Vievis tautos paveldo vingiuose

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 24 rugsėjo 2010
IMG_1473dfgdgdrdRugsėjo 20  d. ryte Vievio kultūros centras Elektrėnų savivaldybės kultūros ir švietimo įstaigų atstovus sukvietė į neeilinį susibūrimą Kelių muziejuje.
Tai seminaras „Lietuvių liaudies papročiai ir apeigos rudens ir žiemos laikotarpiu“, kurį vedė Lietuvos liaudies kultūros centro etninės kultūros skyriaus papročių ir apeigų poskyrio vyriausioji specialistė Nijolė Marcinkevičienė bei folkloro poskyrio vyriausioji specialistė Audronė Vakarinienė.
Lektorės dalijosi neišsemiamomis nacionalinio kultūros paveldo vertybėmis. Kadangi artėja Vėlinės (Ilgės) – visų mirusiųjų pagerbimo šventė, Adventas – krikščionių religijoje laikotarpis, pažymintis laiką iki Jėzaus gimimo, tad buvo akcentuojamos būtent šių laikotarpių krašto tradicijos. Žinoma, nepamirštos ir kitos vertos dėmesio senųjų laikų apeigos: Šv. Kryžiaus diena (rugsėjo 14 d. ir gegužės 3 d.), Šv. Cecilijos arba muzikų diena (lapkričio 22 d.) ir kt.
Seminaro dalyviai aktyviai diskutavo, dalijosi asmenine patirtimi diegiant papročius tiek įvairaus amžiaus vaikams, tiek suaugusiems. Apgailestavo, jog nenusakomu greičiu modernėjant pasauliui, dažnas pamiršta mūsų prosenelių, senelių puoselėtas mintis, darbus, o viso to tiesiog negalima išbraukti iš atminties, privalome perduoti visa, kas gražu ir kultūringa, ateinančioms kartoms, juk tai mūsų šaknys, mes, mūsų ateitis.
Maloniai krūptelėjome išgirdę vieną iš lektorių teorinę medžiagą iliustruojant liaudies daina, o ramus kanklių skambesys tarsi atsuko laiką, nukėlė praeitin.
Vakarėjant to paties pobūdžio paskaita buvo skaitoma bendruomenei Vievio miesto bibliotekoje. Ir vėl skambus tautosakinis žodis leido prisiliesti prie senųjų laikų, ir vėl darnus kanklių skambėjimas bei įtaigi liaudies daina virpino širdis.
Nuoširdžiai dėkojame lektorėms N. Marcinkevičienei ir A. Vakarinienei už pasidalijimą žiniomis, patarimais, Kelių muziejaus direktoriui Juozui Stepankevičiui už tai, jog galėjome pabendrauti kamerinėje aplinkoje, o ypač seminaro organizatoriui – Vievio kultūros centrui.

Inga Sūnelaitienė
Vievio m. bibliotekos vedėja
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.