Baigiamoji konferencija Pilypave

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 12 lapkričio 2010

DSCN1075Projektas „Susipažinkime – Pilypavo valsčiaus ir Elektrėnų miesto keitimasis patirtimi ir bendruomenių integracija abipus sienos“ vykdomas pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą, skirtą skatinti tvarų Lietuvos ir Lenkijos pasienio regiono vystimąsi didinant ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą.

Programą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondas. Šių metų lapkričio 4 d. Pilypave, Lenkijoje, vyko projekto pabaigos konferencija. Pagrindine pabaigos konferencijos tema buvo įgyvendintų veiklų pristatymas, pasiektų tikslų apžvalga ir analizė bei vaidmuo pasienio regiono plėtrai. Pagrindinis veiklos tikslas – vystyti ir plėsti abiejose sienos pusėse gyvenančių bendruomenių bendradarbiavimą – pasiektas pagerinus techninę bazę ir suaktyvinus bendradarbiavimo plėtrą abipus sienos.

Pabaigos konferencijos metu pranešėjai teigė, kad vykdant projektą dėka buvo sudarytos sąlygos tarptautiniam partnerių keitimuisi patirtimi, užsimezgė glaudus Pilypavo valsčiaus ir Elektrėnų savivaldybės bendradarbiavimas, įveikti stereotipai ir kultūriniai barjerai, suaktyvėjo kontaktai su kaimynais, atsirado galimybės Lenkijos ir Lietuvos jaunimo bei suaugusiųjų integracijai, naujos organizacinės patirties įgijimui, didesnio masto kultūrinių ir panašių projektų organizavimui, sukurta tvaresnė kultūros centrų infrastruktūra, prisidedanti prie pasienio zonos plėtros.

Konferencijoje dalyvavo VšĮ Elektrėnų kultūros centro direktorius Remigijus Suslavičius, Elektrėnų viešosios bibliotekos direktorė Genutė Dapkevičienė, Elektrėnų bendruomenės iniciatyvų centro direktorė Zita Miguliova bei kitų savivaldybės įstaigų vadovai ir darbuotojai, nevyriausybinių organizacijų nariai ir spaudos atstovai, kurie buvo svetingai priimti Pilypavo valsčiuje. Po konferencijos Lietuvos atstovai buvo pakviesti aplankyti Pilypavo valsčiuje veikiančią ir gilias tradicijas turinčią pieno perdirbimo įmonę, kuri daro reikšmingą įtaką vietos bendruomenės socialinei ir ekonominei erdvei. Susipažinta ir su vietos institucijų veikla ir infrastruktūra.

Kultūros centro inf.

 


Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.