Julija Kirkilienė
Trečio amžiaus universiteto (TAU) Elektrėnų skyrius gegužės 17 dieną Elektrėnų bibliotekoje gerai laiką praleido su smuikininku ir TAU asociacijos vykdomuoju direktoriumi Gediminu Dalinkevičiumi. Susitikimo tema – „Skirk laiko psichikos sveikatai giliau“. Smuikininkas klasikinę muziką susiejo su psichologine paskaita apie žmogaus psichinę bazę ir jos tobulinimo galimybes. Pasak lektoriaus, šiame pilname garsų ir veiksmų laikotarpyje žmogui būtina atsirinkti, kuo maitinti savo smegenis, nes… „mus valdo smegenys, o ne mes jas, nors turėtų būti kitaip“. G. Dalinkevičius sakė per savo 78 metų gyvenimą pervažiavęs pasaulį skersai ir išilgai, todėl suprantantis, kad suvokti save galintis tik paėmęs smuiką, kuris jo smegenims duoda malonumą. Kad smegenys maitinamos malonumu, gerai žino rinkodaros specialistai, todėl į galvą žmogui kimšte kemša viską, iš ko gali pasidaryti pinigų. O žmogaus didžioji bėda – nemokėjimas atsirinkti „sveiko maisto smegenims“. „Dvi minutės klausymo geros muzikos – vaistai geresni, nei medikų prirašyti, tik tuo reikia tikėti“,– išmintimi dalijosi menininkas. „Šiuo metu madingos suplėšytos kelnės byloja apie suplyšusias žmogaus smegenis, nes šiuo metu svarbus procesas yra kvailumo poreikis. Norint saugoti smegenis, reikia būti negailestingam sau ir gailestingam kitiems. Reikia domėtis ir kontroliuoti smegenis“,– klausytojus mokino lektorius ir pasigyrė, kad jis savo koncertuose pusantros valandos groja iš atminties. Muzikas dalijosi patirtimi, kaip atsiriboti nuo neigiamų emocijų, nuo tuščių pokalbių, primindamas, kad nėra lengva pasirinkti ir atsirinkti, kas vertinga, bet rezultatas malonus. „O mūsų smegenys juk ir maitinamos malonumais“, – baigė kalbas smuikininkas ir klausytojų smegenis pamaitino puikia klasikine smuiko muzika. Grodamas menininkas stebėjo žiūrovus, sugerdamas informaciją, kurią klausytojai atskleidė atlikėjui.
G. Dalinkevičius sakė, kad su panašiomis paskaitomis dalyvauja susitikimuose ir su moksleiviais, bet TAU asociacija viliasi svariai prisidėti ir prie vyresnio amžiaus žmonių platesnio, nuoseklesnio ir kokybiškesnio aktualių klausimų sprendimo.
Nuotraukoje: Trečio amžiaus universiteto lankytojoms tokios paskaitos, lydimos muzikos, yra tikra sielą ir smegenis maitinanti terpė