoširdžiai dėkojo už pagalbą.
Danutė Suchockienė sveikino savo darbuotojas profesinės šventės proga. Ji prisiminė, kokia sunki buvo darbo pradžia 1995 metais, kai darbas prasidėjo nuo 5 gyventojų ir 5 darbuotojų. Tuomet dar buvo neaišku, koks bus tas darbas ir ko apskritai siekiama įsteigus tokius namus. Per tuos 14 metų daug kas pasikeitė, išskyrus gyventoją Angelę Janavičiūtę, kuri čia nuo pat pradžių. Dabar Slaugos namai vis gražėja, tobulėja ir neretas gyventojas šiuos namus vadina tikraisiais savo namais.