Džiazas Elektrėnų paplūdimyje

Džiazas Elektrėnų paplūdimyje

Virginija Jacinavičiūtė

Rugpjūčio 29-osios rytą ne vienas elektrėnietis pažadintas buvo kvietimu atvykti į džiazo festivalį „Jaunystė 2015“. Nepraleisti progos tai padaryti, iš pat ryto per garsiakalbį kvietė baikerių karavanas, sukdamas ratus po visus Elektrėnus. Porą mėnesių apie vyksiantį festivalį atvykėliams priminė žiedinės sankryžos viduryje stūksantis užrašas „Elektrėnai Jazz“. Septynerius metus po festivalio atgaivinimo renginys vykdavo Elektrėnų kultūros centro vidiniame kiemelyje. Šiais metais džiazo festivalis perkeltas buvo į Elektrėnų paplūdimį.

IMG 9328Festivalį pradėjo Elektrėnų savivaldybės meno mokyklų jaunosios džiazo žvaigždutės. Mūsiškiams atlikėjams dėkojo Elektrėnų meno mokyklos direktorius Evaldas Petkevičius ir priminė mokytojus, kurie kasmet vaikus paruošia festivaliui. „Dėkoju jums už kantrybę. Bet jos vienos neužtenka, festivaliui dar reikia ir išradingumo“, – kalbėjo direktorius. IMG 9318

Vėliau vieni po kitų į sceną lipo žinomi džiazo atlikėjai. Įspūdingų etnodžiazo kūrinių, sukurtų specialiai festivaliui, susirinkusiems dovanojo Sauliaus Petreikio Orkestra. Kitas kvartetas savo dainas skyrė žymiam amerikiečių džiazo trimitininkui Miles Davis (1926-1991) atminti. IMG 9336Festivalyje tradiciškai dalyvavo „The Magic Time Orchestra“, vadovaujamas Eugenijaus Vedecko, taip pat specialiai Elektrėnų džiazo festivaliui susibūręs Eglės Petrošiūtės bei Roko Jackūno duetas. Ši pora melomanus džiugino jazz, soul ir popstiliaus dainomis. „Jaunystė 2015“ – tarptautinis džiazo festivalis, nes šiemet jame dalyvavo Daugpilio džiazo ansamblis, kuriam vadovauja Irina ir Arnolds Grinberts.IMG 9322

Vakarop koncertavo duetas „MIRA“, kurio vokalistė – Elektrėnų meno mokyklos moksleivė Gintarė Peciukonytė.

Visi festivalio dalyviai buvo apdovanoti naujausia knyga apie Elektrėnus.

IMG 9330IMG 9335Elektrėnų kultūros centro direktorius Remigijus Suslavičius šių metų džiazo festivaliu liko patenkintas. Pasak direktoriaus, ir atlikėjams, ir žiūrovams patiko, kad festivalis buvo organizuotas atviroje erdvėje, Elektrėnų paplūdimyje. Atlikėjus iš kitų miestų sužavėjo Elektrėnų gamtos grožis.

Festivalio „Jaunystė 2015“ organizatoriai dėkoja gausiam būriui rėmėjų, kurių dėka festivalis įvyko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Europos balsas

Europos Pulsas