Kas yra taupūs namai ir kokie sprendimai juose taikomi?

Kas yra taupūs namai ir kokie sprendimai juose taikomi?

Elektros energija, dujos, centrinis šildymas – tai pastaruoju metu visiems aktualios temos. Kainos auga, o gyventojai galvoja, kaip sutaupyti. Planuojantiems nuosavo namo statybą ar pirkimą, gera išeitimi yra taupūs namai (vadinamieji pasyvūs namai).

Taupus namas taupo energiją

Taupiais arba pasyviais namais vadinami statiniai, kurie taupo energiją. Juose taikomi sprendimai užtikrina itin gerą izoliaciją ir mažą energijos suvartojimo poreikį. Dėl šios priežasties taupūs namai iš tikrųjų yra taupūs: gyvenant juose gerokai mažesnės bus ir išlaidos šildymui, ir apšvietimui. Skaičiuojama, kad palyginti su vidutiniu įprastu statiniu, tokie namai energijos suvartoja vos apie dešimt procentų.

Tačiau taupus namas naudingas ne tik mažomis sąskaitomis, kartu tai ir gamtai draugiškas pasirinkimas. Aplinkai daromas mažesnis poveikis, nes tokie namai turi mažesnius energijos nuostolius, be to, jie dažnai ir patys pasigamina ekologiškos elektros energijos.

Taupiuose namuose naudojami sprendimai

Taupūs namai – tai išmanūs namai, kurie aprūpinti moderniomis technologijomis, tausojančiomis ir energiją, ir aplinką. Norint pasiekti aukštą pastato šiluminį efektyvumą, gali būti taikomi įvairūs sprendimai: nuo gana paprastų iki tikrai sudėtingų.

Visų pirma, taupūs namai yra projektuojami galvojant apie elektros suvartojimą. Atsižvelgiama į geografinę kryptį, patalpos planuojamos taip, kad į jas patektų kuo daugiau natūralios saulės šviesos – ji taip pat šildo, be to, rečiau reikia dirbtinio apšvietimo.

Naudojami itin geromis savybėmis pasižyminčios šiltinimo medžiagos, langai ir durys. Gera izoliacija yra būtina sąlyga, norint sumažinti namo šilumos nuostolius. Aukštos energetinės klasės namuose dažnai daug šilumos prarandama dėl vėdinimo, todėl taupiuose namuose įrengiamos rekuperacinės sistemos, kurios efektyviai sprendžia šią problemą.

Šildymui taupiuose namuose naudojamos efektyviausios technologijos. Dėl savo patogumo ir praktiškumo dažnai naudojami šilumos siurbliai (pavyzdžiui, oras-oras arba oras-vanduo). Toks šildymo būdas ne tik patogus, bet ir puikiai tinka pasyviems namams – naudojama elektros energiją, o jos namas gali pasigaminti iš saulės šviesos.

Žinoma, taupūs namai yra aprūpinti ir išmanių namų sistemomis, kurios automatiškai reguliuoja šildymą, apšvietimą ir paverčia kasdienę buitį ne tik patogia, bet ir ekonomiška.

Taupūs namai – gamtai draugiškas sprendimas

Kaip minėjome straipsnio pradžioje, taupius namus verta rinktis ne tik dėl mažesnių energijos sąnaudų, bet ir dėl ekologiškumo. Juose naudojamos technologijos užtikrina namo energetinį efektyvumą, ilgaamžiškumą ir draugiškumą aplinkai. Tokie namai kolektoriais patys pasigamina elektros energijos, o taikant naujausias technologijas ji yra itin efektyviai panaudojimą karšto vandens ruošimui, patalpų šildymui arba perduodama pasaugoti ir susigrąžinama žiemą.

Taupūs namai sumažinti yra aprūpinti ekologiškais šildymo sprendimais, o mažas suvartojamos energijos kiekis sumažina pėdsaką aplinkai, nes gaminant, pavyzdžiui, dujas ar elektrą, gamtai yra daroma nemenka žala. Šiuolaikiniai sprendimai leidžia gyventi patogiai ir tausojant aplinką, tad juos tikrai verta rinktis.

Apmokėtas turinys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų