Aplinkosaugininkai: senas panaudotas padangas priduosite nemokamai

Aplinkosaugininkai: senas panaudotas padangas priduosite nemokamai

Aplinkos apsaugos departamen­tas primena: nemeskite senų pa­dangų bet kur, nes jos dūla daugybę metų ir teršia aplinką. Be to, padangas ir kitas automobilines atliekas galima priduoti nemokamai.
Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo balandžio 10 dienos draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis, o su vasarinėmis padangomis galima važiuoti jau nuo balandžio 1-osios.
„Net iki 80 proc. transporto priemonių dalių ir detalių galima perdirbti, todėl labai raginame naudotis numatytais atliekų sutvarkymo būdais, o pastebėjus aplinką teršiančius asmenis nedelsiant informuo­ti aplinkosaugininkus“, – primena Panevėžio valdybos Biržų aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Elona Pipiraitė.
Be to, priduria aplinkosau­gininkė, visos baudos už į aplinką išmestas atliekas numatytos Ad­ministracinių nusižengimų kodekso 247 straipsnyje. „Baudos dydis svy­ruoja nuo 30 iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo atliekų kiekio ir nuo to, ar išmestos atliekos pavojingos, ar ne. Taip pat gali būti skaičiuojama ir aplinkai padaryta žala. Tais atvejais, kai padangos deginamos, skiriama bauda ir skaičiuojama žala aplinkai“, – sako E. Pipiraitė.
Kur dėti senas padangas ir kitas automobilines atliekas
1. Paprastai padangas vairuo­tojai keičia autoservisuose, todėl ten jie gali nemokamai palikti tiek padangų, kiek keičia.
2. Kadangi pagal galiojančius įstatymus už padangų tvarkymą atsakingi padangų gamintojai ir importuotojai, pardavėjas turi pranešti pirkėjui, kad į padangos kainą jau įskaičiuotos ir jos sutvarkymo išlaidos. Taigi pirkėjas į prekybos vietą gali atvežti tiek padangų atliekų, kiek pirko.
3. Panaudotos padangos, alyva, filtrai, aušinimo skysčiai, akumuliatoriai ir kitos transporto prie­monių priežiūros ir remonto atlie­kos iš gyventojų nemokamai surenkamos stambiųjų atliekų surinkimo aikštelėse. Jų adresus, darbo laiką ir kitą informaciją galima rasti savivaldybių svetainėse arba www.atliekos.lt.
4. Neribotais kiekiais automobilines atliekas galima priduoti atliekų tvarkytojams, bet ši paslauga gali būti mokama.
5. Veiklos vykdytojas (pvz., au­tomobilių servisai) privalo priimti visas transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklos metu susidariusias nepavojingąsias ir pavojingąsias atliekas. Jas grąžinti transporto priemonės savininkui ar naudotojui draudžiama. Šis punktas netaikomas pakartotiniam naudojimui tinkamoms detalėms.
Jei kyla klausimų, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu 8 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt
Primename, kad apie aplinkosauginius pažeidimus galite pranešti telefonu 112.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų