Kamerinis choras „Con moto“ vasarą pasitiko Latvijoje – gegužės pabaigoje kolektyvas dalyvavo Liepojoje vykusios tautodailės mugės koncertinėje programoje ir chorų festivalyje „Dievas. Gamta. Muzika“ Nicoje (Liepojos raj.).
Audronė STEPANKEVIČIŪTĖ, Vievio kultūros centro kamerinio choro CON MOTO vadovė
Liepoja – miestas vakarų Latvijoje prie Baltijos jūros, trečias pagal dydį miestas Latvijoje ir svarbus uostas, esantis vos už keleto dešimčių kilometrų nuo sienos su Lietuva. Gegužės 21-22 d. miesto krantinėje šurmuliavo tradicinė tautodailės mugė, primenanti mūsų „Kaziuką“, keliose scenose koncertavo etnografiniai ansambliai, chorai, liaudiškos muzikos kapelos, netradicinės folkloro interpretacijos kolektyvai. Vienoje tokių scenų koncertinę programą, kurios pagrindą sudarė lietuvių liaudies dainų išdailos, atliko ir mūsų „Con moto“.
Įspūdingą ekskursiją po Liepoją choristams surengė Liepojos „Y‘s Men‘s“ klubas – Vievio „Y‘s Men‘s“ klubo „Tempus“, kurio veikloje dalyvauja ir keletas „Con moto“ choristų, partneris. Įdėmiai klausėmės gidės pasakojamos miesto istorijos, žavėjomės tvarka, subtiliais skulptūriniais akcentais, pabrėžiančiais miesto unikalumą. O Liepojos „Y‘s Men‘s“ klubo surengtas draugystės vakaras, vaišinantis ant laužo gamintu troškiniu bei latviškais pyragais, buvo puiki atgaiva po kelionės ir koncertinio nuovargio. Visą viešnagės Liepojoje laiką mumis rūpinosi Simona ir Agris Petrovics, Gunita ir Ainars Rudzitis, Brigita Dreize ir kiti Liepojos „Y‘s Men‘s“ klubo nariai.
Nicoje, vos porą tūkstančių gyventojų turinčiame miestelyje, vykstantis chorų festivalis jau tapo tradiciniu. „Con moto“ keletą metų elektroniniu paštu bendrauja su šio miestelio moterų choru, kuris ir pakvietė į šiųmetinį renginį. Nicos kultūros centro direktorė Diana Ansule, moterų choro vadovės Liga Ansina, Inese Egle, choro seniūnė Sandra Eglite bei mūsų palydovė Nicoje Rita Abelite parengė mums puikią pažintinę programą. Sekmadienio priešpietę praleidome įdomioje ekskursijoje po Nicos apylinkes: žavėjomės puikiai įrengtomis kaimo turizmo sodybomis, Baltijos jūros paplūdimiu, aplankėme privatų motociklų muziejų. Stebėjomės Nicos miestelio grožiu ir tvarka: visur gėlynai, šaligatviai, skoningai sutvarkytas centras. Norom nenorom lyginom su mūsų Vieviu: teko pripažinti, kad mūsų miestui Nica gali būti rūpesčio savo gyvenviete – tvarkos ir jaukios aplinkos kūrimo – pavyzdžiu.
Nicos chorų festivalio koncerte dalyvavo keturi Latvijos ir du Lietuvos chorai. Latvijos, turinčios turtingas chorinės muzikos tradicijas, chorai pademonstravo aukštą sceninę kultūrą, puikų vokalą, subtilią interpretaciją. Nustebome, kad mažoje Nicoje veikia net du – moterų ir vyrų – chorai. „Con moto“ choristai savo koncertinei programai pasirinko lietuvių autorių kūrinius, lietuvių ir kitų tautų liaudies dainų išdailas. Nuoširdžiu ir nuotaikingu atlikimu, artistiškumu mūsiškiai išsiskyrė iš kitų festivalio kolektyvų ir pelnė žiūrovų simpatijas: kiekviena atlikta daina buvo palydima griausmingais plojimais ir bisu. Džiugu, kad buvome taip įvertinti!
Festivalis baigėsi Draugystės vakarone, kurios metu turėjome galimybę artimiau susipažinti su dalyvavusiais kolektyvais, užmegzti kūrybines pažintis, numatyti bendrus koncertinius planus. Tikimės, jog Vievyje vykstančiame chorų festivalyje „Mūsų dainose“ kitąmet dalyvaus Nicos chorai.
Mėgėjų meno kolektyvams būtina koncertinė veikla. Smagu koncertuoti savo mieste ar savivaldybėje, tačiau ne mažiau svarbios ir gastrolės. Kūrybinės išvykos į užsienį, reprezentuojant savo miestą, savivaldybę, yra puikus stimulas kolektyvui ne tik tobulėti, bet ir populiarinti mėgėjų meninę veiklą bei pritraukti naujų gabių narių.