Kaziuko mugė reiškia pavasarį

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Ketvirtadienis, 10 kovo 2011
IMG_5519dfgdfhufucPirmosiomis pavasario dienomis vardines švenčia Kazimierai. Ir švenčia ne paprastai: Lietuvoje daug amžių gyvuoja tradicija rengti tokį kermošių, koks kovo 4 d. vyko Elektrėnų profesinio mokymo centro (EPMC) sporto salėje.

Kaip mugėje kalbėjo EPMC direktorė Silva Lengvinienė, Kaziuko mugė reiškia pavasarį. O kad pralinksmėtų ir pavasarį pajaustų mugės lankytojai, muzikos mokyklos YAMAHA mažieji dainininkai jiems pašoko ir padainavo.
Šįmet mugė buvo gal kiek kuklesnė, tačiau buvo į ką akis paganyti ir kuo alkį numalšinti: EPMC moksleiviai puikavosi mediniais suolais, suoleliais, inkilėliais, žvakidėmis, viliojo šviežiais meduoliais, sausainėliais. O ir pietauti EPMC valgykloje pamėgusius elektrėniečius vaišino morkų kava ir lauke keptu kvapniu kiaulienos šašlyku.
O kokia Kaziuko mugė be spalvingų Vilniaus verbų? Lankytojai pirmiausia jų ir skubėjo įsigyti. Nemaža eilė nutįso prie sveikuolių stalo: vasarą Elektrėnų sveikuolės rinko ir augino vaistažoles bei prieskoninius augalus, iš kurių pagamintų kvapnių mišinių, paragavę lankytojai, negalėjo neįsigyti.

Red. inf.
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.