Kokius baldus pasirinkti – kietus ar minkštus – priklauso nuo daugelio aspektų. Vienas svarbiausių – kokioje namų ar darbo vietos erdvėje jie stovės. Tose vietose, kur yra daugiau galimybių kauptis nešvarumams, be abejonės, labiau tiks kieti baldai. Sakykim virtuvė ar prieškambaris. Ten, kur daugiau laiko praleidžiate ilsėdamiesi, privalumas – minkšti baldai. Jie suteiks daugiau jaukumo ir patogumo. Galų gale, viską lemia jūsų gyvenimo būdas ir poreikiai. Svarbiausia, kad pasirinkti baldai būtų praktiški, patogūs, funkcionalūs ir atitiktų konkrečios aplinkos poreikius.
Minkštų baldų privalumai ir trūkumai
Tiek minkšti, tiek kieti baldai turi savų pliusų ir minusų. Taigi apie tai, kokiais privalumais pasižymi minkšti baldai:
- Dėl minkštos dalies tokie baldai, kaip sofos, lovos, foteliai, pufai ir kt. suteikia daugiau komforto ir patogumo. Jie savaime sukuria ilsėtis siūlančią atmosferą.
- Minkšti baldai sušildo interjero estetiką, sukuria jaukumo jausmą.
- Dėl audinių įvairovės galima sukurti labai individualų interjerą. Minkšti baldai jūsų svetainei – begalė galimybių sukurti itin originalią aplinką, kuria mėgausis ne tik šeimos nariai, bet ir svečiai.
- Minkšti baldai puikiai sugeria ir tarsi blokuoja iš aplinkos sklindančius garsus. Todėl miegamajame ar kitoje poilsiui skirtoje erdvėje, jie yra nepamainomi.
Kalbant apie trūkumus, reikia paminėti tai, jog minkštus baldus valyti gerokai sudėtingiau nei kietus. Be to, labai svarbu, koks audinys naudojamas baldo gamybai. Kai kurie audiniai, kad ir kokie dailūs bebūtų, yra nepatvarūs ir neilgaamžiai. Atkreipkite dėmesį į tai, kai pirksite minkštuosius baldus.
Kietų baldų privalumai ir trūkumai
Pats žodis kietas jau skamba, kaip trūkumas. Tačiau visi puikiai žinome, jog tam tikrose vieose kieti baldai yra labiau reikalingi ir patogesni. Taigi, kietų baldų privalumai:
- Medžio ir akmens konstrukcijos, jeigu jos padarytos kokybiškai, yra labai patvarios ir ilgaamžės.
- Kietus baldus daug lengviau valyti, nei minkštuosius. Kartais užtenka tik drėgnos šluostės ar drėgnos servetėlės.
- Iš medžio bei akmens galima sukurti pačias netikėčiausias formas. Tad kietų baldų dizaino įvairovė yra tiesiog neišsemiama.
- Kieti baldai yra labai praktiški mažesnėse erdvėse, kai aktualu taupyti erdvę.
- Šiandien kieti baldai yra gaminami iš įvairiausių medžių, akmens ir kitokių medžiagų. Tad spalvų įvairove jie mažai kuo nusileidžia minkštiems baldams.
Kaip trūkumą kietųjų baldų galima įvardinti tai, jog jie nesuteikia maksimalaus komforto, kai norima pailsėti. Taip pat ir visa aplinka, kur vyrauja kieti baldai, yra mažiau atpalaiduojanti ir suteikianti jaukumo.
Kaip pasirinkti minkštus baldus svetainei?
Sunku įsivaizduoti svetainę be minkštų baldų. Jie šioje patalpoje atlieka tiek praktinį, tiek estetinį vaizdą. Todėl jokiu būdų nereikia pirkti pirmą patikusią sofą ar minkštą kampą. Pirmiausia viską gerai apsvarstykite. Minkštų baldų gausiam pasiūlymų asortimente rasite ir dviviečių, ir triviečių ir dar didesnių sofų, sofų-lovų ar minkštų kampų. Apsispręsti gali padėti tai, kiek šeimos narių yra, ar dažnai priimate svečius bei koks svetainės plotas. Patalpos plotas labai stipriai įtakoja, kokio dydžio minkštą svetainės dalį pasirinkti. Puiku, jeigu svetainė yra gana erdvi. Tuomet galite rinktis 3+2+1 komplektą, t. y. trivietę sofą, dvivietę ir fotelį.
Minkšti baldai svetainėje paprastai turi porankius. Jie gali būti labai įvairūs: kampuoti, suapvalinti, platesni ar siauri. Siaurus rinkitės jeigu patalpa mažesnė, didesnei erdvei tiks ir itin masyvūs porankiai.
Įvertinkite ar jums yra svarbi miegojimo funkcija. Jeigu neturite svečių kambario, o draugai bei giminaičiai dažnai atvyksta į svečius ir pasilieka nakvoti, tuomet sofa- lova, ar minkštas kampas su miegojimo funkcija – būtini.
Galiausiai – visuomet pabandykite įsivaizduoti, kaip derės minkšta dalis prie kitų svetainės baldų. Ji turi ne išsiskirti, bet sukurti bendrą harmoningą vaizdą.
Užs.