Praėjusią savaitę Vievyje sukčiai bandė išvilioti pinigus ir kitus vertingus daiktus iš nepilnamečio.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato pareigūnai, gavę tokią informaciją, operatyviai nuvyko nurodytu adresu. Tik priėjus prie durų, jas atidarė nepilnametis, nešinas kompiuteriu ir pinigais. Nežinodamas, kam turi atiduoti daiktus, vaikas ketino juos perduoti pareigūnams.
Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK
Aiškinantis aplinkybes, buvo nustatyta, kad telefonu paskambino sukčius ir nepilnamečiui papasakojo, jog jo mama, dirbanti bendrovėje, sugadino kompiuterius, todėl turi atlyginti padarytą žalą. Nusikaltėlis pasiūlė vaikui į lauką išnešti savo kompiuterį bei pinigus, kurių turėjo paieškoti namuose, ir palaukti, kol prie jo prieis žmogus. Dėl operatyvių veiksmų šis nusikaltimas buvo užkardytas.
Dažnas suvokia, kad tokie pranešimai, kai telefonu paskambinama ir pranešama apie eismo ar kitokį įvykį, į kurį pateko artimas giminaitis, tėra „telefoninių“ sukčių mėginimai apgaule ištuštinti patiklių asmenų pinigines. Tačiau nusikaltėlių aukomis dažnai tampa vaikai ir senyvo amžiaus asmenys. Telefoninių sukčių užvaldomos materialinės vertybės yra nuo kelių iki keliolikos tūkstančių litų vertės (kartais siekia net 50 tūkstančių litų). Tai dažniausiai priklauso nuo to, kaip sukčius sugeba psichologiškai paveikti nukentėjusįjį asmenį.
Policijos pareigūnai pataria:
Neskubėkite vykdyti skambinusiojo ar atvykusiojo prašymų;
Nebijokite nutraukti pokalbio ir patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba;
Jeigu tikrai jį ištiko nelaimė, susitikite su juo;
Jeigu Jūsų giminaitis kelionėje, neskubėkite skambinti į ambasadą nurodytu telefono numeriu, pasitikrinkite, ar šis numeris teisingas;
Neperdavinėkite pinigų per tarpininkus;
Nepervedinėkite pinigų į nurodytas sąskaitas;
Neįsileiskite nepažįstamų asmenų į namus;
Reikalaukite, kad pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą;
Neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė;
Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsiant skambinkite į policiją žemiau nurodytais telefonų numeriais.
Įsidėmėkite:
Aptarkite panašias situacijas su savo vaikais ar vyresnio amžiaus artimaisiais, kurie dažniausiai ir tampa sukčių aukomis;
Įvykus eismo įvykiui, padarius nusikaltimą ar atsitikus kitokiam įvykiui, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo), o pas gyventoją atvykęs pareigūnas būtinai prisistatys ir pateiks tarnybinį pažymėjimą.
Praneškite apie gautus panašius pranešimus ar jau patekus į „pinkles“ nedelsiant skambinkite telefonais: bendruoju pagalbos telefonu 112 ar tiesiogiai Elektrėnų PK pareigūnams telefonu (8 528) 34 000.