Olimpinę triatlono distanciją įveikė elektrėniškiai

Virginija Jacinavičiūtė

Savaitgalį Elektrėnai buvo tapę tikru sporto miesteliu. Per 200 sportininkų iš visos Lietuvos plaukė, bėgo ir mynė pedalus varžydamiesi Lietuvos triatlono taurės

Rimantas Butkevičius. Roko Lukoševičiaus nuotr.
Linas Vaupšas. Valentino Leskausko nuotr.

I etape. Šiame gausiame būryje buvo ir keli sportininkai iš Elektrėnų.
Ilgiausioje, olimpinėje triatlono distancijoje sportininkai turėjo įveikti 1,5 km plaukiant Elektrėnų baseine, 40 km atstumą minant dviratį ir 10 kilometrų bėgimo.
Moterų įskaitoje pergalę šventė praėjusio sezono Lietuvos triatlono taurės nugalėtoja vilnietė Inga Aukselytė („TRItonas“), ji olimpinę distanciją įveikė per 2 val. 32 min. 54 sek. Antrą vietą užėmė vilnietė Elena Šimaitienė – 2 val. 53 min. 39 sek., trečia finišavo vilnietė Polina Čachovskaja („3Club”) – 2 val. 56 min. 02 sek.
Vyrų grupėje nugalėjo praėjusio sezono triatlono taurės nugalėtojas trakiškis Marijus Butrimavičius („Velonova Bioracer Team”), kuris nuotolį įveikė per 2 val. 07 min. 42 sek. laiką.
Antrą vietą užėmė vilnietis Gediminas Pajėda („Aplenksave.lt“, 2 val. 11 min. 49 sek.), trečias finišavo marijampolietis Andrius Murauskas (2 val. 16 min. 32 sek.).
Olimpinėje distancijoje jėgas išbandė du elektrėniškiai: Linas Vaupšas distanciją įveikė per 2 val. 58 min. ir 29 sek. Ir buvo 51 iš 70. Kitas elektrėniškis Rimantas Butkevičius distanciją įveikė per 2 val. 59 min. 01 sek. ir liko 52 iš 70.

Lukas Žarnauskas su LTT organizatore Raimonda Stulpiniene. Roko Lukoševičiaus nuotr.

Dalis dalyvių varžėsi sprinto distancijoje, kurioje turėjo nuplaukti 750 m, 20 km nuvažiuoti dviračiu ir 5 km nubėgti. Šioje distancijoje varžėsi elektrėniškis Laimis Indrišiūnas. Jo bendras laikas buvo 1 val. 27 min. ir 12 sek. (37 vieta iš 79).
TRI-FUN distancijoje dalyviai turėjo nuplaukti 200 m, 10 km nuvažiuoti dviračiu ir 2,5 km nubėgti.
Elektrėniškis dziudo treneris Kęstutis Vitkauskas šioje distancijoje užėmė 19 vietą iš 30, jis rungtis įveikė per 1 val. 27 min. ir 12 sek.
Lietuvos triatlono taurės antrasis etapas numatytas gegužės 26 d. Tauragėje. Iš viso vyks 7 triatlono taurės varžybos.
Po varžybų Lietuvos triatlono taurės I etapo Elektrėnuose koordinatorius Lukas Žarnauskas pasakojo, kad renginys pasisekė. Maloniai organizatorius nustebino elektrėniškiai, kurie buvo tolerantiški ir kantrūs sportininkų atžvilgiu. Dėkingi organizatoriai seniūnijai, kuri padėjo išvalyti dviračių trasą, Tiesa, pasakojo L. Žarnauskas, ne visi dviratininkai įveikė dviračių etapus. Apie 10 dviratininkų turėjo nutraukti varžybas dėl padangų, prakirstų kelių duobėse. Organizatorius nusivylė nepakankamu savivaldybės požiūriu į triatlono varžybas. Organizatoriai turėjo sumokėti už baseiną Elektrėnuose, grei­tosios medicininės pagalbos paslaugas. O kitose savivaldybėse, kuriose ankstesniais metais vyko triatlono taurės etapai, šios paslaugos buvo suteikiamos nemokamai kaip savaime suprantamos. Šių paslaugų apmokėjimas kainavo beveik tiek, kiek paramos skyrė Elektrėnų savivaldybė – apie 900 Eur.
Už pagalbą organizatoriai­ dėkingi Elektrėnų Švietimo, kul­tūros ir sporto skyriaus  vyr. specialistui Mykolui Krasnickui, Elektrėnų VPK pareigūnui Edgarui Telinskiui už pagalbą kontroliuojant eismą dviračių trasoje bei Elektrėnų sporto centrui.