„Žiogelyje“ mes mokomės gyventi savarankiškai

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 26 lapkričio 2010
P1010205rgdgdhfhgyjElektrėnų mokykla-darželis „Žiogelis“ yra vienintelė įstaiga Elektrėnų savivaldybėje, ugdanti didelių ir labai didelių specialiųjų poreikių turinčius vaikus. Mokiniams sudarytos sąlygos gyventi savaitinėje grupėje.

Šiuo metu mokykloje ugdoma 17 lavinamųjų klasių mokinių, 6 vaikai integruoti į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes. Iš jų 7 turi labai ryškius judėjimo funkcijų sutrikimus. Vaikams teikiama specialioji pagalba, vykdomas neformalusis ir savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymas. Specialiosios pagalbos, neformaliojo ugdymo, muzikinės, fizinės veiklos kabinetai yra kituose pastato aukštuose, korpusuose, todėl keletą kartų per dieną tėvams ir darbuotojams reikėjo ugdytinius, kurių svoris nuo 25-60 kg, nešioti iš vieno aukšto į kitą.
Pedagogai parašė projektą „Mokomės gyventi savarankiškai“ ir iš Elektrėnų savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos gavo lėšų nuožulnaus keltuvo su posūkiu įrengimui. Keltuvas yra didelė pagalba šeimoms ir darbuotojams, ugdantiems vaikus su labai ryškiais judėjimo funkcijų sutrikimais. Palengvėjo šių vaikų judėjimas su tėvų ir darbuotojų pagalba iš vieno pastato aukšto į kitą, atsirado galimybė neįgaliems vaikams savarankiškai naudotis keltuvu.
Esame dėkingi Elektrėnų savivaldybės administracijai, padėjusiai pagerinti didelių ir labai didelių specialiųjų poreikių ugdytinių, jų tėvų ir darbuotojų aplinką.

Laima Komparskienė
Elektrėnų mokyklos – darželio „Žiogelis“ pavaduotoja ugdymui
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.