Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio aikštėje Elektrėnuose trečiadienį (07-20) nuo ryto matėsi sujudimas. LRT radijas ruošėsi transliuoti tiesioginę laidą, pavadintą „10-12“. Dvi valandas elektrėniškiai su žurnaliste Rūta Kupetyte ir LRT radijo klausytojais dalinosi įspūdžiais, patirtimis, pasiekimais ir problemomis. AB „Ignitis“ atstovas Giedrius Radvila pasidalino naujienomis, kaip šiuo metu veikia Lietuvos elektrinė, kaip užtikrinama nenumatyta skubi trūkstamos elektros gamyba, kodėl buvo nugriauti du kaminai, o trečias – ne. Trečias kaminas paliktas todėl, kad jis būtų reikalingas darbui įjungus rezervinius blokus, o du nereikalingi kaminai buvo demontuoti panaudojus naujausias technologijas. Elektrėniškiai prisimena tą robotą, „išgnaibiojusį“ Elektrėnų simbolius. Energetikas sakė, kad elektrinė rezerve išlaikoma nenumatytiems atvejams: jei neliktų saulės, nepūstų vėjas, todėl nebūtų galima pasigaminti elektros, šiluminę elektrinę energetikai pasiruošę įjungti per kelias valandas. Už rezervo išlaikymą, pasak energetiko, vartotojams sumokėti už 1 kWh tenka po 1 centą. Bibliotekos darbuotoja Aldona Andužienė pasidalino prisiminimais apie gyvenimą Elektrėnuose nuo 1981 metų. Savivaldybės Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vedėja Giedrė Tomkevičiūtė-Kalinauskienė papasakojo, kaip išradingai savivaldybės vadovai pasinaudojo finansine parama saulės elektrinės parkui pastatyti ir todėl dabar savivaldybės įstaigos už elektrą gauna tik nulines sąskaitas, o nesunaudotą energiją kaupia žiemos sezonui. Apie jaunų šeimų gyvenimą Elektrėnuose ir galimybes apsigyventi kalbėjo nekilnojamojo turto brokeris Arnas Butrimas, kineziterapeutas Aurimas Barkauskas ir vaiko priežiūros atostogose esanti žurnalistė Ineta Nedveckė. A. Butrimas įvardijo priežastis, kodėl Elektrėnuose trūksta būsto. Jaunos šeimos Elektrėnus pamėgo dėl kompaktiškos miesto infrastruktūros, gražios gamtos ir dėl valstybės paramos jaunoms šeimoms pirmo būsto įsigijimui. Pasak brokerio, Elektrėnuose trūksta ir gero nekilnojamojo turto plėtros. Arnas pasidalino savo gyvenimo istorija, kai baigęs mokslus sugrįžo į gimtą miestą ir čia įkūrė savo verslą, o Ineta iš Vilniaus į Elektrėnus sugrįžo, kad „savo vaikui nereikėtų dirbti taksiste“, nes čia visur galima pėsčiomis nueiti.

Du tarybos nariai – valdančiosios frakcijos atstovas Dovydas Bliujus ir opozicijos lyderė Jūratė Balčiūnaitė – diskutavo apie miesto plėtros galimybes ir trūkumus. Kalba sukosi apie gyvenamųjų namų statybas marių pakrantėse. Pasak J. Balčiūnaitės, nuo savivaldybės sprendimų priklauso, kad marių užstatymo tankis nuo 3 proc. pakeltas iki 15 proc. ir nežinia, kaip tas tankis galėtų būti nustatytas artimiausiu metu.
Apie sportą savivaldybėje kalbėjo Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokyklos treneris Raimondas Štrimaitis, ledo ritulio moterų komandos „Amber“ prezidentė Ramunė Maleckienė, Elektrėnų buriuotojų klubo „Poseidonas“ pirmininkas Vaidas Bernotas ir disgolfo žaidimą į Elektrėnus atvedęs ir disgolfo parko idėją įgyvendinti padėjęs savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistas Mykolas Krasnickas. Laidą užbaigė Elektrėnų bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Vida Baranauskienė, su klausytojais pasidalindama įspūdžiais ir iššūkiais, patirtais mokant ukrainiečius lietuvių kalbos.
Radijo klausytojai ir „Facebook“ paskyros bei vaizdo transliacijos internetu žiūrovai susipažino su mūsų laisvalaikio erdvėmis, įkurtomis „Vaikų pasaulyje“, o savivaldybės gyventojai sužinojo, kad projektas dar vykdomas ir artimiausiu metu „Vaikų pasaulyje“ bus įkurtas turizmo informacijos centras.