Kaip išsirinkti tinkamą vartų automatiką?

Kaip išsirinkti tinkamą vartų automatiką?

Automatizavimas paliečia vis daugiau mūsų gyvenimo sričių. Automatiniai vartai turi daug privalumų. Pagrindinis iš jų yra tas, kad mums nereikia išlipti iš automobilio, kad atidarytume vartus rankiniu būdu. Tai labai patogu, kai lyja lietus arba kai mums reikia įvažiuoti į nuosavybę, esančią judrioje gatvėje. Verslininkams, taip pat nereikia prižiūrėti, kad vartai būtų atidaryti rankiniu būdu, norint įleisti klientus. Tačiau kaip išsirinkti gerą vartų automatizavimo sistemą?

Vartų automatika – tipai

Vartų pavaros su varikliu gali būti skirstomos pagal vartų tipą. Todėl galima skirti varstomųjų ir stumdomųjų vartų vartų pavaras.

Varstomųjų vartų pavaros

  • Mechaninės varstomųjų vartų pavaros – vartų pavaros čia skirstomos į požemines ir sraigtines. Neabejotinas jų privalumas – didelis atsparumas oro sąlygoms. Sraigtiniam mechanizmui galima taikyti iki 600 kg apkrovą ir iki 7 m ilgio varčią. Dėl šios priežasties šį sprendimą verta apsvarstyti, jei svarbu nepriekaištingas veikimas.

  • Varstomųjų vartų pavaros yra elektrohidraulinės – jų mechanizmas papildomai turi šildytuvą, kuris neleidžia pavarai užšalti.

  • Atveriamų vartų pavaros su lenkta svirtimi – tai sprendimas tiems vartams, kurie montuojami ant plačių stulpų. Privalumas tas, kad jį gana paprasta sumontuoti, tačiau jei stulpai per platūs, gali kilti problemų visiškai atidaryti vartus.

  • Po žeme esanti varstomųjų vartų pavara – po žeme esantis mechanizmas yra atsparus bet kokioms nepalankioms oro sąlygoms. Be to, jis yra labai efektyvus ir dėl savo vietos pasižymi nedideliu gedimų skaičiumi. Trūkumas gali būti sudėtingas montavimas, tačiau gera įmonė tai gali atlikti be jokių problemų.

Stumdomųjų vartų automatizavimas

Renkantis šio tipo vartų automatiką svarbu atkreipti dėmesį į ciklų skaičių. Kuo dažniau vartai bus naudojami, tuo galingesnis mechanizmas turėtų būti parinktas, kad būtų galima užtikrinti mažesnį gedimų skaičių ir ilgesnį mechanizmo tarnavimo laiką. Renkantis stumdomųjų vartų automatiką taip pat reikėtų atsižvelgti į konkrečių vartų svorį.

Daugiau informacijos: spectrabaltic.lt.

Vartų automatika – kaip pasirinkti?

Ieškodami vartų automatikos sau, turite atsižvelgti bent į kelis veiksnius:

  • Nuo variklio galios priklauso, kokio ilgio varčią ir vartų svorį sistema galės „suvaldyti“. Visada patartina imti šiek tiek didesnės galios variklį, kuris leis veikti sklandžiau.

  • Vartų varčios ilgis – kiekvienas variklis turi didžiausią varčios ilgį, kurį jis gali perkelti. Čia taip pat geriau nepamiršti pasirūpinti atsarginiu variantu.

  • Vartų varčios svoris – vartų varikliai gali valdyti iki 600 kg sveriančias varčias. Čia verta atkreipti dėmesį į medžiagą, iš kurios pagaminta varčia, nes skirtumai tarp medžiagų dažnai būna gana dideli.

  • Elektros jungtis – didelė dalis vartų automatikos pavarų veikia naudodamos elektros energiją. Todėl į tai reikėtų atsižvelgti. Jei nesate tikri, ar galite atlikti tokią jungtį – kreipkitės į įmonę, kuri atlieka tokius elektros montavimo darbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų