Kelių muziejus kelininkams – šventovė

Kelių muziejus kelininkams – šventovė

Julija Kirkilienė

Aš nežinojau, kad tarp mūsų kelininkų tiek įdomių žmonių, kurie turi savo gamtos pažinimo gilų supratimą ir norą šviesti kitus. Vievio kelių valdyba, turėdama tokių entuziastų, kaip J. Stepankevičius ir J. Lisauskas, tikrai geriau už visus sukurs ir prižiūrės kelių muziejų“,- rašė pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos susisiekimo ministras Jonas Biržiškis.

 

Ateitį reikia numatyti

muz.2Spalio 22 d. į Vievį Lietuvos keliais skubėjo kelininkai iš visų šalies pakraščių: Vievio kelių muziejus šventė savo veiklos dvidešimtmetį. Tarp svečių buvo ir 1995 metais ėjęs ministro pirmininko pareigas Adolfas Šleževičius, ir pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos susisiekimo ministras Jonas Biržiškis, ir dabartinis susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, Seimo narė Dangutė Mikutienė ir dar daugybė garbingų svečių, vienaip ar kitaip prisidėjusių ar prisidedančių prie Lietuvos kelių istorijos. Į gražų jubiliejų susirinkę svečiai dalijosi dviejų dešimčių metų prisiminimais, džiaugėsi per tuos metus įvykusiais gražiais pokyčiais kelių istorijoje: nauji įrengimai pakeitė senuosius, kurie savo vietą suranda muziejuje. O tų eksponatų, pasak Valstybės įmonės „Automagistralė“, kuriai priklauso Kelių muziejus, direktoriaus Vladislovo Molio, susikaupė tiek, kad dalis saugoma net druskos sandėlyje. Todėl direktorius pasidžiaugė, kad Elektrėnų savivaldybė skyrė 5,5 ha žemės sklypą naujam muziejui, o Architektų sąjunga paskelbė konkursą naujojo muziejaus projektui. Naujajame muziejuje sutalpinti reikės ne tik vis gausėjančius eksponatus, bet planuojama įrengti ir erdves saugaus eismo mokymui, kitai edukacinei veiklai. Kaip mėgsta sakyti save vertingiausiu šio muziejaus eksponatu vadinantis muziejaus direktorius Juozas Stepankevičius, istoriją reikia žinoti, dabarty gyventi, o ateitį numatyti. Vievyje įkurtas vienas unikaliausių Europoje Kelių muziejus gerai tuos kriterijus įvardina ir tam dirba.

Apie praėjusius ir būsimus šimtmečius

keliu muz. 1Muziejuje saugoma per 8 tūkst. eksponatų, muziejų aplankė ekskursijos iš 30 pasaulio šalių, o Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai čia dažnai susirenka išklausyti muziejaus direktoriaus J. Stepankevičiaus paskaitų apie kelių istoriją ir svarbą šaliai. Renginyje dalyvavę universiteto atstovai juokavo, kad studentai direktoriaus paskaitas labai gerai įsimena, o jiems šis lektorius nieko nekainuoja. IMG 1037Kelininkai veteranai Kelių muziejų sveikino eilėmis, prilygino jį kelininkų šventovei ir linkėjo muziejui, kaip ir Lietuvai, klestėti šimtmečius. Apie šimtmetį kalbėjo ir pats muziejaus direktorius: jis skaičiavo metus, likusius gyventi iki šimto metų, mat, muziejaus įkūrimo ir J. Stepankevičiaus gimtadienis švenčiamas beveik tą pačią spalio mėnesio dieną.

muz3Jubiliejaus proga buvo išleista ilgai laukta knyga „Lietuvos kelių muziejus“. Leidyba finansuota Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis. VĮ „Automagistralė“ direktorius V. Molis padėkos raštus įteikė žmonėms, daugiausiai prisidėjusiems prie muziejaus įkūrimo ir plėtojimo. Kelininkų asociacija sukūrė proginius medalius ir jais apdovanojo abu direktorius: V. Molį ir J. Stepankevičių. Bet didžiausia padėka kelininkams yra nuoširdūs įrašai lankytojų knygoje, tokie, kaip vieno klaipėdiečio:

Žiupsnelis istorijos dulkių

Sudygsta pasėtos į širdį.

Senolių alsavimą gyvą

Kiekvienas atklydęs tegirdi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų