Viesulas pasikėsino į Europos Sąjungos paramą

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 15 liepos 2011

pastatas2Liepos 6-ąją jaunieji Semeliškių seniūnijos Noškūnėlių kaimo ūkininkai Snieguolė ir Alvydas Karalevičiai įsimins ne tik kaip Valstybės šventę.

Ineta BRICAITĖ

Tądien praūžęs viesulas kaip kortų namelį sugriovė bebaigiamą statyti ūkinį pastatą, kuriam buvo belikę uždengti stogo dangą, su šaknimis išrovė obelis, suniokojo gandralizdį su gandriukais.

Ūkinis pastatas buvo statomas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Žemės valdų modernizavimas“.

„Nebaigtas statyti pastatas nebuvo priduotas Nacionalinei mokėjimo agentūrai, todėl ir apdraustas nebuvo. Savivaldybėje sudaryta komisija žalą įvertino 41 tūkst. litų, Europos Sąjunga projektui skyrė 150 tūkst. litų – 60 proc. viso projekto vertės,“- pasakojo Alvydas Karalevičius, ūkininkaujantis jau septintus metus.

Pagal projektą buvo statomi du pastatai. Vienas jų yra visiškai įrengtas ir viesulas jam nepakenkė. Nenorėdami prarasti projekto finansavimo, ūkininkai privalo atstatyti sugriautą pastatą. Šiuo metu Karalevičiai dar nežino, ar tai padaryti turės savo lėšomis, nes tokio atvejo Elektrėnų savivaldybėje dar nėra buvę.

Ūkininkai džiaugiasi, kad nepasiliko nelaimėje vieni. Semeliškių seniūnija paskyrė žmonių, kurie padėjo ūkininkams sutvarkyti pastato nuolaužas, o Elektrėnų meras operatyviai sudarė komisiją ir įvertino nuostolius. Paklaustas, ar ketina atstatyti pastatą, A. Karalevičius atsakė, kad statybos vyksta jau dabar. Tik pridavę projektą Nacionalinei mokėjimo agentūrai, Karalevičiai gaus paramą.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.