Renginiai, sutelkę bendrystei

Renginiai, sutelkę bendrystei

Vasaros pradžioje bendruo­menė „Aktėvystė“ teikė projekto „Bendrystės galia“ paraišką, kurios pagrindinis tikslas – stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėje. Paraiška atitiko formaliuosius reikalavimus ir po ekspertų teigiamo įvertinimo suplanuotų renginių poreikiui buvo skirtas finansavimas. Visą rudenį bendruomenės nariai, Vievio seniūnijos gyventojai, svečiai iš kitų Elektrėnų savivaldybės seniūnijų ir projekto partneriai turėjo galimybę dalyvauti skirtingo pobūdžio renginiuose.
Projektas startavo su išvykstamuoju renginiu „Bendrystės galia“, kuris skirtas skatinti bendradarbiavimą su kitomis bendruomeninėmis organizacijomis, dalintis gerąja patirtimi, atrandant vienijančius poreikius ir idėjas bendruomeniniam/šeimos ar socialiniam verslui kurti kaimo vietovėse. Šiame renginyje dalyvavo ne tik Vievio gyventojai, bet prisijungė Alesninkų, Pastrėvio bei Lazdėnų kaimų atstovai. Pirmasis išvykstamojo renginio sustojimas – šeimyninio verslo vieta „Ąžuo­lyno virtuvė“. Tai tarp Dūkštų ir Verkšnionių kaimų, vienkiemyje, veikianti greito maisto virtuvė, kurioje darbuojasi patys šeimininkai su pagalbininkais. Dalyviai diskutavo apie picų skonius, verslo pradžios kaštus, didžiausią parduotų picų kiekį ir viešinimą. Po pasivaikščiojimo Dūkštų ąžuolyno take visi vyko į Alesninkų kaime veikiančią Alesninkų asociaciją „Gyventi bendrystėje“, kur atvykusius svečius pasitiko smagus bendruomenės narių šurmulys ir pasakiško grožio apylinkės, turinčios daug panašumų su Mingės kaimu. Mat, Pirmuosius ir Antruosius Alesninkus skiria Vievio tvenkinys. Tam, kad bendruomenės nariai vieni kitus greičiau pasiektų bei galėtų mėgautis Vievio tvenkinio teikiamais vandens malonumais, aktyvūs gyventojai pastatė gražų ir funkcionalų plaustą. Ir tai ne vienintelis šios bendruomenės išskirtinumas. „Gyventi bendrystėje“ yra pirmoji ir vienintelė kaimo bendruomenė Elektrėnų sa­vivaldybėje, įsigijusi nekilnojamąjį turtą, t.y. žemės sklypą, kuriame planuoja statyti būstinę, įrengti sporto aikštyną, sodinti parką ir net pradėti bendruomeninį verslą.

This slideshow requires JavaScript.

Antrasis renginys – floristinė instaliacija „Apleista ir gyva“ dalyvius pakvietė į aplenkiamą Vievio „stoties“ dalį, kuri daugeliui kelia ne pačias jaukiausias asociacijas. Lietuvoje gerai žinomos vievietės floristės Giedrės Tartėnienės mintyse ilgai jausta, myluota idėja rudenėjantį vakarą tapo išskirtiniu renginiu. Žodžiais, dainomis, spalvomis, formomis, gyvenimo filosofija prikelta vieta, kurioje ilgą laiką buvo tylu ir kurią gamta buvo pradėjusi vėl glausti po savo skraiste. Vieta, kurią buvo norima apeiti, nepastebėti, pamiršti – prikelta iš dulkių, vieną vakarą tapo prisotinta, pagirdyta, atvira ir traukianti: žaidžiantys vaikai, besikalbančios močiutės, gimusi daina, užkandžiaujantys kaimynai ir svečiai iš kitapus autostrados parodė, kad keisti, nešabloniniai dalykai veda link pokyčio mintyse, širdyje, kurie lyg grandininė reakcija, sujungia vis daugiau žmonių, sąmoningai einančių sutelktumo ir tarpusavio pasitikėjimo keliu.
Projekto „Bendrystės galia“ renginys „Pakilk nuo ekranų – atrask aktyvaus laisvalaikio džiaugsmą“ suvienijo vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius į bendras aktyvaus laisvalaikio veiklas. Komandos azartiškai dalyvavo „Kauk Inn“ užduočių erdvėje. Dalyviai pajudėjo, išsikrovė bei pajautė saldžią, komandinę pergalę. Vėliau dalyviai vyko į Elektrėnų diskgolfo parką, kuriame Elektrėnų diskgolfo vadovas Mykolas Krasnickas ir aktyvi diskgolfo žaidėja Jurgita Pašvenskaitė supažindino su diskgolfu bei pravedė smagią treniruotę.
Su besibaigiančiu rudeniu, organizuotas ir paskutinis renginys „Lengvas kūnas – šviesios mintys“. Dalyviai dalyvavo kūno judesio bei sąmoningo kvėpavimo praktikose, kurias vedė Lina Bernatavičienė, jogos, kvėpavimo terapijos instruktorė, šokio terapijos praktikė. Vėliau dalyviai susipažino su kūno bei proto poilsio metodu – garsų galia, kurio metu garso praktikė Agnė Landžiūtė grojo netradiciniais instrumentais: dainuojančiais ir krištolo dubenimis, lietaus varpais, vandenyno būgnu dambreliu, varpeliais, kalimba ir kitais. Instrumentų skleidžiami garsai sukūrė visapusišką poilsio atmosferą, palydėjusią dalyvius į nusiraminimo, harmonijos, atsipalaidavimo būseną.
Projekto „Bendrystės galia“ veiklos finansuotos Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2023–2025 me­tų veiksmų plano įgyvendinimo 2.1.1.1 priemonės „Stiprinti bend­ruomeninę veiklą savivaldybėse“ lėšomis. Projekto „Bendrystės galia“ veiklas įgyvendino bendruomenė „Aktėvystė“ su partneriais Elektrėnų kultūros centro padaliniu „Vievio atvira jaunimo erdvė“ ir Alesninkų asociacija „Gyventi bendrystėje“.

Bendruomenės „Aktėvystė“
pirmininkas Helmutas Zabarauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Europos Pulsas

Keliai aukštumų link