Kalbų įvairovė Vievio gimnazijoje

Kalbų įvairovė Vievio gimnazijoje

2023-ieji – Europos įgūdžių metai. Kalbų mokėjimas yra vienas iš reikalingiausių įgūdžių. Kalbų mokėjimas atveria daugiau galimybių įsidarbinti, mokytis, pažinti pasaulį, bendrauti ir surasti draugų, plėtoti verslą, dalintis žiniomis ar išspręsti iškilusias problemas. Todėl minint Europos kalbų dieną Vievio gimnazijoje buvo organizuojamos netradicinės veiklos, kurių tikslas – skatinti įvairių kalbų mokymąsi, ugdyti pagarbą visoms kalboms. Buvo puiki proga prisiminti turtingą Europos kultūros paveldą ir suvokti būtinybę puoselėti kalbų įvairovę mūsų žemyne.
6–8 ir I–II gimnazinių klasių mokiniai parengė parodą „Šalių įvairovė“. Piešdami iliustracijas, rašydami apie užsienio šalis, mokiniai dalinosi kelionių patirtimi. Mokiniams pasiruošti padėjo užsienio kalbų mokytojos I.Rastorgujeva, E.Šablinskaja, L.Balaišienė, R.Blaš­kevičiūtė ir V.Špiliauskaitė.
1A klasės mokiniai, naudodami „Kahoot“ programėlę, parengė viktoriną. Žinias pasitikrino per klasės valandėlę (mokytoja L.Balaišienė).
7A klasės mokiniai per lietuvių kalbos pamoką (moky­toja A. Barauskienė) susipažino su „LingoHut“ svetaine. Naudojantis „LingoHut“ galima išmokti trumpų sakinių ir žodžių daugiau nei 45 kalbomis.
7B klasėje mokiniai (mokytoja Ž. Kaz­lauskienė), susiskirstę į komandas, dalyvavo protų mūšyje. Jie sužinojo įdomių faktų apie kalbas, išmoko naujų žodžių, atliko kūrybines užduotis.

Vievio gimnazijos radijo laidos pranešėjai: Aleksandr Kulik, Richard Bryukhanov, Vakarė Bliujūtė, Emilija Kurlavičiūtė ir Meida Granickytė

Protų mūšiai vyko ir 7C bei IC klasėse (mokytojos D. Raslanienė ir R. Bimbirienė). Žaismingos užduotys supažindino su įvairiomis kalbomis ir jų subtilybėmis, patikrino ne tik klausą, bet ir pastabumą, mokiniai papildė savo žinių bagažą apie Europos šalis ir jose vartojamas kalbas.
Gimnazijos radijo laidos metu buvo galima išgirsti tekstus, mokinių skaitomus lietuvių, anglų, vokiečių, ukrainiečių ir rusų kalbomis. Klausytojai galėjo įsitikinti, jog kiekviena kalba yra savita ir tiesia tiltus į kitas tautas ir kultūras.
Tikimės, kad informatyvios veiklos padėjo mokiniams suprasti, kad reikia nuosekliai, kantriai mokytis svetimų kalbų, nepamirštant ir savosios, bei prisiminti, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi, mokykimės kalbų ir būsime turtingesni!

Anglų kalbos mokytoja V.Špiliauskaitė

 

Nuotraukoje: Paroda „Šalių įvairovė“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų