Ar gali meilė tęstis amžinai?

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 29 balandžio 2011

Kalifornijos universiteto (JAV) mokslininkai atliko tyrimą ir paneigė vyraujančią nuomonę, kad romantiška meilė sudūžta buityje.

Alfa.lt inf.

Trūksta ištvermingumo romantiškuose santykiuose

Remiantis naujo tyrimo rezultatais, įsimylėjimo laikotarpis gali tęstis labai ilgai, o santykiai būti harmoningi ir laimingi. „Dauguma žmonių įsitikinę, kad romantiška meilė – tai aistra, vadinasi, ji turi ilgainiui išblėsti, bet taip nėra. Romantiška meilė pasižymi visomis aistros savybėmis, pavyzdžiui, audringumu, susidomėjimu, seksualiniu prieraišumu. Vienintelis ko jai trūksta – tai ištvermingumo. Aistringi, bet neištvermingi santykiai paprastai suprantami kaip nepasitikėjimas savimi ir savo partneriu bei neužtikrintumas ateitimi. Todėl tokie santykiai tęsiasi neilgai“, - aiškino vienas tyrimo autorių.

Gražūs prisiminimai išlieka, jei draugaujama trumpai

Per visą tyrimo laikotarpį mokslininkai atskirai atliko 25 tyrimus, skirtus išsiaiškinti, ar romantiška meilė suteikia laimės pojūtį tiek per ilgalaikius, tiek ir per trumpalaikius santykius. Norėdami gauti tikslesnį atsakymą, mokslininkai padalino santykius į tris kategorijas: romantiškus, aistringus ir panašią į draugystę meilę.

Mokslininkai išsiaiškino, kad romantiška meilė asocijuojasi su dideliu pasitenkinimo lygmeniu tiek ilgalaikiuose, tiek ir trumpalaikiuose santykiuose. O kas dėl aistringos ir ištvermingos meilės, malonūs prisiminimai apie ją išlieka tik tiems, kurie draugauja tik trumpai, o ilgalaikėje perspektyvoje tokia meilė suteikia tik nemalonumų.

Tačiau paaiškėjo, kad pats svarbiausias romantiškos meilės aspektas – pasitikėjimas ir partnerio palaikymas. O pasitenkinimą savo asmeniniu gyvenimu užtikrina laimės pojūtis ir pasitikėjimas savimi.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.