Tvariai galima ne tik gyventi, bet ir statyti. Kokios tendencijos šiuo metu vyrauja, kokius gerus tvarios statybos pavyzdžius žinome ir kiek sutaupoma, naudojant tokius statybos sprendimus?
Reikėtų prisiminti, kad projektuodami ir statydami pastatus, ne tik gyvenamuosius, visada rūpinamės ir jų aplinka. Todėl mums tenka didžiulė atsakomybė už kraštovaizdžio, kuriame gyvensime, vaizdą ateityje.
Kokie yra trys geriausi tvarūs sprendimai naujo būsto statyboms?
Naujai projektuojamiems pastatams svarbiausias yra holistinis, visapusiškas požiūris. Taip pat svarbu investuotojo, esamų ir būsimų vartotojų poreikių bei vietos konteksto supratimas.
Plėtra
Be galo svarbi yra pasirinkta vieta bei sklypo plėtra. Pastatas turėtų būti statomas ten, kur ne per daug išbarstyta infrastruktūra. Turime omenyje tiek kelius, tiek viešąjį transportą. Per daug išsklaidyta miesto infrastruktūra sukelia didelių finansinių išlaidų ir ilgainiui aplinkosaugos problemų. Kartu planuojant sklypo plėtrą, tai turėtų būti daroma atsižvelgiant į kraštovaizdį. Labai svarbu išlaikyti kuo didesnius biologiškai aktyvius plotus ir esamus medžius. Šiame etape svarbi ir akustika, ypač gyvenamųjų pastatų statybos atveju. Pavyzdžiui, miegamųjų kambarių nukreipimas į ramias sklypų vietas, o ne triukšmingus susisiekimo maršrutus, kadangi toks principas teigiamai veiks gyventojų sveikatą. Atminkite, kad darni plėtra statybose negali vykti be sąmoningo ir atsakingo teritorijų planavimo.
Izoliacija ir ventiliacija
Tinkamas langų dydžių projektavimas, šilumos izoliacija, gera metalinė stogo danga, apsauga nuo saulės ir kt. yra labai svarbūs veiksniai energijos vartojimo efektyvumui. Kai susidorojame, paaiškėja, kad , Turbūt nustebsite, bet didelį šilumos nuostolių procentą – net iki 50% – sukelia netinkamas vėdinimas. Dėl šios priežasties rekomenduojame įsirengti name mechanines vėdinimo sistemas, vadinamąsias rekuperacijas. Tai leidžia žymiai sumažinti energijos sąnaudas pastato šildymui žiemą. Rekuperacijos dėka galime suprojektuoti ekologiškus, tvarius namus.
Žalieji stogai
Tai mūsų mėgstamiausias ir vis dar per retai naudojamas sprendimas tvariai architektūrai. Apželdintas stogas gali būti daromas tiek naujam, tiek esamam pastatui, kai pakeičiama pažeista stogo danga – žinoma, jei tai leidžia lubų konstrukcija. Apželdinti stogai suteikia daug privalumų, ypač mieste: deguonies gamyba, taršos sugėrimas, vandens sulaikymas, gyvenamoji erdvė vabzdžiams, geras triukšmo slopinimas, temperatūros mažinimas ir kt. Šiuo metu nemažai Europos miestų subsidijuoja žaliųjų stogų statybą.
Sienų ir langų termomodernizavimas
Tai esminė esamų pastatų problema. Šilumos nuostolius ženkliai sumažina išorinių sienų (net 20 cm apšiltinimo), stogų (net 30 cm apšiltinimo) šilumos izoliacija. Lygiai taip pat svarbu pakeisti langus į trijų stiklų langus, kurių šilumos perdavimo koeficientas yra aukštesnis. Juos keičiant verta nepamiršti akustikos: langai su padidinta garso izoliacija gali paversti butą ramybės oaze.
Tinkama stogo danga
Siekiant tvaraus rezultato, labai svarbu pasirūpinti tinkama ir, svarbiausia, kokybiška stogo danga. Plieninės stogo dangos yra ir tvaru, ir ekologiška, ir gali padėti ženkliai sutaupyti pastato eksploatacinėms išlaidoms. Metalinės stogo dangos kainą sužinokite čia.
Kitos tvaraus dizaino gudrybės ir sprendimai
Atsižvelgiant į biudžetą ir galimybes, verta rinktis sprendimus pagal savo poreikius. Tai tik keletas jų:
-
Energiją taupantis apšvietimas (daugiausia naudojamas LED).
-
Ekologiški šildymo šaltiniai vietoj tradicinių katilinių.
-
Saulės baterijos ant stogo ir kt.
Apmokėtas turinys