„Priemiestis“ kuriasi Elektrėnuose

„Priemiestis“ kuriasi Elektrėnuose
Pasaulyje visos problemos, susipriešinimai ir net karai dažnai kyla dėl komunikacijos trūkumo. Taip atsitiko ir bendrovei „Priemiestis“, besiruošiančiai plėsti rinką Elektrėnuose ir pasirinkusiai neteisingą komunikavimo būdą – apklausinėti gyventojus, prieš tai jų neinformavus.

Elektrėnuose kilus ažiotažui dėl naujo daugiabučių namų administravimo, klaidą pripažino ir UAB „Invalda service“ direktorius   Rimvydas Ramanauskas, todėl „gaisro gesinti“ pats atskubėjo ir atsakė į visus daugiabučių gyventojus dominančius klausimus.
E.k. Elektrėniečius labiausiai domina, kas yra tas „Priemiestis“  ir ko jam reikia Elektrėnuose?
R.R. UAB „Priemiestis“ yra AB „Invalda“ grupės įmonės „In Service“ dukterinė bendrovė, priklausanti nekilnojamojo turto sektoriui. „In Service“ prižiūri ir administruoja verslo įmonių ir gyventojų nekilnojamąjį turtą, pavyzdžiui, prižiūri Vilniaus Katedrą, „Vilniaus vartus“, viešbutį „Holiday Inn“, gyvenamuosius kompleksus „Nida“, „Taurakalnis“, „Northstar“, Kaune, Kanto g. prestižiškąjį daugiaaukštį, gamyklas, verslo cechus, sandėlius ir kt. „Priemiestis“ specializuojasi daugiabučių priežiūros srityje. UAB „Priemiestis“, kurią įkūrė ir vienintelė akcininkė buvo Vilniaus savivaldybė, nuo rugpjūčio mėnesio yra privati įmonė. Ją aukcione nupirko AB „Invalda“ ir dabar ieško naujų rinkų. O  naują rinką surasti galima tik geromis kainomis teikiant kokybiškas paslaugas ir taip pelnant žmonių pasitikėjimą. Monopolija niekada nėra gerai, o konkurencija skatina iki tol paslaugas teikusias  įmones keisti požiūrį  į paslaugų kokybę, koreguoti planus, peržiūrėti struktūrą.
E.k. O ką bendro „Priemiestis“ turi su „Rubicon“ grupe?
R.R. Nieko bendro. Iš „Rubicon“ (dabar ICOR) grupės kilusi bendrovė „City Service“ yra mūsų konkurentė šiame versle.
E.k. O kas Jus paragino ar paskatino rinkos ieškoti Elektrėnuose?
R.R. Aš pats esu trakiškis, ilgą laiką Elektrėnai priklausė Trakų rajonui. Elektrėnuose gyvena daug pažįstamų, su kuriais jaunystėje kartu  sportavome, dalyvavome bendruose mokyklų renginiuose. Jaunystės laikų draugai ir kreipėsi į mus, ragindami ateiti į Elektrėnus. Pasak jų, Elektrėnuose žmonės nėra patenkinti daugiabučių namų administravimu, todėl ragino mūsų įmonę plėsti savo rinką Elektrėnuose.
E.k. O ką bendro Jūsų bendrovė turi su politika? Jūsų darbuotojai, rinkdami gyventojų parašus, žmones suskubo raginti už ką balsuoti.
R.R. Žmonių apklausą vykdė mūsų samdyta įmonė, kai kurie darbuotojai buvo ir elektrėniečiai. Praktika rodo, k0ad verslo su politika sieti negalima. Žmonės, kuriems mes siūlome savo paslaugas, yra skirtingų politinių pažiūrų ir politikuodami mes supriešintume žmones tarpusavyje. Vis dėlto, darbuotojai, apklausinėdami žmones, nepraleido progos papolitikuoti ir taip pakenkė mūsų interesams.
E.k. Žmones domina, iš kur  gavote  gyventojų duomenis?
R.R. Daugiabučių savininkų ar ten  gyvenančių žmonių pavardės nėra slapta informacija. Pagal įstatymą, įmonės vardu rašomas prašymas valstybės įmonei Registrų centras ir per 5 darbo dienas gaunamas atsakymas. Viskas paprasta ir teisėta.  Butų savininkų ir nuomininkų duomenys nėra slapta informacija, o įmonei juos žinoti yra būtina. Pagal įstatymą, prašymą dėl namo administravimo pasirašyti teisę turi tik  buto savininkas.
E.k. Jūsų įmonė įsikūrusi Vilniuje, avarijos atveju, per kiek laiko planuojate atvykti į įvykio vietą?
R.R. Daugiabučius administruojanti bendrovė visiškai atsako už visą namo priežiūrą. Elektrėnuose bus įkurtas įmonės padalinys, dirbs samdomi žmonės, vietiniai specialistai. Iš Vilniaus pagalba atskubėtų tik ypatingais atvejais. Dar kartą kartoju: jei ateisime į šitą rinką ir neužtikrinsime kokybiškesnio aptarnavimo nei dabar elektrėniškiai turi, neužsitarnausime žmonių pasitikėjimo. Mes turime užsitarnauti žmonių pasitikėjimą, viską turi spręsti namo gyventojai.
E.k. Jūs nurodote mažesnius eksploatacijos mokesčius, nei EKŪ. Kas įeina į šias paslaugas?

