Oninės Vievyje: atlaidai ir jubiliejai

Oninės Vievyje:  atlaidai ir jubiliejai
Oninės Vievyje – tikri senoviški atlaidai. Gal todėl, kad bažnyčia šv. Onos vardu pavadinta, o gal todėl, kad vieviečiai saugo atlaidų kultūrinį paveldą.

Po pamaldų Vievio šv. Onos bažnyčioje  miesto aikštėje, prie bažnyčios,  ilgai dar šurmuliavo žmonės. Neskubėjo skirstytis prekybininkai, ant suoliukų pavėsyje kalbėjosi giminės ir pažįstami, o medžių paūksmėje skambėjo dainos ir muzika. Oninių šventė šiais metais sutapo su ansamblio „Pylimėlis“ dešimties metų jubiliejumi.
Šventė Pylimėliui – dviguba, mat jų vadovė – taip pat  Ona. Per Onines, prieš dešimtmetį Pylimų vaikų darželio auklėtoja, turinti muzikinį išsilavinimą, Ona Nenartavičienė su vaikų tėveliais nutarė suburti ansamblį, kuriame dainuotų vaikai, tėveliai, auklėtojos. Pirmaisiais metais ansamblyje dainavo apie 30 pylimiečių. Po dešimties metų kolektyve liko tik penkiolika, jau  profesionalais tapusių atlikėjų. Pylimėlyje be darželio auklėtojų dainuoja ir smuiku griežia Čiurlionio meno mokyklos auklėtinė, daugelio konkurso laureatė Brigita Jakonytė, jos dėdė Jeronimas, Vievio meno mokyklą baigusi Simona Nenartavičiūtė. Vieni atlikėjai, pradėję muzikinį kelią Pylimėlyje, jau užaugo ir išskrido, kiti – liko. Tik vyrų vos trys ansamblyje dainuoja, o pylimiečiai jau užsibrėžė tikslą ne tik vyrų gretas pagausinti, bet ir užaugti iki dainų ir šokio ansamblio.
„Pylimėlį“ ir jų vadovę Oną jubiliejaus ir Oninių proga sveikino renginio vedėjas, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Stasys Voveris, seniūnas Zenonas Pukėnas, Vievio kultūros centro direktorė Audronė Stepankevičiūtė,  Pylimų kaimo gyventojai, kaimo kapela „Kazokynė“, anasamblis „Ievaras“. Ir dovanų pylimiečiams sveikintojai nepagailėjo. Po jubiliejaus ansamblio muzikantai gros keliais naujais instrumentais.
Kartu su „Pylimėliu“ smagiai linksminosi visos Onos, atvykusios į atlaidus. Pasak Z. Pukėno, Vievio seniūnijoje gyvena net 60 Onų, bet į Onines atėjo vos 10. Visos jos buvo apdovanotos, visoms uždėti naujojo javų derliaus vainikai, visoms joms, o kartu ir „Pylimėlio“ ansambliui, buvo sudainuota „Ilgiausių metų“.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų