Saugaus eismo dieną – sustiprinta pėsčiųjų ir dviratininkų kontrolė

Rytoj, balandžio 6 dieną, visoje Lietuvoje yra minima Saugaus eismo diena. Ši diena yra puiki proga priminti eismo dalyviams apie eismo saugumą, atsakingumą, tinkamą elgesį kelyje, paraginti visus eismo dalyvius laikytis kelių eismo taisyklių (toliau-KET) reikalavimų, būti tolerantiškesniems vieni kitiems, bei gerbti vieni kitus kelyje.

Atsižvelgiant į tai, kad eismo įvykių metu vis dar nukenčia daug pėsčiųjų ir dviratininkų, kurie yra viena labiausiai pažeidžiamų ir labiausiai nedrausmingų eismo dalyvių grupių kelyje, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariatas Balandžio 6 d. organizuos tikslinę policinę priemonę skirtą pėsčiųjų ir dviratininkų daromiems KET pažeidimams išaiškinti.

                Primename, kad KET yra numatytos pėsčiųjų pareigos kelyje. Pėstieji privalo eiti šaligatviais arba pėsčiųjų takais dešine puse, o ten, kur jų nėra – kelkraščiu. Jeigu šaligatvio, pėsčiųjų tako, kelkraščio nėra arba jais eiti negalima, leidžiama eiti važiuojamosios dalies pakraščiu prieš transporto priemonių važiavimo kryptį. Eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui pėstieji privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti tik pėsčiųjų perėjomis, o kur jų nėra – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti perėjos ribų. Kai matomumo zonoje perėjos arba sankryžos nėra, leidžiama eiti per kelią stačiu kampu į abi kelio puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tai daryti galima tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.  Prieš įžengiant į važiuojamąją dalį pėstieji privalo įvertinti atstumą iki artėjančių transporto priemonių, jų greitį, bei įsitikinti, kad tai daryti bus saugu.  Pėstiesiems yra draudžiama eiti per važiuojamąją dalį tose vietose, kur yra transporto ar pėsčiųjų  atitvarai, o gyvenvietėse ir ten kur yra skiriamoji juosta, eiti automagistrale ar greitkeliu, eiti skiriamąją juosta arba greta jos važiuojamosios dalies pakraščiu, eiti iš už stovinčios transporto priemonės ar kitos kliūties, trukdančios apžvelgti vietą, neįsitikinus, kad nėra artėjančių transporto priemonių, eiti dviračių takais, bei pasišalinti iš eismo įvykio vietos, jeigu pėstieji yra su juos susiję.

                KET yra numatytos ne tik pėsčiųjų pareigos kelyje, taip pat yra numatyti papildomi reikalavimai dviračių vairuotojams. Važiuoti keliais dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų  asmenims, o išklausiusiems atitinkamą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas. Keliais leidžiama važiuoti tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu. Dviračio gale turi raudonas šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Dviračio vairuotojai (keleiviai) iki 18 metų, važiuodami (vežami) keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą. Kitiems vyresniems kaip 18 metų asmenims, dviračiu važiuojantiems keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale- raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegęs šviesą atspindinčius elementus. Dviračiais važiuoti leidžiama tik dviračių takais, o tais atvejais kai jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu pagal eismo kryptį. Jeigu kelyje yra intensyvus eismas ir reikia pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusė, dviračio vairuotojas privalo nulipti ir kirsti važiuojamąją dalį vesdamas dviratį, nesudarydamas kliūties kitoms transporto priemonėms. Dviračių vairuotojams yra draudžiama vairuoti dviračius esant neblaiviems ar apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų, važiuoti važiuojamąja dalimi, jeigu yra įrengti dviračių takai, važiuoti automagistralėmis ar greitkeliais, važiuoti bent viena ranka nelaikant dviračio, vežti keleivius jei nėra įrengtų specialiųjų sėdėjimo vietų, vežti, vilkti ar stumti krovinius, būti velkamiems kitų transporto priemonių, vilkti kitas transporto priemones, išskyrus tams skirtas priekabas, taip pat važiuoti įsikibus į kitas transporto priemones.

               Atsakomybė už pėsčiųjų ar dviratininkų padarytus KET pažeidimus yra numatyta Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimo kodekso 131 str. (pėsčiųjų ir kitų kelių eismo dalyvių padarytas kelių eismo taisyklių pažeidimas), priklausomai nuo padaryto pažeidimo yra numatytos baudos nuo 20 iki 700 litų.

             Raginame visus eismo dalyvius gerbti ir saugoti vieni kitus kelyje, laikytis KET, kad ateityje išvengtume skaudžių eismo nelaimių.

 

 

 

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų