Lietuvos 100-metį sutikti bendruomenės ruošiasi įvairiais darbais. Bet ne visų bendruomenių darbai matomi plika akimi. Yra darbų, apie kuriuos sužinoti galima tik iš liudijimų. Tai pasaulio motinos, tarp jų ir Vievio parapijos moterys, susijungusios į bendruomenę „Motinos maldoje“ puošia pasaulį ir mūsų šalį dvasinėmis vertybėmis.
Parapijos namuose
Tvarkingai įrengtuose Vievio parapijos namuose nuolatos pilna žmonių. Gal ne kiekvienas gali suprasti, ko ten taip noriai renkasi ne tik pagyvenę žmonės, moterys ir net jaunimas. Pasirodo, Parapijos namuose veikia apie 10 bendruomenių, susibūrusių į įvairias maldos grupes: Jaunimo šlovinimo maldos grupė, Šeimų šlovinimo maldos grupė, Jaunimo biblijos grupė, Motinos maldoje ir kt. Parapijos namuose liejasi ne tik maldos, bet skamba ir muzika: jaunimas mokosi groti įvairiais instrumentais. Grupės „Motinos maldoje“ įkūrėja ir kuratorė Kristina Ragavičienė sako, kad aktyvi parapijos bendruomenių veikla prasidėjo į Vievį atkėlus vikarą Povilą Tekorių. Tai jis sugebėjo sujungti įvairaus amžiaus tikinčiųjų bendruomenę dvasinei veiklai, kuri parapijiečiams patiko. Dabar parapijos namai pilni žmonių, kurie čia renkasi pagal grafiką. Kristina sako, kad pačios šviesiausios valandos parapijos namuose būna tada, kai antrajame aukšte jaunimas gieda, o pirmajame aukšte meldžiasi motinos. Tada malda susilieja į tokią dvasinę visumą, kad dažnai to derinio pasiklausyti sustoja ir gatve praeinantys žmonės. Kristina sako atkreipusi dėmesį į skirtingus vaikų – dalyvaujančių bendruomenės veikoje ir nedalyvaujančių – elgesį ir didžiuojasi, kad parapijos tikinčiųjų bendruomenės vaikai dažniausiai yra ir mokslo pirmūnai.
Stebuklėliai
Pasaulio motinos dėl savo vaikų daro tai, ką jos gali padaryti. Aplinkui klestint priklausomybėms ir smurtui, motinos meldžiasi ne tik už savo, bet ir už Pasaulio vaikus, ir dažnai sulaukia mažų stebuklėlių. Tų stebuklėlių liudijimais ir vievietės motinos dalijasi su aplinkiniais. Motinos žino, kad viso pasaulio pakeisti negali, bet žmonės, sužinoję apie bendruomenę „Motinos maldoje“, dažnai prašo pasimelsti už jų vaikus.
Vievio grupė „Motinos maldoje“ susibūrė prieš metus. Pradžioje buvo tik šešios. Dabar bendruomenę jungia per 20 įvairaus išsilavinimo, įvairių specialybių Vievio motinų, besimeldžiančių už savo, savo pažįstamų ir nepažįstamų motinų vaikus, anūkus ir jų šeimas. Maldoje už vaikus susijungė pedagogės, medikės ir kitų profesijų moterys. Kiekviena jų gali paliudyti savo stebuklėlį, kai malda buvo išklausyta. Pavyzdžiui, net gydytojas negalėjo suprasti, per kokį stebuklą pasveiko vienas vievietis, kai su tokia pat diagnoze ligoninės palatoje gulėję trys vyrai išėjo. Stebuklingu būdu pasveiko vienas neišnešiotas naujagimis. Bet didžiausias stebuklas moterims yra pokyčiai jų mąstyme, susitvarkę santykiai šeimose.
Tikinčiųjų bendruomenė Vievyje ne vien maldomis soti. Bendruomenė keliauja po piligrimines keliones, organizuoja stovyklas savaitgaliais, suranda kitokios įdomios veiklos. Moterys labiausiai stebisi, kaip stebuklingu būdu visuomeninei veiklai jos suranda laiko. Juk dauguma dirba, turi žemės sklypelius prie namų ar kolektyviniuose soduose. Bet veikla tikinčiųjų bendruomenėse jas taip traukia, kad suranda energijos visus darbus nudirbti ir aktyviam poilsiui laiko lieka. Tik įvairioms apkalboms ar žmonių pasmerkimui moterys laiko neturi. „Motinos maldoje“ skaito šv. Pauliaus palyginimą apie gyvąjį organizmą, liudijantį, kad kiekvienas žmogus, kaip organizmo sąnarys, turi savo paskirtį gyvenime: „…Kaip viename kūne turime daug sąnarių, visi gi sąnariai turi ne tą patį uždavinį, taip ir mes daugelis esame vienas kūnas Kristuje, o pavieniui – vieni kitų nariai” (Rom 12, 4-5). „…Dievas taip sutvarkė kūną,… kad nebūtų susiskaldymo ir kad sąnariai lygiai rūpintųsi vieni kitais. Jei ką kenčia vienas sąnarys, kenčia visi drauge sąnariai; arba jei vienas sąnarys esti garbinamas, džiaugiasi visi drauge sąnariai. …”. (http://www.vievioparapija.eu/skaitiniai/baznycia-mistinio-kristaus-kuno-israiska).
Motinos maldoje
Judėjimas „Motinos maldoje“ įkurtas 1995 m. Anglijoje. Ją įkūrė Veronika Viljams. Kaip rašoma www.Bernadinai.lt, Veronika yra veikli, dalykiška moteris, tačiau nenorėjo, kad tik taip prisiminta būtų po mirties. Veronikai į rankas pateko knygelė pavadinimu „Ką pasaulis daro mūsų vaikams?“. Joje buvo pateikta daug šiurpios statistikos apie tai, kas vyksta aplinkui: alkoholizmas, narkotikai, patyčios mokykloje ir pan. Veronika nenorėjo, kad jos vaikai ir anūkai gyventų tokioje visuomenėje, todėl ieškojo kažkokios išeities. Veronika drauge su broliene Sandra, kuri augino aštuonis vaikus, pradėjo melstis už savo vaikus. Jos kasdien visą mėnesį kartu meldėsi, kartodamos: „Viešpatie, parodyk, ką turim daryti, kai nesame visiškai tikros“. Taip pamažu gimė maldos žodžiai ir „Motinų maldoje“ judėjimas.
„Motinų maldoje“ judėjimo išskirtinumas yra tas, kad motinos bando įsiklausyti į Viešpaties žodžius: „Prašykite ir jums bus duota“. Šiuo metu „Motinų maldoje“ grupelės susibūrusios maždaug 110 pasaulio šalių. Dėl skirtingų laiko juostų „Motinų maldoje“ grupelių malda yra nepaliaujama, ji trunka visą parą – ir tai teikia ramybę.
Lietuvoje motinos meldžiasi jau septyniolikti metai. Motinos turi maldynėlį, kuris visame pasaulyje yra vienodas, tik parašytas skirtingomis kalbomis (išverstas daugiau nei į 40 kalbų). Motinas patraukia jau vien maldynėlio viršelis, kuris byloja: „Motinų meilė keičia pasaulį. Susivienijusios maldoje, gelbstime savo vaikus“. Vievietes motinas, kaip ir viso pasaulio moteris, jungia brangiausias žodis vaiko lūpose – „mama“. Nesvarbu, ar ištekėjusi, ar vieniša, ar našlė, ar krikšto mama. Bendruomenės „Motinos maldoje“ susikūrusios ir Elektrėnų, Kietaviškių bei kitose parapijose.