Lietuvos rinktinė atsitiesė nugalėdama ispanus

Lietuvos jaunių ledo ritulio rinktinė pasaulio IIA diviziono čempionate iškovojo antrąją pergalę.
Trečiadienį (04-11) lietuviai rungtynėse su čempionato autsaideriais ispanais turėjo gerokai pavargti, bet galiausiai iškovojo pergalę 4:1.
Susitikimo pradžioje lietuviams nepavyko iš karto perimti iniciatyvos, negana to daugiau metimų atliko ispanai. Tiesa, su varžovų metimais Nikita Kuzminovas susitvarkė, o kėliniui artėjant prie pabaigos Lietuvos rinktinei pavyko išnaudoti kiekybinę persvarą. Įvartį pelnė Timonas Mažulis (15:15, rez. perd. Lukas WashcoHerkus Marcinkevičius).
Antrąjį kėlinį ispanai pradėjo turėdami kiekybinę persvarą ir atakuodami varžovų vartus, o galiausiai jų ataka baigėsi įvarčiu. Gaboras Matyasas sugebėjo surasti plyšį Lietuvos rinktinės vartuose ir išlygino mačo rezultatą (20:57, rez. perd. Jaime CapillasMarcas Loyala).
Rezultatui tapus lygiam iniciatyvos vėl ėmėsi T. Mažulis, kuris iš pradžių pasižymėti nepavyko, bet kitos atakos metu jis tiksliu metimu iš aštraus kampo dar kartą išvedė lietuvius į priekį (25:00, rez. perd. L. WashcoArnas Misiukas).
Skirtumą padvigubinti lietuviams pavyko kėliniui persiritus į antrąją pusę. Kiekybinę persvarą turėję lietuviai spaudė varžovus, bet įvarčių nepelnė, tačiau vos sugrįžus penktajam ispanui ant ledo iš arti ritulį į vartus pasiuntė Nikita Piazenko (33:10, rez. perd. Rojus PlepysAvgustinas Silinas).
Pačioje antrojo kėlinio pabaigoje varžovų pražangos suteikė galimybę lietuviams kėlinį pradėti ilga atkarpa žaidžiant penki prieš tris, bet pagrasinti varžovų vartams per šią atkarpą jiems nepavyko. Vėliau šiame kėlinyje vyravo lygus žaidimas, bet dvi greitos šeimininkų pražangos suteikė galimybę varžovams pabandyti išnaudoti dvigubą kiekybinę persvarą. Lietuvių laimei, jiems pavyko neutralizuoti oponentų išpuolius ir išlaikyti saugesnį pranašumą.
Susitikimui artėjant prie pabaigos varžovai vartininką keitė šeštu aikštės žaidėju, o tuo pasinaudojo iš toli ritulį į tuščius vartus pasiuntęs Lukas Washco (58:47).
Balandžio 11-ąją čempionate bus laisva diena, o į kovas Lietuvos rinktinė sugrįš jau penktadienį, susitikdami su Korėjos rinktine.