Tėvynės kalendoriuje – šventė

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 18 vasario 2011
IMG_4844rdydudrjsstŠi Vasario 16-oji – neeilinė. Kaip tik šią dieną mus paliko Kovo 11-osios akto signataras, didis Lietuvos poetas Justinas Marcinkevičius.  Kitas signataras – Gediminas Vagnorius – atvyko į Elektrėnus pasakyti sveikinimo kalbos.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos intencija  bažnyčioje šv. Mišias aukojęs kun. Stanislovas Čiupala sakė, kad bažnyčios kalendoriuje ši diena – eilinis trečiadienis, o Lietuvos kalendoriuje – šventė. Šventė valstybės, vienų mylimos, kitų išduotos. Per kartų kartas, kai nebuvo galima laisvai skleisti žodžio, iš lūpų į lūpas buvo perduodama jos istorija, todėl Lietuva vėl atgimė, vėl yra nepriklausoma.
Po pamaldų, padėjus gėles prie paminklo, skirto Didžiosios kovos apygardos partizanams, žuvusiems šiose apylinkėse, atminimui pagerbti ir išklausius mero pavaduotojo Algimanto Adomaičio kalbos, elektrėniečiai rinkosi į miesto aikštę. Ten tradiciškai buvo iškelta valstybės vėliava, iššauti trys patrankos šūviai už Tėvynę Lietuvą, už žuvusius už Tėvynę Lietuvą ir už Nepriklausomybę. Sveikinimo žodį tarė meras Arvydas Vyšniauskas ir svečias, Gediminas Vagnorius.
Tarp šventės miesto aikštėje ir koncerto Kultūros centre, vyko šaudymo iš lanko varžybos, kur akies taiklumą išbandyti kiekvienas galėjo už dyką.
Kaip jau įprasta, Vasario 16-osios koncerte pasirodo visi Elektrėnų kultūros centro kolektyvai. O jų yra tikrai daug ir įvairių. Koncertą pradėjo pučiamųjų orkestro ir solisčių atlikta Tautiška giesmė, kuri iškilmingai nuskambėjo pritariant gausiam elektrėniškių chorui, netilpusiam į salę. Susirinkusiuosius pasveikinus administracijos direktoriui Henrikui Petrauskui, iškilmingas chorų, liaudiškų kolektyvų ir baleto koncertas stebino žiūrovus.  Renginį vedė Ramunė Matonienė.

Red. inf.
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.