Alaus atributikos kolekcininkai rinkosi Keturiose sostinėse

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 10 rugsėjo 2010
IMG_1106fthfhhfjdjJeigu kada nors pamatysite solidų vyrą, bare slapčiomis kišantį į užantį tuščią bokalą, ar į kišenes – popierinius padėkliukus, nepagalvokite, kad jis – vagis.
Jei pamatysite jį pakrūmėse renkantį tuščius alaus butelius, nepagalvokite, kad pritrūko centų pagirioms. Pagaliau, jei pastebėsite jį nuo žemės imantį sulankstytą alaus kamštelį ar atsilupusią etiketę ir krykštaujantį iš laimės, neskubėkite kviesti greitosios. Nors tai taip pat liga arba lengva pamišimo forma. Moksliškai ji vadinama birofilija. Tai alaus atributikos – bokalų, etikečių, padėkliukų, butelių ar skardinių – kolekcionavimas.
Taip apie alaus atributikos kolekcionierius po III Tarptautinės alaus atributikos kolekcininkų biržos, vykusios Biržuose,  laikraštyje „Biržiečių žodis“ rašė žurnalistas Dalius Mikelionis. O šį šeštadienį, rugsėjo 4 d., birofilai rinkosi restorane „Keturios sostinės“. Vievyje rinkosi todėl, kad vievietis Dainius Kizla yra aktyvus alaus atributikos kolekcininkų klubo „Humulus lupulus“ (lot. paprastasis apynys) narys.
Stojantis į klubą duoda dešimties klubo įsakymų  priesaiką, iš kurių bene svarbiausias: nepalikti klubo narių nelaimėje ir bėdoje. Klubo nariai ne tik bendrauja tarpusavyje, bet ir keičiasi suvenyrais, kartu važinėja į Europoje vykstančias kolekcininkų biržas ar pas kolegas kitose šalyse. Birža vadinamas kolekcininkų suvažiavimas. Apie tai, kad savo biržą planuoja surengti ir klubo „Humulus lupulus“ nariai, mintijo ir klubo pirmininkas, marijampolietis  Remigijus Ravinskas.
Nors klubas įsikūrė tik šį pavasarį, per Kazimierines, bet kolekcininkai eksponatus renka visą gyvenimą, o „Keturiose sostinėse“ tą šeštadienį vyko retesnių eksponatų paieška, mainai, derybos, kolekcijų gausinimas ir naujų narių priėmimas.

Red. inf.
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.