Julija Kirkilienė
Prieštaravimas Elektrėnų marių užstatymui gali būti priskiriamas daugumos elektrėniškių jaunystės nostalgijai, galima apkalbėti, kad elektrėniškiai pavydi turtuoliams, galima rypauti, kad nebetiks net dainos žodžiai „…bridau aš į ežerą gilų, kur švietė gėli spinduliai“, bet padėtį pakeisti, ko gero, galėtų tik koks pasaulinis marių potvynis. Arba koks viešą interesą ginantis prokuroras, jei kas nors į jį kreiptųsi. Į prokurorus niekas nesikreipė, bet G. Ratkevičius už informacijos skleidimą socialiniuose tinkluose Edvardą Baleišį apskundė teismui.
Posėdis gamtoje
Paskutiniai parduoti pakrantėje sklypai, registruoti Elektrėnų mieste, Geibonių gatvėje, šiuo metu yra virtę didele statybos aikštele, per kurią jau nutiesti asfaltuoti keliai. Toje vietoje jokio priėjimo prie ežero vandens nebeliko, išskyrus meldais ir nendrėmis sužėlusias pakrantes. Tiesa, administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius dievagojasi, kad jis pasirašęs sutartį su naujaisiais sklypo savininkais, kurie įsipareigoję viešą infrastruktūrą įrengti iki gaunant statybos leidimus namų statyboms. Rugsėjo 26 dieną vykusio tarybos Kontrolės komiteto posėdžio dalyviams buvo pasiūlyta prieš balsavimą tarybos posėdyje, paposėdžiauti statybos aikštele virtusiame paežerės sklype, pabendrauti su savininkais, kurie jokiais parašais jokiose sutartyse neegzistuoja.
Tarybos narius, su savivaldybės autobusiuku įsukusius į Geibonių gatvės 3C ir 3 D sklypus, pasitiko uždarytas kelias su užrašu: vyksta statybos. Pėstiesiems praėjimas likęs, todėl tarybos nariai bei Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Arūnas Butrimavičius pasimėgavo pasivaikščiojimu naujai asfaltuotu keliu.
Paatviravimai
Svečius pasitiko projektuotojas, turintis UAB „Nexteko“ direktorės Indrės Tubelienės įgaliojimus „tvarkyti, valdyti ir disponuoti Bendrovės kilnojamu ir nekilnojamu turtu…“ Rišard Radzevič ir kolega Radoslav Aškelovič. Abu vaikinai turi projektavimo įmones, kuriose dirba po vieną žmogų, ir abu prieš keletą metų jau vykdė panašų projektą Molėtų r. prie Bebrusų ežero. Vaikinai draugiškai ir atvirai papasakojo, ką tuose Elektrėnų sklypuose planuojama nuveikti. Jie pastatys sutartyje numatytus statinius: lieptą ir dar 3 lieptelius, teniso kortus, krepšinio aikštelę, vaikų žaidimų aikštelę, tinklinio aikštelę, automobilių parkavimo aikštelę, nuties taką, kuriuo būtų galima dviračiais bei pėsčiomis judėti palei marių pakrantę, nepažeidžiant pakrantės juostai keliamų reikalavimų, ir jau išasfaltavo kelią, kuriam turėtų būti nustatytas servitutinis statusas. Sutartyje įrašyta, kad statybos leidimai statyti pastatams išduoti bus tik pastačius projektuotojų įsipareigotus pastatyti objektus.
Pasaka be galo
Sutartyje, atrodo, kaip ir viskas gerai būtų numatyta, jei projektuotojai nebūtų tarybos nariams pateikę per daug informacijos. Pasirodo, tie projektuotojai jau žino, kad suprojektuotą sklypą išnuomos statybinei bendrovei, kuri statys numatytus 40 poilsinių ar gyvenamųjų namų. Tad savivaldybės Architektūros ir kraštotvarkos skyrius leidimus statybai išduoti turės jau ne dabartiniams savininkams, o statybinei bendrovei. Kadangi bendrovė jokios sutarties su savivaldybe nebus sudariusi, tai Architektūros skyrius statybos leidimų neišduoti negalės. Bendrovė, pastačiusi namus, juos kažkam išnuomos ar parduos, tad atsiras daug naujų savininkų. Visus tuos naujojo kvartalo savininkus planuojama jungti į bendriją, bus išrinktas ar paskirtas bendrijos pirmininkas, dirbantis už atlyginimą. Na, kaip yra sodų bendrijose. Tas pirmininkas bus atsakingas už tą ir kitką…. Tam ir kitkam priklausys ir vietinė kanalizacija… Ir taip pasaka be galo.
G. Ratkevičius socialiniuose tinkluose užtikrino, kad „sutartis bus įvykdyta (įrengta vieša infrastruktūra ir nustatyti priėjimo prie jos ir jos naudojimosi neterminuoti servitutai) iki sklypų perleidimo, todėl nauji savininkai tam įtakos neturės.
Daug grėsmių
Ta direktoriaus pasirašyta sutartis, kaip suprantama, po kiek laiko bus niekinė, nes nė vienas iš būsimų savininkų tos sutarties nepasirašė… Todėl ir elektrėniškiams, besitikintiems pavaikščioti, dviračiu pavažinėti pakrantėmis ar pažvejoti, galima bus nebent kol projektuotojai statybas projektuos. Vėliau, norėdamas paprastas mirtingasis surasti kokią teisybę, bus siuntinėjamas „nuo ainošiaus prie kaipošiaus“ ir niekas nesuras, kas pasodino ir kas turėtų iškirsti kokią gudobelę, kad keliuku būtų galima praeiti ar dviračiu pravažiuoti, kas bus uždėjęs ant naujojo kelio pravažiavimo užkardą ir t.t. O svarbiausia, visi 40 planuojamų namų turės vietinę kanalizaciją, kuri bet kada gali sugesti, bet kuris nesąžiningas gyventojas, sugalvojęs pataupyti, nuotekas išleisti galės į ežerą. O kur dar planuojamas vandens transportas, kuris galės švartuotis prie naujųjų lieptelių? Žodžiu, grėsmių daug… O valdančiajai daugumai rugsėjo 28 dieną atsirado dar viena grėsmė: numatytam sprendimo projektui dėl pritarimo detaliųjų planų keitimo koncepcijai, neužteko pritariančiųjų balsų. Tai pasiskaičiavę valdantieji sprendimo projektą iš darbotvarkės išbraukė. Bet plano kuo skubiau vykdyti paežerės užstatymo išbraukti jau nebegalima… Todėl administracijos direktoriui ir Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjui su keturiais investuotojų vyrukais, tarp kurių buvo ir ginčų sprendimų ekspertas, advokatas Donatas Lapinskas, posėdžiauti teko atskirai… Ką jie nutarė, informuosime skaitytojus iš karto, kai tik patys sužinosime naujienų.
Nuotraukoje: Tarybos narei Viktorijai Juknevičienei Rišard ir Radoslav atvirai atsakė į visus klausimus