R.R.
Mažesnes kainas siūlome, nes esame privati įmonė. Į paslaugas įeina smulkūs daugiabučių namų remonto darbai, darbų sąrašas pateikiamas gyventojams. Kaip stambiems remonto darbams taupyti pinigus, gyventojai turi nuspręsti patys. Galima po tam tikrą sumą rinkti kiekvieną mėnesį į atskirą sąskaitą ir patiems spręsti, kaip juos panaudoti, galima reikalui esant, pavyzdžiui, stogo remontui, surasti pigiausiai darbus atliekančią firmą ir mokėti iš karto.   Žmonės patys turi valdyti savo pinigus, spręsti, kaip juos išleisti, kur investuoti. Pagal EKŪ sistemą, iš žmonių renkami mokesčiai ir tuose namuose, kur reikalingas, ir naujesniuose namuose, kur remonto gal nereikės keletą metų. Mūsų įmonė įsipareigoja kiekvienais metais gyventojams pateikti ataskaitą, kaip buvo panaudoti jų surinkti pinigai, kokie buvo atlikti darbai. Kaina yra pagrindinis dalykas,  kaip beskaičiuotume, mes siūlome 15 proc. mažesnę paslaugų kainą, nei EKŪ.
E.k. Už laiptinių ir teritorijų valymą siūlote mažesnę kainą, nei EKŪ. Kas valys teritorijas?
R.R. Samdome valytojas. Bet gyventojai gali apsispręsti, ar samdyti valytojas, ar valosi patys.
E.k. Į savo paslaugas įrašėte šildymą ir karšto vandens sistemų priežiūrą. Bet šios sistemos priklauso EKŪ. Kaip Jūs prižiūrėsite svetimą turtą?
R.R. Turtas yra ne komunalinės įmonės, o gyventojų, įrengtas už iš gyventojų surinktus mokesčius, ir jie turi teisę spręsti, kas jų turtą prižiūrės. Tai turi būti įforminta pagal teisės aktus.  Manau, kad daugiabučių gyventojai dažniau rinksis į namo susirinkimus, susidraugaus, kurs namų bendrijas ar sudarys Jungtinės veiklos sutartis, patys pradės rūpintis savo turtu. Mes žinome, kad ne visi daugiabučiai pasirinks mūsų paslaugas, ir jei mūsų paslaugomis žmonės nebus patenkinti, visada galės vėl pasirinkti EKŪ.
E.k. Bet EKŪ yra savivaldybės įmonė, ar manote, kad savivaldybės vadovai sutiks įsileisti konkurentą?
R.R. Savivaldybė yra tik tarpininkė tarp daugiabučių gyventojų ir jų namą aptarnaujančios įmonės. Jei į savivaldybę kreipsis daugiau nei 50 proc. namo gyventojų, pagal galiojančius įstatymus, savivaldybė privalės pakeisti namo administratorių. Svarbiausia yra žmonių pasirinkimas, o savivaldybei belieka tik priimti sprendimus, nepažeidžiant teisės aktų. Mūsų sprendimas ateiti į Elektrėnus nieko bendro neturi nei su rinkimais, nei su savivaldybės vadovais. Tik šiandien pirmą kartą einame į susitikimą su savivaldybės vadovais ir tikimės supratimo.
E.k. Dėkojame už išsamų, nors ir pavėluotą, pokalbį. Elektrėniečiams atsirado galimybė rinktis. Jie turi teisę.

Kalbėjosi Julija Kirkilienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų